Rok 1969. Malcolm Sayer rozpoczyna pracę w szpitalu Mount Carmel. Zaintrygowany grupą pacjentów cierpiących na katatonię, odkrywa, że objawy choroby są zbliżone do symptomów schorzenia Parkinsona. Postanawia wypróbować na nich eksperymentalny lek. Pierwszym, który przechodzi kontrowersyjną terapię jest Leonard Lowe, chory od 25 lat. Odzyskuje z czasem świadomość, może poruszać się i mówić. Między obu mężczyznami nawiązuje się nić porozumienia, stają się przyjaciółmi. Sayer podaje lek pozostałym pacjentom. W czasie wycieczki po Nowym Jorku Leonard zakochuje się w Pauli. Umawiają się na spacer, ale personel szpitala odmawia mu prawa wyjścia. Leonard wpada w złość i zostaje umieszczony na oddziale zamkniętym. Objawy choroby powracają...
Sam Dawson (Sean Penn) ma umysł siedmioletniego dziecka, uwielbia The Beatles i wraz z pomocą kilkorga przyjaciół wychowuje swoją córeczkę Lucy Diamond (Dakota Fanning). Kiedy Lucy kończy siedem lat i powoli zaczyna przewyższać intelektem swojego ojca, jej losem zaczyna interesować się opieka społeczna. Jeden z jej pracowników postanawia pozbawić Sama prawa do opieki nad córką.
Na przedmieściach Londynu młody Jamie ucieka z zajęć wychowania fizycznego, aby uniknąć bycia ofiarą równieśników. Ste, jego bity przez ojca sąsiad, prosi matkę Jamiego o przenocowanie. Młodzieńcy odkrywają swoją tożsamość i zakochują się w sobie.
Rok 1893. Do prowadzonego przez siostry zakonne sierocińca w d'Obazine ojciec przywozi dwie nastoletnie córki: Gabrielle i Adrienne. Po opuszczeniu placówki zarabiają na życie, wykonując poprawki krawieckie, a wieczorami śpiewają w miejscowym kabarecie. Gabrielle marzy o karierze artystycznej i wyjeżdża do Paryża. Pewnego dnia poznaje ekscentrycznego oficera Étienne Balsana oraz jego znajomych z wyższych sfer. Jej sposób ubierania się szokuje, ale jednocześnie intryguje. Wkrótce w jej życiu zjawia się angielski przemysłowiec Arthur Capel.
Alex jest hermafrodytą, który właśnie staje przed problemem wyboru płci. Wizyta znajomych wraz z synem staje się tłem do poszukiwania tożsamości seksualnej.
Rok 1968. Piętnastoletnia Beverly to bystra, pełna fantazji dziewczyna. Jest zwariowana na punkcie literatury i chłopaków. Pewnego dnia odkrywa, że jest w ciąży z Rayem, którego ani dobrze nie zna, ani nawet specjalnie nie lubi. Zgadza się jednak wyjść za niego za mąż i porzucić szkołę, gdyż tego oczekuje jej ojciec. Pomimo wielu przeszkód, dzięki silnej woli i poczuciu humoru, Beverly w końcu realizuje największe marzenie - wyjeżdża do Nowego Jorku i rozpoczyna karierę pisarską.
Trzynastoletnia Tracy (Evan Rachel Wood) jest wzorową uczennicą, która nie sprawia żadnych kłopotów wychowawczych. Wszystko zmienia się od momentu, kiedy dziewczyna zaprzyjaźnia się z Evie (Nikki Reed), najbardziej popularną i najładniejszą dziewczyną w szkole. Evie pokazuje Tracy świat narkotyków i lekkomyślnego nastoletniego buntu. Zmiana środowiska oraz stylu życia wywołuje szereg konfliktów pomiędzy Tracy a jej matką, nauczycielami i starymi przyjaciółmi.
Podczas swojego przyjęcia weselnego Unn Tove (Tuva Novotny) znajduje w toalecie noworodka, którego później przekazuje odpowiednim służbom. Szesnaście lat później pracująca w telewizji rozwódka z dwójką dzieci spotyka porzuconą przed laty dziewczynkę. Dorastająca Rosemari (Ruby Dagnall) stara się ze wszystkich sił odnaleźć swoją biologiczną matkę. Unn postanawia pomóc nastolatce, robiąc o niej reportaż telewizyjny. Podczas wspólnej podróży przez Norwegię do Danii kobiety zbliżają się do siebie. [cinemax.pl]
Nastoletnia Shelly Ackerman (Maddie Hasson) zmaga się z bolesną rzeczywistością. Dziewczyna jest gnębiona przez szkolnych kolegów. Sytuacja w domu jest równie trudna. Matka Shelly ma bowiem problemy psychiczne i odmawia przyjęcia leków. Nastolatka marzy o karierze muzycznej, ale nie wie, jak osiągnąć swój cel. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się ekscentryczny i majętny Wes (Billy Burke). Niespodziewanie starszy mężczyzna oferuje, że zostanie jej prawnym opiekunem.
David Spade gra Joe'ego, młodego człowieka z prowincji, który wyrusza do Los Angeles na poszukiwanie swych prawdziwych rodziców. Dobry humor nie opuszcza go ani na chwilę, mimo iż na swej drodze spotyka licznych ekscentryków, a wśród nich: spragnioną seksu dziewczynę o złotym sercu (Brittany Daniel), nieobliczalnego stróża (Christopher Walken) i psychopatycznego kanibala (Brian Thompson). Gdy Joe dociera do Los Angeles, wpada w szpony cynicznego discjockeya (Dennis Miller), który chce z niego uczynić atrakcję jednego ze swoich programów. Joe nie poddaje się jednak i szybko zjednuje sobie grono wiernych słuchaczy, którzy postanawiają mu pomóc. Dzięki nim odnajdzie szczęście rodzinne, o którym marzył od tak dawna.
Kiedy ludzie wokół zaczynają twierdzić, że widzieli Fay w różnych miejscach, nastolatka dowiaduje się od matki o siostrze bliźniaczce, która zmarła po porodzie.
Frannie Avery (Meg Ryan), spokojna nauczycielka z dolnego Manhattanu jest przerażona, gdy widzi pewna parę w sytuacji, której nie powinna być świadkiem. Okazuje się, że zginęła młoda kobieta i Frannie jest przesłuchiwana przez detektywa z wydziału zabójstw (Mark Ruffalo), który wkrótce wciągnie ja w niebezpieczny romans. Liczba zabitych rośnie, a wśród podejrzanych pojawiają się znajome osoby.