David Attenborough Anglia egyik legismertebb és legnagyobb tudású egyénisége. Pályafutása egybefonódott a BBC történetével, hiszen már 1952-ben csatlakozott a TV-csatornához. Együtt nőtt fel a televíziózással, az elmúlt 50 évben szemtanúja és részese volt annak a folyamatnak, amely létrehozta a világ egyik leghíresebb televíziós csatornáját. David Attenborough számtalan műfajban jeleskedett, ám végül kikötött a természettudományoknál, és ez tette méltán világhíressé. Archív felvételek idézik fel pályafutásának legkiemelkedőbb pillanatait, bemutatva ezt a rendkívüli életutat, a TV-adásban eltöltött hosszú évtizedeket. A műsor házigazdája Michael Palin, aki nemcsak Attenborough-val készített interjút, hanem pályájának legfontosabb szereplőivel is.

A rettenthetetlen tudósok és szerelmesek, Katia és Maurice Krafft egy vulkánrobbanásban haltak meg, miközben éppen azt csinálták, ami összehozta őket: a vulkánok rejtélyeinek megfejtésével foglalkoztak.

A becslések szerint akár tízméteresre is megnövő óriáskalmár a földkerekség egyik legrejtélyesebb állata. A felkutatására és megpillantására irányuló kísérletek az esetek döntő többségében kudarcot vallanak; lehet, hogy a módszereinkben van a hiba? A filmben egy kutatócsoport úgy gondolja, hogy vadonatúj kamerájával immár a siker reményében vághat neki a tengermélynek - melynek áthatolhatatlan koromsötétjét csak biolumineszcens, földöntúli fényben tündöklő organizmusok törik meg és teszik még kísértetiesebbé...

Jean-Michel Cousteau és AZ ÓCEÁN MESEVILÁGA 3D szemkápráztató élményre hív a hullámok alá, az óceánok dobogó szívéhez: a korallzátonyokhoz. Aris, a teknősbéka készséges házigazdaként végigvezet bennünket a varázslatos, ugyanakkor törékeny és veszélyeztetett világban, az ausztrál Nagy-korallzátonyoktól kezdve a Bahama-szigetekig. Fedezd fel a korallzátonyokat, melyek amellett, hogy virágzó biológiai sokszínűségükkel ámulatba ejtenek bennünket, létfontosságú szerepet játszanak a tengeri ökoszisztémában és számos halfaj számára kínálnak élőhelyet és táplálékot, még bolygónk egészségének megőrzéséért is felelnek.

Azt mindannyian tudjuk, hogy Földünkön az élet az ősi tengerek mélyén jött létre, védve a felszín mérges gázaitól és a Nap halálos sugaraitól. De vajon hogyan zajlott le ez a folyamat? Erre keresi a választ ez az igazán tudományos, ugyanakkor meglehetősen fantasztikus dokumentumfilm. Az Élet eredete egy varázslatos utazás a múltba, a négy milliárd évvel ezelőtti Földre. A tudomány és a technika segítségével felidézzük azt az időszakot, amely az első létformák megjelenésétől addig tartott, míg a kétéltűek elhagyták az élet szülőhelyét, az óceánt és nekiláttak az élettelen szárazföld meghódításának.