Životopisné drama britské herečky a režisérky Ammy Asante vypráví o osudech Seretse Khamy (David Oyelowo), botswanského prince, který ve své zemi vzbudil velké kontroverze, když se koncem čtyřicátých let minulého století oženil s Ruth Williams (Rosamund Pike), běloškou z Velké Británie. Khama však posléze dokázal dovést svoji zemi k nezávislosti na Britském impériu a stal se prvním prezidentem Botswany. (mac000)
V roce 2015 se řecká ekonomika nachází v nejisté situaci, země je na pokraji bankrotu. Nově zvolená vláda se bouří proti přísným standardům Evropské unie. Na motivy politických memoárů Janise Varoufakise, který rozpoutal jednu z nejpozoruhodnějších a nejkontroverznějších politických bitev v dějinách, když se pokusil vyjednat změny vztahů své země s Evropskou unií, čímž přiváděl evropskou politickou, finanční a mediální elitu k šílenství. Skutečný příběh o tom, co se dělo za zavřenými dveřmi, však zůstával dlouho neznámý. Režisér Costa Gavras našel ve Varoufakisově knize námět pro svůj film, který pojednává o Evropě ovládané skupinou cyniků, zcela odtržených od lidských, politických a kulturních zájmů, posedlých jen čísly a sebou samými. Tragický příběh o politickém outsiderovi, který svádí předem prohraný boj proti establishmentu, a jemuž utrpení lidí není lhostejné.
Steve Jobs. Byl bezesporu jedním z největších vizionářů 20. století, technologickým géniem a mimořádně schopným obchodníkem. Jeho spolupracovníci ho často nenáviděli proto, jaký byl, ale milovali proto, co tvořil. Apple Macintosh, iPhone, iPad nebo filmové studio Pixar. Uměl ukazovat cestu celému lidstvu, pracovat však byl schopný jen s vybranými jedinci. Vždyť kdo by neznal jeho slavnou větu: "Pracujte jen s génii, idioty vyhoďte!" Měl na to právo - sám byl génius. Steve Jobs, spoluzakladatel společnosti Apple, od jehož smrti letos na podzim uplynou dva roky, nyní po knižním bestselleru ožívá také na filmovém plátně.
Životopisný film o Aloisi Jiráskovi, zachycující jeho mládí od školních lavic v broumovském gymnáziu, údálosti války v šedesátem roce, studia na pražské univerzitě, příchod do Litomyšle, jeho lásku k pozdější manželce Marii Podhajské, konflikt s maloměstskou reakcí a vrcholící oční chorobu.
Televizní inscenace o Máchově mladickém tvůrčím rozletu, o touze plně žít, hledat smysl života. Praha roku 1890, tady začínáme vyprávět náš příběh, ve kterém poznáme jeho lásku k Lori, její rodinu. Budeme ale také vyprávět o počátcích českého divadla, nevyhneme se ani sporu Máchy s Tylem či situaci kolem vydání jeho Máje. Poslední část našeho příběhu se pak odehrává v Litoměřicích, kam zamířil absolvent právnické fakulty, pražský rodák Karel Hynek Mácha v srpnu roku 1896, aby se zde ukryl a zahájil právnickou praxi u advokáta Josefa Filipa Durase. Čeká nemanželské dítě s Lori, herečkou Eleonorou Šomkovou. Termín svatby je určený. Kdo by pomyslel, že v listopadu téhož roku bude Lori místo láskyplného ano říkat poslední sbohem…