Stydlivý vesnický kluk Pod se vydá do Bangkoku, rozhodnutý prorazit ve velkém městě. Najít tady zaměstnání není tak těžké: brzy začne pracovat v rybí konzervárně na lince na zpracování sardinek. Nešťastnou náhodou tu však přijde o prst. Začne se potloukat po městě ve snaze najít plechovku, v níž by mohl jeho uříznutý prst být. To je ovšem pouze začátek surrealistické pohádky plné absurdního humoru a vizuální virtuozity. Bohaté používání digitálních triků proměňuje šedivý Bangkok v město jasných, téměř kýčovitých barev a podivných prostředí. Film vychází z knížky, kterou napsala režisérova manželka Koynuch (a kterou on pak ilustroval), přičemž nebere sám sebe příliš vážně a obsahuje neobvykle vysokou dávku sebeironie. Jako kdyby chtěl říct: Smějte se mi! Přesto je ale zároveň dojemný, originální a vtipný.

Během prvního lednového týdne roku 1923 se v Rosewoodu, malém floridském městečku obývaném převážně afroamerickou komunitou, odehrál bezprecedentní rasový masakr, který do té doby, ani nikdy později, neměl na území Ameriky obdoby. Křivé obvinění osamělé bělošské ženy, že byla napadena a znásilněna neznámým mužem tmavé pleti, zde rozpoutalo čtyřdenní pogrom, během nějž byl Rosewood vypálen do základů a kulkami pušek nebo na lynčovských oprátkách zfanatizovaného rasistického davu zemřelo možná až dvě stě padesát nevinných lidí.

Smrtelná nákaza se rozšířila po celém světě. Tříčlenná rodina se ukrývá v domě hluboko v lesích. Když se objeví další přeživší, spojí přes prvotní nedůvěru své síly. Strach a paranoia jsou ale všudypřítomné. Mysteriózní horor ctí pravidla žánru a ukazuje, že to, co jen tušíme, je mnohdy nejděsivější. Skvěle minimalistický snímek je ukázkou neustále se inovujícího žánru psychologického hororu v USA.

Olive a Clay se rozvádějí. Vše by proběhlo hladce a bez problémů, pokud by ovšem společně nevychovávali labradora, ke kterému se chovají jako k vlastnímu dítěti. A protože se ho ani jeden nedokáže vzdát, přiřkne ho soud do střídavé péče...