Filmas sukurtas pagal romaną, kurio autorius Robertas Waleris teigia, kad tokia meilės istorija gali nutikti tik vieną kartą gyvenime, - ir tik jeigu esi išties labai laimingas. Filmo herojės Frančeskos kieme pasirodo fotografas Robertas Kinkeidas, atvykęs į Medisoną dėl ypatingų šios apylinkės tiltų. Frančeska, dar nenujausdama, kad jos laukia didžiausia gyvenimo meilė, sutinka palydėti fotografą po apylinkes. Po daugelio metų jos jau suaugę vaikai romantiškos meilės ir skausmingo išsiskyrimo istoriją sužino iš Frančeskos dienoraščio. Pagrindinių aktorių Meryl Streep ir Clinto Eastvoodo dėka filmas nominuotas Oskarui, Auksiniam gaubliui bei Cezariui.

1944-ųjų rugsėjį, nudžiuginti sėkmingo įsiveržimo į Normandiją sąjungininkai drąsiai pradėjo operaciją „Turgaus sodas“, beprotišką planą, kaip anksti užbaigti II pasaulinį karą įsiveržus į Vokietiją ir sunaikinus karines Reicho gamyklas. Tačiau kovos lauko politika, netikusi žvalgyba, nesėkmės ir prastas oras sukėlė katastrofą. Epinė istorija, pasakojanti apie tragiškiausią II pasaulinio karo klaidą, „VIENU TILTU PER TOLI“ skrupulingai vaizduoja ambicingą planą, dėl kurio žuvo daugiau sąjungininkų negu per išsilaipinimą Normandijoje. Kruopščiai kurtas realių mūšių vietose, su nepaprasta aktorių žvaigždžių komanda filmas „VIENU TILTU PER TOLI“ tiksliai perteikia vienos iš didžiausių karinių avantiūrų istorijoje nepaprastą mastą, jaudulį ir pavojų.

Londonas, 1898 m. Jaunas, tačiau puikią reputaciją jau spėjęs pelnyti inžinierius gauna įdomų pasiūlymą – vadovauti tilto per galingą upę statyboms Afrikoje. Visą laiką svajojęs aplankyti š paslaptingą kontinentą, jaunas vyras, namuose palikęs kūdikio besilaukiančią žmoną, išvyksta pasitikti naujų gyvenimo iššūkių.Netrukus tiltą statančius darbininkus ima puldinėti du liūtai – žmogėdros, kuriuos vietos gyventojai vadina Vaiduokliu ir Tamsa. Manoma, kad jie ne žvėrys, o šėtono įsikūnijimas. Niekam nepavyksta nušauti šių mistinių padarų.Į statybvietę, iš kurios ėmė bėgti darbininkai, pakviečiamas garsus medžiotojas Remingtonas. Filmo centre – mirtina jo ir paslaptingų padarų dvikova, kuri puikiai perteikia žmogaus kovą su asmeniniais baimės demonais.1997 m. už geriausius garso efektus filmas pelnė „Oskarą“.

Skretas netikėtai suranda galbūt savo būsimą antrąją pusę – evoliucijos keliu šiek tiek toliau pažengusią voverytę skraiduolę ilgomis blakstienomis, vardu Skretė. Mamutas Menis su naująja savo drauge Eli laukiasi mažylio. Kardadantis tigras ima pastebimai nervintis, kad jį visi laiko vos ne namine kate. Sidas, prisižiūrėjęs į savo draugą mamutą, ir pats užsinori sukurti šeimą ir iš to begalinio noro pavagia dinozauro kiaušinį. Žinoma, tai buvo klaida. Herojai priversti leistis į pavojingą kelionę, kad išvaduotų savo draugą iš paslaptingo, nepažįstamo ir bauginančio pasaulio.

Kerštingas Melo Gibsono herojus Maksas kovoja su banditėlių gauja, kuri motociklais klajoja po Australiją ir šiurpina liaudį. Scenarijus kaip ir standartinis, tik veiksmas vyksta ateityje, prie pasaulio pabaigos slenksčio atsidūrusioje visuomenėje. Ir ką? O tai, kad tai buvo pirmasis vadinamojo apokaliptinio, post-apokaliptinio arba distopinio (angl. apocalyptical, post-apocalyptical, dystopian) žanro filmas. Tokiuose filmuose paprastai rodoma, kaip prie apokalipsės priartėjusi arba pasaulio pabaigą jau patyrusi, tačiau per stebuklą gyva likusi žmonija (arba jos dalis) visais įmanomais būdais bando išgyventi. Kartais net pamindama savo žmogiškumą ir atjautą šalia esančiam.

Jie yra šešėlis priešo akies mirksnyje... Jie yra vaiduoklis nakties tamsoje. Šįkart jų užduotis – nuversti žiaurų diktatorių Pietų Amerikos valstybėje. Tačiau tai, kas iš pradžių atrodė tik dar vienas gerai apmokamas darbas elitinei smogikų grupelei, virsta sudėtingiausia misija jų gyvenime, kai reikės iš naujo perkainoti draugystę, ištverti išdavystę ir išnešti sveiką kailį...

Džonas Kleinas (Richardas Gere'as) – „Washington Post“ žurnalistas kažkaip keistai atsiduria mažame Vakarų Virdžinijos miestelyje. Jo automobilis nebevažiuoja, išsijungia telefonas, sustoja laikrodis. Vyras beldžiasi į artimiausią namą prašydamas pagalbos, bet duris atidaręs žmogus jį užpuola piktai šaukdamas, kad jis jau trečią dieną iš eilės laužiasi į jo duris. Bet Džonas neprisimena čia buvęs. Prieš dvejus metus Džono žmona Merė (Debra Messing) mirė ligoninėje nuo sužalojimų, patirtų per avariją. Prieš mirtį ji piešė kažkokį keistą padarą su sparnais - gigantišką drugį. Ar jos piešiniai turi ką nors bendra su šiuo miesteliu? Holivudo režisieriaus Marko Pellingtono 2002 metų mistinis trileris „Žmogaus-drugio pranašystės“ atstovauja tai kino srovei, kuri siekia atskleisti vadinamąją paralelinę tikrovę. Tačiau įdomiausias dalykas yra tas, kad filme vaizduojami mistiški bei nepaaiškinami įvykiai yra atsitikę iš tikrųjų.

Britų specialiųjų tarnybų agentas Andy Osnardas gauna užduotį Panamoje. Jam čia nelabai patinka, todėl vyrukas mėgina kuo greičiau surasti kažkokią priežastį ir sukelti skandalą, kuriuo susidomėtų specialiųjų tarnybų vadovai. Netrukus, Andy Osnardo dėmesį patraukia nelabai skaidrus ir gerokai korumpuotas Panamos kanalo privatizavimas. Šnipas nebūtų geru šnipu, jeigu nesurastų žmogaus, kuris galėtų teikti reikiamą informaciją. Jo taikiniu tampa kuklus tautietis Harry Pendelis, kuris praeityje yra pridaręs negerų darbelių, bet jau atsėdėjo savo laiką už grotų ir dabar ramiai darbuojasi Panamoje siuvėju. Jo žavioji žmona amerikietė Louisa nesėkmingos ir neapgalvotos investicijos dėka praranda beveik visą šeimos sukauptą turtą. Dėl tos pačios priežasties Harry Pendelis prasiskolina bankui 50 tūkst.JAV dol.