Nena és Drew egy fiatal, boldog házaspár, akiknek kapcsolata kibillen az egyensúlyi helyzetéből, amikor találkoznak Oliviával. Hármójuk között különös vonzalom alakul ki, de amikor romantikus kapcsolatra lépnek egymással, nehezen tudnak eligazodni a poliamor kapcsolat érzelmi útvesztőjében. Ők hárman nemcsak a saját, de egymás határait is feszegetik, és közben fájdalmas igazságokra ébrednek rá azzal kapcsolatban, hogy kik ők, mit akarnak, és hogyan kell szeretni a viharos időkben. A film egyszerre mulatságos és szívszorító, és finom érzékkel tárja fel a fiatal generációt formáló szorongásokat, egyúttal ünnepli azt a bátorságot, amely az igazi kapcsolatok megteremtéséhez szükséges.
Egy 19 éves lengyel bevándorló, aki egy norvégiai halgyárban dolgozik, érzéseket táplál kollégája iránt. A gyár lengyel munkásai között sztrájk kezdődik, ami próbára teszi a kapcsolatukat és a munkatársaikat.
A fesztiváldíjas alkotás Reinaldo Arenas kubai költő és író önéletrajzi regénye alapján készült. A vidéken nagy szegénységben, de szabadon felnőtt fiúnak hamar felfedezik kivételes tehetségét és a fővárosba küldik tanulni. Húsz éves korában első kötetével országos elismertségre tesz szert. Ám hatalmas keresztet cipel a hátán: Castro rezsimjében halálos bűnnek számított a homoszexualitás, amelyet a költő (és barátai) nyíltan vállaltak. A költő sok nehézség árán emigrált Amerikába, ám az ígéret földjére már csak meghalni érkezett gyógyíthatatlan betegsége miatt... Reinaldo Arenas (1943-1990) memoárjai alapján készült a film, a meleg kubai költő és regényíró eleinte Castro híve, majd életmódja és provokatív magatartása miatt Amerikába kénytelen szökni.
Az Utolsó napjaim című filmdrámában egy fiatal, sikeres fotós harminc évesen szembesül a megmásíthatatlan ténnyel: halálos beteg, és már csak pár hónapja van hátra. A film végigkíséri Romain utolsó napjait, láthatjuk emberi kapcsolataiban és a lelkében végbemenő változásokat.