Japonia, XVII wiek. Na dwór potężnego klanu przybywa ronin, by prosić o zezwolenie na popełnienie rytualnego samobójstwa. W odpowiedzi słyszy historię samuraja, który kilka miesięcy wcześniej przybył z taką samą prośbą. Wkrótce okazuje się, że historie obu roninów w zaskakujący sposób łączą się ze sobą... "Harakiri" jest dziś uważane za jedno z największych arcydzieł japońskiego kina, dzieło tej klasy co "Rashomon" czy "Siedmiu samurajów" (filmy te łączy również osoba scenarzysty, legendarnego Shinobu Hashimoto). Niezwykły wizualnie film Masakiego Kobayashiego wyróżniono Specjalną Nagrodą Jury na festiwalu w Cannes.

"Withnail i ja" portretuje ostatnie wspólne szaleństwa dwóch przyjaciół, niespełnionych młodych aktorów pod koniec 1969 roku. Withnail (Richard E.Grant) i Ja (Paul McGann, który gra alter ego reżysera Bruce'a Robinsona) odkrywają pewnego poranka, że do końca szaleńczej dekady lat sześćdziesiątych zostało tylko 90 dni. Połączeni biedą i marzeniami o sławie dzielą nędzne mieszkanie, a ich codzienna dieta składa się z alkoholu, LSD i marihuany. Spłukani i zagubieni w miejskiej dżungli postanawiają wyruszyć na wieś i spędzić oczyszczający wewnętrznie weekend w prymitywnej chacie ekscentrycznego Monty'ego (Richard Griffith), wuja Withnaila. Od samego początku pobytu wszytko układa się nie tak jak zaplanowano, i choć ich marzenia o idyllicznym ustroniu nie spełnią się, będzie to niezapomniany pobyt, zwłaszcza po niezapowiedzianym przyjeździe Monty'ego.

Willy Loman (Dustin Hoffman) jest starzejącym się objazdowym sprzedawcą. Mężczyzna pracował ciężko przez całe swoje życie. Chociaż on sam niewiele osiągnął, to głęboko wierzy, że jego synom (John Malkovich i Stephen Lang) uda się odnieść sukces. Willy coraz częściej zaczyna rozpamiętywać przeszłość. Jego brak zaangażowania w teraźniejszość sprawia, że pewnego dnia zostaje wyrzucony z pracy. Historia starzejącego się mężczyzny na życiowym zakręcie.[cinemax.pl]

1932 rok, Irlandia. Aktywista Jimmy Gralton (Barry Ward) wraca do domu po dziesięciu latach spędzonych w USA. Radość z tego powodu rozpiera jego matkę Alice (Aileen Henry) oraz licznych znajomych. Niestety, nie wszyscy są zadowoleni z jego powrotu – w tym lokalny ksiądz Sheridan (Jim Norton) oraz działacz faszystowski Dennis O'Keefe (Brían F. O'Byrne). Jimmy odważnie mówi, co myśli. Na domiar złego organizuje zajęcia dla mieszkańców miasteczka, na których mogą rozwijać swoje talenty oraz dobrze się bawić. Na irlandzkiej prowincji nie wszystkim to się podoba.

Po raz pierwszy spotykamy Williama Keane na dworcu autobusowym, gdzie desperacko stara się odnaleźć swoją 6-letnią córeczkę, która zaginęła kilka miesięcy wcześniej. Keane włóczy się po dworcu wspominając wydarzenia tamtego tragicznego dnia. Żyje w zawieszeniu pomiędzy dniami spędzanymi na bezskutecznych poszukiwaniach i nocach wypełnionych alkoholem i narkotykami. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia spotyka młodą kobietę i jej 7-letnią córkę, które mają poważne problemy finansowe. Nieoczekiwanie Keane postanawia im pomóc. Nie można do końca być pewnym, czy jego nagłe zainteresowanie przede wszystkim dziewczynką wynika z jego ojcowskiej potrzeby, czy raczej kieruje nim jakiś inny, mroczny i przerażający motyw...

Nieuprzywilejowany, utalentowany młody czarnoskóry mężczyzna z Newark dociera na Uniwersytet Yale, ale cienie i niesprawiedliwości z jego przeszłości zagrażają jego przyszłości.

Upalny lipiec w śląskim miasteczku. Marta z burzą rudych włosów i świetnym głosem próbuje zdobyć pieniądze na wyjazd do Norwegii, gdzie ma się odbyć festiwal wokalny. Choć pada ofiarą oszustw biura podróży, nie traci energii i optymizmu. Wychowywany przez ojca 13-letni Sebastian nie zapomina o zmarłej matce. Na co dzień sprzedaje na ulicy butelki z żurkiem i czosnek, a pewnego dnia kradnie z bazaru upragnioną bluzę sportową. Józef, pozbawiony pracy górnik, udaje przed żoną, że pracuje w BHP.