15 kwietnia 1920 roku w Massachusetts, został popełniony krwawy napad. Dwóch anarchistów włoskiego pochodzenia, Nicola Sacco (Riccardo Cucciolla) i Bartolomeo Vanzetti (Gian Maria Volontè) zostaje aresztowanych. W rzeczywistości, są potępiani z powodu swoich przekonań politycznych. Mimo braku formalnych dowodów skazani zostali na śmierć i odesłani na krzesło elektryczne.

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami. Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.

Russell Crowe jako Joshua Connor, australijski farmer, który spełniając ostatnią wolę niedawno zmarłej żony przybywa do Turcji, by odszukać ciała swych synów poległych w bitwie pod Gallipoli. Connor jest człowiekiem twardym i doświadczonym przez życie, jednak kraj, w którym się znajduje zaskakuje go odmiennością, a brytyjscy okupanci odrzucają prośby o wydanie ciał poległych. Z pomocą Connorowi przyjdzie piękna Turczynka, która stanie się dla niego kimś znacznie więcej niż tylko przewodniczką w tej niezwykłej podróży. Gdy okaże się, że jeden z synów być może żyje, Connor poruszy niebo i ziemię, by odkryć prawdę o losie swego dziecka.

Melvin jest nieudacznikiem. Zajęcia, które podejmuje, nie pozwalają na utrzymanie rodziny, a związek z kobietą kończy się klęską. Pewnego razu, podróżując samotnie przez pustynię w Nevadzie, Melvin znajduje rannego człowieka. Zabiera go do furgonetki i podwozi do luksusowej dzielnicy Las Vegas. Okazuje się, że pasażer jest legendarnym miliarderem, Howardem Hughesem. Pewnego dnia na stacji benzynowej, którą Melvin prowadzi razem z żoną, zjawia się tajemniczy mężczyzna. Bez słowa zostawia na biurku kopertę z ostatnią wolą Howarda Hughesa.

Uganda, rok 1972. Na rozkaz generała ludność azjatycka zmuszona jest opuścić kraj. Jest wśród nich rodzina hinduskiego prawnika z Kampali, która decydue się wyjechać do Londynu. Urodzony w Ugandzie Jay, czuje się znieważony i pokrzywdzony. Po kilkunastu latach przenosi się z rodziną do Stanów Zjednoczonych. Niestety i tu trudno mu zapomnieć o krzywdach doznanych przed laty.

Ośmioletnia Leslie zostaje podstępem porwana i przez dziewięć lat jest wykorzystywana przez szajkę, zajmującą się dziecięcą prostytucją i pornografią. Początkowo próbuje ucieczki, ale poddana zręcznej manipulacji, w końcu godzi się z zaistniałą sytuacją, przekonana, że rodzice ją porzucili. Wkrótce zaprzyjaźnia się z Donnym, rówieśnikiem przetrzymywanym wraz z nią, z którym stworzy niezwykły związek pozwalający przetrwać im traumatyczną sytuację. Kiedy dorastają i zostają wyrzuceni na ulicę gdzie jedyną szansą przetrwania jest prostytucja i kradzież, wspierają się w usiłowaniach powrotu do normalności.

W weekend Święta Dziękczynienia w Chicago student z Kalifornii próbuje oświadczyć się swojej ukochanej i uzyskać zgodę jej ojca na ślub. Nie wie, że przyszły teść oprócz prowadzenia lokalnego baru jest też autorem książki o randkowaniu zatytułowanej "Większość facetów to frajerzy".