Adaptacja powieści Stephena Kinga. Nominowany Andy Dufresne w 1995 roku do Oscara w 7 kategoriach! Andy Dufresne jest młodym, obiecującym bankierem. Jego życie zmienia się drastycznie, kiedy zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie swojej żony i jej kochanka. Skazany na dożywocie, trafia do więzienia Shawshank, gdzie rządy sprawują sadystyczni strażnicy oraz dyrektor hipokryta i oszust. Andy żeby przeżyć lata, jakie przyjdzie mu spędzić w celi, Andy będzie musiał wykazać się sprytem i wolą przetrwania. Przygotowuje również misterny plan zemsty - tak zaskakujący, że zmyli nawet najbliższych współwięźniów.

Leon to płatny morderca z kodeksem honorowym. Jest najlepszy, jednak pewnego dnia łamie swoje reguły i otwiera drzwi Matyldzie, dziewczynce, której skorumpowani policjanci pod wodzą szalonego Stansfielda z DEA zabili całą rodzinę. Chcąc nie chcąc ci dwoje zostają skazani na siebie. Leon uczy Matyldę "fachu", a ta w zamian uczy Leona czytać. Między nimi rodzi się więź, która powoduje, że Leon staje się innym człowiekiem. Zobowiązuje się zabić Stansfielda i jego kolesi. Stansfield jednakże jest nieobliczalnym i przebiegłym przeciwnikiem...

Pierwsze klasyczne dzieło neorealizmu włoskiego jest zarazem pierwszą częścią trylogii o wojnie Rosseliniego. Dzieło to z początku przygotowywane jako dwa oddzielne filmy dokumentalne powstało na zgliszczach Rzymu. Przedstawia on historie inżyniera Manfreddiego, działacza komunistycznego, wzorowanego na autentycznej postaci Celeste Negarvilla.

Pewna młoda księżniczka (Audrey Hepburn) podczas oficjalnej wizyty w Rzymie ma już dość oficjalnej etykiety i postanawia zwiedzić miasto na własną rękę. Jej tropem podążą amerykański reporter (Gregory Peck) i jego fotograf (Eddie Albert) w poszukiwaniu sensacji na pierwszą stronę. Będzie wielki skandal czy nie... wielka miłość? „Rzymskie wakacje" Williama Wylera to jedna z najwdzięczniejszych komedii romantycznych w dziejach kina. Film nominowany do Oscara w dziesięciu kategoria przyniósł statuetkę Audrey Hepburn w jej pierwszej głównej roli (nagrodzono także scenariusz i kostiumy).

Martha (Elizabeth Taylor) i George (Richard Burton), wieloletnie małżeństwo, wracają nocą z przyjęcia do domu. Pomimo zmęczenia i późnej pory, oczekują jeszcze gości: Nicka (George Segal) i Honey (Sandy Dennis), młodego małżeństwa, które niedawno przeprowadziło się do ich miasta i z którym łączą ich stosunki natury zawodowej. Z początku ich spotkanie przebiega zwyczajnie, jednak z czasem Martha i George, sfrustrowane i wyraźnie zmęczone sobą małżeństwo, zaczyna wciągać młodych gości w nietypową grę psychologiczną, wyładowując na ich oczach wzajemny żal, ból i rozczarowanie, a przy tym odkrywając hipokryzję i skrywane głęboko tajemnice młodego małżeństwa, które wydaje się idealne na pierwszy rzut oka. Dla czwórki głównych bohaterów będzie to długa noc, przepełniona ogromnymi ilościami alkoholu, papierosów, a przede wszystkim trudnych i niejednoznacznych rozmów.

"Popeye" Doyle i jego partner Buddy Russo są nowojorskimi policjantami z wydziału narkotykowego. Inwigilują właściciela małego sklepu ze słodyczami sądząc, że jest on powiązany z przemytem narkotyków i może ich zaprowadzić do francuskiego łącznika. Oparty na autentycznej historii, ten trzymający w nieustannym napięciu thriller został nagrodzony w 1971 roku aż 5 Oscarami za najlepszy film, reżyserię, scenariusz, montaż i dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Hackman).

Do miasteczka w stanie Oregon przybywa John Rambo (Sylvester Stallone), były komandos Zielonych Beretów. Przyjechał, aby spotkać się z przyjacielem, z którym walczył w Wietnamie. Niestety jego kolega, który miał kontakt z bronią chemiczną, zachorował na raka i zmarł. Rambo, który bardzo przeżył śmierć przyjaciela, zamierza spokojnie opuścić miasteczko. Jednak sprowokowany chamstwem i jawną wrogością tutejszego szeryfa, trafia do aresztu. Pobity i upokorzony wypowiada wojnę policji i Gwardii Narodowej stanu Oregon. [opis dystrybutora dvd]

Hiszpania, koniec lat 30. Kraj objęty jest wojną domową. 12-letni Carlos trafia do sierocińca Santa Lucía . Prowadzą go wspierający republikanów nauczyciele, Carmen i doktor Casares. Położony na bezludziu stary budynek skrywa wiele mrocznych tajemnic. Tuż po przybyciu, Carlosowi ukazuje się duch małego chłopca. Bohater podejrzewa, że to Santi, jeden z wychowanków sierocińca, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach…

Los Angeles, ostatnie dni grudnia 1999 roku. Lenny Nero (Ralph Fiennes) - były policjant, handluje na czarnym rynku specyficznymi nagraniami. Powstają one dzięki technologii pozwalającej utrwalać na minidyskach wrażenia wzrokowe i słuchowe przechwytywane wprost z mózgu. Życie Nero komplikuje się, gdy w jego ręce trafia dysk z niebezpieczną zawartością.

Jean Reno wciela się w postać francuskiego policjanta, który walczy ze zorganizowaną przestępczością. Wbrew pozorom prowadzi normalne, zwyczajne życie. Do czasu... By uporządkować sprawy rodzinne wyjeżdża do Japonii. Tokio w całej okazałości, niespodzianka z przeszłości, wasabi w dużej ilości, problemy z Yakuzą i doskonała obsada zapewniają relaks i rozrywkę, którą gwarantuje nazwisko Luca Bessona. [opis dystrybutora dvd].

Patrick pracuje w rafinerii, a w wolnym czasie gra w ukochaną piłkę, zajmuje się rodziną. Polityką nie interesuje się wcale do momentu, gdy on i jego żona zostają brutalnie potraktowani przez policję, która prowadzi dochodzenie w sprawie wybuchu w rafinerii. Patrick angażuje się w politykę, staje się jednym z przywódców walczących przeciw apartheidowi.

Ekranizacja kultowego bestselleru George'a Orwella jest opowieścią o manipulacjach władzy i polityków, które mogą się zdarzyć zawsze i wszędzie. Książka "Folwark zwierzęcy" powstała jako satyra na Rosję Radziecką. Zwierzęta z Manor Farm (Folwarku Dworskiego) rozpoczynają rewolucję przeciwko ludziom. Buntowi, który ma na celu stworzenie idealnego społeczeństwa, przewodzą dwie świnie: Snowball i Napoleon. Napoleon jednak szybko poznaje smak władzy, za pomocą intryg pozbywa się Snowballa i wprowadza reżim totalitarny. Folwark Dworski staje się światem, gdzie wszystkie zwierzęta są równe - ale niektóre są... równiejsze.