Ugo Conti (Andrea Arcangeli), charyzmatyczny włoski arystokrata i influencer, przybywa do Meksyku, gdzie uwodzi meksykańską elitę. Kiedy ponownie spotyka Fridę Becker (Esmeralda Pimentel), miłość swojej przeszłości, znajdzie się w centrum walki o władzę polityczną.

Arcydzieło kanonu kina europejskiego, stanowiące niezwykle osobiste i sugestywne studium przemijania. Na swoje alter ego Bergman wybrał 80-letniego profesora Borga. Odbywa on wraz z synową podróż ze Sztokholmu do Lund, by wziąć udział w obchodach własnego jubileuszu naukowego. Z pozoru zwyczajny wyjazd zamienia się w magiczną wędrówkę przez odległe obszary pamięci, skłaniającą do refleksji nad życiem i stosunkami z ludźmi.

Film porusza wciąż gorący temat służb specjalnych. Opisuje przerażającą, paranoiczną i czasami śmieszną historię systemu kontroli obywateli we wschodnich Niemczech. Historia oparta na faktach. Wczesne lata 80-te. Znany dramaturg Georg Dreyman wraz ze swoją partnerką Christą, popularną aktorką tworzą parę intelektualistów- gwiazd w socjalistycznym państwie. Ich poglądy i styl życia nie zawsze zgadzają się z doktryną partii dlatego są pod ścisłą obserwacją Agenta Stasi, którego zaczyna wciągać i fascynować ich życie...

Francuska aktorka przebywa w Hiroszimie w związku ze zdjęciami do antywojennego filmu. Przed wyjazdem poznaje japońskiego architekta, z którym wdaje się w namiętny romans. Podczas tego krótkiego związku bohaterowie przeżywają nie tylko miłosne uniesienia, ale dzielą się również ze sobą tragicznymi wspomnieniami własnej przeszłości. Rodzina Japończyka zginęła podczas wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie. Francuzka natomiast jako młoda dziewczyna zakochała się w niemieckim żołnierzu, który w dzień wyzwolenia został zastrzelony na jej oczach.

Film opowiada o życiu i śmierci Iana Curtisa, wokalisty Joy Division, legendarnej grupy rockowej grającej muzykę klasyfikowaną jako post-punk. Curtis rozdarty pomiędzy życiem rodzinnym, rosnącą sławą oraz miłością do innej kobiety popełnił samobójstwo 18 maja 1980 roku w wieku 23 lat, w przeddzień pierwszego tournee Joy Division po Stanach Zjednoczonych. Nie zdając sobie z tego sprawy, Ian Curtis zmienił oblicze muzyki rockowej.

Najstarsza córka - Hanna jest oddaną żoną, kochającą matką i odnosząca sukcesy aktorką. Jest także prawdziwą i lojalną podporą dla swoich dwóch, ciągle jeszcze szukających celu w życiu sióstr - Lee i Holly - jest emocjonalnym kręgosłupem całej rodziny, która zdaje się tego wcale nie doceniać. Gdy jednak doskonale uporządkowany świat Hanny zostaje zniszczony przez siostrzaną rywalizację, kobieta zdaje sobie nagle sprawę, że jest tak samo samotna i zagubiona jak wszyscy inni. Aby się odnaleźć, musi dokonać wyboru między niezależnością rodziny, z którą żyje, a rodziną, bez której żyć nie może.

Młody przestępca zabiega o to, by zająć pozycję szefa gangu. Gdy osiąga swój cel, rozprawia się z przeciwnikami w wyjątkowo brutalny sposób.

Kolejny dokument Michaela Moore'a opowie tym razem o kontrowersyjnym systemie opieki zdrowotnej w USA i wpływie medycznego establishmentu na sytuację panującą w amerykańskiej służbie zdrowia. Zdaniem Moore'a pacjenci nie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ firmy ubezpieczeniowe często decydują się nie ponosić kosztów leczenia. Chce przekonać się ile żyć ludzkich może uratować dzięki temu filmowi.

Francuska wersja "Madame Buterfly" przenosząca akcję w lata 30-ste XX wieku, do Wietnamu. Piękna pasierbica zamożnej plantatorki, poznaje oficera marynarki. Zakochana porzuca wszystko - przybraną matkę, dotychczasowego narzeczonego wygodne życie w rodzinnym majątku i wyjeżdża do Tonkinu gdzie stacjonują francuskie oddziały.

"Fakty i akty" to opowieść o pewnym niezwykłym przedsięwzięciu. Dochodzi bowiem w Białym Domu do ogromnego skandalu, w który wmieszany jest sam prezydent. Conrad Brean (Robert De Niro), doradca i wysoki urzędnik Białego Domu, którego zadaniem będzie zatuszowanie seksualnych wyczynów prezydenta w przededniu wyborów. Kiedy konieczne staje się odwrócenie uwagi mediów i opinii publicznej od tego wydarzenia, Brean wynajmuje hollywoodzkiego producenta Stanleya Motssa (Dustin Hoffman). Wspólne przedsięwzięcie tych manipulatorów to wywołanie wojny z... Albanią (dlaczego Albania?, a dlaczego nie - odpowiada Brean). W skład ekipy Motssa wchodzą najlepsi z najlepszych w branży hollywoodzkiej. Łączą oni siły z zespołem z otoczenia prezydenta i tworzą niesamowitą fikcyjną "wojnę". Niestety nie wszyscy będą chcieli uwierzyć w konflikt z odległą Albanią.

Bohaterem obrazu jest ambitny latynoski imigrant (Oscar Isaac), który na początku lat 80. przybywa do Ameryki z wielkimi marzeniami i który wkrótce odnosi sukces w biznesie. Mężczyzna zrobi wszystko, aby utrzymać się na powierzchni i zapewnić dalsze powodzenie swojej firmie produkującej olej opałowy. Bohater musi stawić czoła potężnym prawnikom i skorumpowanym bankowcom decydującym o losie przedsiębiorców. W żonę bohatera i jego wspólniczkę w interesie wciela się Jessica Chastain.

Gabrielle jest młodą, ambitną i pewną siebie kobietą, pracującą w stacji telewizyjnej jako pogodynka. Jej nietuzinkowa osobowość przyciąga uwagę dwóch mężczyzn: znanego pisarza Charlesa oraz syna potentata przemysłu farmakologicznego Paula. Gabrielle musi wybrać jednego z nich, choć obaj nie są nieskazitelni. Charles jest żonaty, a jego konkurent niezwykle zaborczy. Wybór jest trudny, bo konsekwencje poniesie cała trójka.

Mężczyzna, który spotyka kobietę podczas zakrapianej nocy, nie może przestać o niej myśleć i zaczyna ją śledzić, niezręcznie usiłując zdobyć jej względy.