Arcydzieło klasycznego francuskiego kina. Paryż, I połowa XIX wieku. Bulwar du Temple słynął w czasach Ludwika Filipa ze swych teatrów, gdzie co wieczór rozgrywały się na scenie dramaty namiętności, niejednokrotnie z krwawym zakończeniem. Im to właśnie bulwar zawdzięczał nazwę Ulica Złoczyńców. Na tej ulicy dwaj przyjaciele Frederick i Lemaitre, ujrzeli pewnego dnia piękną dziewczynę Garance ze swoim kochankiem.
Siostry Ester i Anna robią przerwę w podróży, zatrzymując się w dziwnym mieście Timoka, którego mieszkańcy wyraźnie przygotowują się do wojny. Kobiety nie znają miejscowego języka. Spędzają dobę w opustoszałym hotelu. Anna odreagowuje swoje frustracje w kontakcie erotycznym z hotelowym barmanem. Chora i świadoma nadchodzącej śmierci Ester upija się i masturbuje. Przed hotelem pojawia się czołg
Pewnego słonecznego dnia nieśmiały chłopiec, który wyraża się poprzez haiku, poznaje gadatliwą, ale nieco wstydliwą dziewczynę. Tak zaczyna się ich wspólne magiczne lato.
Kret powiada o wędrującym po Dzikim Zachodzie rewolwerowcu El Topo. Mężczyzna wędruje przez pustynię wraz ze swoim synkiem w celu doskonalenia swoich umiejętności oraz nabrania sił do walki ze złem świata. Wkrótce wyrusza na misję pokonania czterech mistrzów rewolweru.
Szlachetny baron Grégoire Ponceludon de Malavoy (Charles Berling) udaje się do Wersalu, aby przekonać króla (Urbain Cancelier) do osuszenia bagien w swojej posiadłości, które są przyczyną febry, a w konsekwencji śmierci jego poddanych. Próby pozyskania przychylności królewskich ministrów do swojego projektu kończą się dla niego fiaskiem. Z pomocą szlachcicowi przychodzi markiz de Bellegarde (Jean Rochefort), który instruuje go, jak zaskarbić sobie podziw arystokracji i wprowadza de Malavoy'a na salony. Do markiza przyjeżdża jego córka Mathilde (Judith Godréche), która, pragnąc ratować podupadający majątek ojca, ma wyjść za mąż za wiekowego pana de Montalieri (Bernard Dhéran). Grégoire, zachwycony wdziękiem i delikatnością Mathilde próbuje odwieźć ją od tego postanowienia. Jednocześnie baron swoim dowcipem toruje sobie drogę do spotkania z królem, czym zwraca uwagę intrygantki, madame de Blayac (Fanny Ardant), bliskiej powiernicy władcy.
Lata 90., XX wieku. Młody mężczyzna, uważający się za Don Juana DeMarco (Johnny Depp), czyli uwodziciela z XVIII-wiecznego baletu, próbuje popełnić samobójstwo skacząc z dachu budynku. Wezwany na miejsce zdarzenia dr. Jack Mickler (Marlon Brando), przedstawiając się jako Don Octavio del Flores, zdobywa zaufanie niedoszłego samobójcy i sprowadza go bezpiecznie na ziemię. Gdy Don Juan DeMarco trafia do szpitala psychiatrycznego, dr. Mickler za wszelką cenę pragnie mu pomóc i wysłuchać jego opowieści. Doktor ma tylko 7 dni na dowiedzenie się, czy mężczyzna jest wariatem, czy prawdziwym Don Juanem.
Rok 1931. Młody hiszpański żołnierz Fernando (Jorge Sanz), dezerteruje z armii i chroni się na farmie Manola (Fernando Fernán Gómez), ojca czterech pięknych córek: Rocío (Maribel Verdú), Violety (Ariadna Gil), Clary (Miriam Díaz Aroca) i Luz (Penélope Cruz). Kiedy córki odwiedzają ojca ulegają urokowi młodego Fernando. On sam oczarowany jest każdą z nich. Problemy zaczynają się wtedy, gdy musi podjąć decyzję, którą z nich obdarzyć uczuciem.
Van Wilder to towarzyski i niesamowicie popularny student w Collidge College przez siedem lat. Ostatnie trzy lata spędził na planowaniu imprez oraz pomaganiu innym. Kiedy ojciec Vana nie widzi postępów w nauce syna postanawia wstrzymać płacenie czesnego.
Trzy historie: średniej popularności aktora uzależnionego od narkotyków, producenta seriali telewizyjnych, który nie potrafi odróżnić rzeczywistości od tworzonych przez siebie produkcji oraz producenta gier, któremu przypadkowo poznana kobieta podaje bardzo silny narkotyk.
Studia w USA kosztują 120 tysięcy dolarów. Możesz dostać stypendium, możesz pójść do armii, możesz mieć bogatych rodziców. Dla Shirley Lyner żadne z tych rozwiązań nie jest pociągające. Zaczyna od opieki nad dziećmi, ale wkrótce trochę przypadkowo trafia w ramiona jednego ze swoich klientów Michaela Beltrana. Gdy ten wynagradza ją plikiem dolarów nie wzbrania się, co więcej zwierza się swojej przyjaciółce Melissie. O pomyśle dowiaduje się Brenda, później Nadine. Od zarobków każdej z nich Shirley pobiera prowizję. Wkrótce „bejbis” mają własne wizytówki i papier firmowy. Shirley nieświadomie uruchamia proces, nad którym zaczyna tracić kontrolę. Na imprezie pojawiają się narkotyki, Brenda postanawia działać na własną rękę, jednemu z klientów nie wystarcza już seks... Nic nie będzie już takie jak przedtem.
Carter Webb to scenarzysta telewizyjny. Właśnie rozpadł się jego kolejny związek z kobietą. Porzuciła go znana aktorka. Ze złamanym sercem Carter opuszcza Los Angeles. Jedzie do chorej babci mieszkającej na spokojnym przedmieściu Detroit, by się nią zaopiekować. Po przyjeździe nawiązuje znajomość z sąsiadką babci, Sarą Hardwicke, i jej dwiema córkami. Carter szybko odkrywa, że każda z tej trójki ma, jak on sam, osobiste problemy. Znajomość z nimimi pozwala mu zrozumieć, że to, co wydawało mu się końcem, jest początkiem czegoś zupełnie innego. Dzięki Sarze odnajduje w końcu prawdziwą miłość, której zawsze szukał.
Najskuteczniejsi agenci świata w nowej misji. Jeszcze bardziej diaboliczni wrogowie, jeszcze bardziej nowoczesne gadżety, tylko agenci są ciągle tak samo prawdziwi, tylko trochę mniejsi. Tym razem do dwójki nieustraszonych agentów (Carmen and Juni Cortez) dołącza para nowych, małych agentów (Gary i Garty Giggles). Razem wyruszają na ratunek świata, tym razem wrogiem numer jeden jest szalony naukowiec o imieniu Romero.
Irlandzki krytyk kulinarny Oliver Byrne prowadzi poczytny blog kulinarny. Poszukuje osoby, z którą połączyłby go podobny zmysł smaku. Mężczyzna odniósł sukces zawodowy, ale jego związek przeżywa kryzys. Gdy Oliver poznaje hiszpańską kuratorkę sztuki Bibianę, czuje do niej trudny do opanowania pociąg, pomimo że nie mają ze sobą nic wspólnego. Kobieta bez obaw wchodzi w nowe związki, które mają małe szanse powodzenia. Oliver jest przerażony możliwością zaangażowania się w taką relację.