Mamma Roma jest rzymską prostytutką, która po szesnastu latach postanawia zerwać ze swoim zawodem i na nowo podjąć się opieki nad dojrzewającym synem. By poprawić swoje warunki życia, przeprowadza się z synem do nowego mieszkania i wynajmuje stoisko na miejskim bazarze. Aktywnie postanawia zatroszczyć się o jak najlepszą przyszłość Ettore. Wszystko jednak komplikuje się, gdy w drzwiach Mammy Romy staje jej były sutener.

Znudzona życiem i biedą Nana zaczyna się prostytuować. Choć jest przekonana, że w każdej chwili może z tym skończyć, wikła się w coraz bardziej zawiłe zależności.

Włóczykij – włoski film z 1961 roku, reżyserski debiut Piera Paola Pasoliniego. Asystentem Pasoliniego był przy tym filmie Bernardo Bertolucci. Jest to opowieść o stręczycielach, prostytutkach i złodziejach.

Zagubiony w czasie przybysz z roku 2035 musi rozwiązać zagadkę, która może ocalić jego towarzyszy lub przyprawić go o szaleństwo. Populację ludzką dziesiątkuje zabójczy wirus. Ci, którym udało się przetrwać, kryją się w podziemnych bunkrach. Cole "zgłasza się na ochotnika", by odbyć podróż w czasie i zdobyć próbkę wirusa, która pozwoli naukowcom opracować szczepionkę. Na swej drodze spotyka piękną lekarkę-psychiatrę i niebezpiecznego szaleńca. Z ich pomocą stara się wpaść na trop "Armii 12 Małp", radykalnej organizacji, którą podejrzewa o wywołanie epidemii.

W 1958 roku, Mimma (Debora Caprioglio), młoda dziewczyna ze wsi, przybywa do miasta i postanawia pracować jako prostytutka, aby pomóc swojemu narzeczonemu zdobyć pieniądze na założenie własnej firmy. Przybiera imię Paprika. Gdy narzeczony ją zdradza, Mimma porzuca pierwotne ambicje i postanawia kontynuować karierę jako prostytutka. Wbrew problemom i ciężkiej sytuacji w jakiej się znalazła to właśnie tutaj odnajduje miłość swego życia. Oficer marynarki Franco zakochuje się w niej i gotów jest ją poślubić. Pełna obaw po wcześniejszych sercowych rozczarowaniach Paprika niestety odmawia. Mimo to gdy spotykają się po kilku latach ponownie miłość obojga znowu rozkwita.

Dom publiczny to nie miejsce dla dzieci, ale w mrocznych okolicach Bronxu biznes erotyczny rządzi się innymi prawami. Córka alfonsa od małego wychowuje się według zasad panujących na ulicy i pomaga rodzicom w prowadzeniu sexbiznesu. Po śmierci ojca musi zaopiekować się matką i przejąć interes, stając się pierwszą w okolicy kobietą-alfonsem. Prowadzenie burdelu nie ma przed nią tajemnic, ale żelazne reguły ulicznej gry nie zwracają uwagi na płeć czy wiek. Chcąc zdobyć najlepsze dziwki w okolicy, musi stawić czoła miejscowym mafiosom i udowodnić, że seksem od zawsze żądzą kobiety.

Chuck Lumley (Henry Winkler) pracuje w kostnicy. Któregoś dnia zostaje - wbrew sobie - przeniesiony z porannej zmiany na nocną. Mało tego, dostaje do pomocy wyjątkowo gadatliwego, acz poczciwego partnera Billa Blazejowskiego (Michael Keaton). Z czasem mimo pozornych różnic w charakterach - panowie zaprzyjaźniają się. Tymczasem, jego sąsiadka Belinda Keaton (Shelley Long), która jest prostytutką wpada w tarapaty - jej alfons zostaje zabity, zaś bez "opieki" praca staje się zbyt niebezpieczna. Za namową Billa, Chuck decyduje się pomóc kobiecie i jej koleżankom organizując w kostnicy - bez wiedzy przełożonych - swego rodzaju agencję towarzyską. Kłopoty zaczynają się w chwili, gdy miejscowy gang walczy o monopol w tym biznesie na terenie miasta, a przyjaźń panów oraz rodząca się miłość między Chuckiem a Belindą zostają poddane próbie..

Producent telewizyjny (Broderick) stara się odbudować zrujnowaną karierę. Nie jest to łatwe, gdyż ciągnie się za nim jego narkotykowa, alkoholowa i hazardowa przeszłość. Potrafił przegrać na wyścigach ogromne pieniądze, skompromitował się także wymiotując podczas gali wręczania nagród Emmy. Kiedy żona wysyła go do Las Vegas, aby pomógł ich siostrzenicy Amandzie (Snow), zarabiającej jako striptizerka i prostytutka, dawne nałogi dają o sobie znać...