Akcja filmu rozgrywa się w Wiedniu w 1957 r. Max, były oficer SS, pracuje jako nocny portier w eleganckim hotelu. Pewnego wieczoru wśród nowo przybyłych hotelowych gości Max zauważa młodą, piękną kobietę, Lucię - żonę sławnego, amerykańskiego dyrygenta. Rozpoznaje w niej swoją dawną ofiarę. Max, wybrał ją z transportu więźniarek i zgwałcił. Zaczął się z nią częściej spotykać i poddawać poniżającym praktykom seksualnym. W ofierze uczucia upokorzenia, zawłaszczenia, pogardy i zagrożenia zaczęły ustępować instynktowi. Dziewczyna ulegała fantazjom Maksa, sama je wymyślała i urozmaicała. Spotkawszy się po latach, oboje odnajdują w sobie to samo niepokojące uczucie. Kiedy mąż Lucii wyrusza w dalszą podróż artystyczną, ona postanawia zostać w Wiedniu. Przeprowadza się do Maksa, dawna namiętność wybucha ze zdwojoną siłą. Współtowarzysze Maksa uznają ich romans za niebezpieczny i postanawiają zlikwidować kobietę. Max nie chce jednak wydać kochanki na pewną śmierć.

Thana jest architektem w średnim wieku. Mężczyzna uświadamia sobie, że nie otrzymał od życia tego, czego pragnął. Aby zapełnić pustkę egzystencjalną postanawia przygarnąć zwierzę. W zauważonym na ulicach Bangkoku słoniu rozpoznaje dawnego towarzysza dziecięcych zabaw. Odkupuje go od właściciela, nadaje mu imię Pop Aye i wyrusza ze słoniem w długą podróż do krainy młodości.

Evelyn Ryan jest typową "kurą domową", ale również kompozytorką dżingli m.in. mydła Dial i Kleenex. Dzięki jej pracy nad sloganami reklamowymi, które tworzyła w latach 50. i 60., rodzina Evelyn nie popadła w długi.

Ekranizacja nagrodzonej Nagrodą Pulitzera opowieści o nowojorskiej rodzinie umieszczona w realiach lata 1942, gospodarczego kryzyzu. Uciekając przed "rekinem" pożyczkowym przerażony ojciec (Jack Laufer) zostawia swych dwóch nastoletnich synów, Jay`a (Brad Stoll) i Arty`ego (Mike Damus) z ich lubiącą dominować babcią (Irene Worth), która prowadzi sklep ze słodyczami w Yonkers. Szybko okaże się, że babcia zapragnie kontrolować ich na każdym kroku i podejmować najważniejsze decyzje. Autorytarzm chłopcom się nie spodoba.

"Party na słodko" to opowieść o małżeńskiej parze, aktorce i pisarzu, którzy z okazji rocznicy swojego ślubu urządzają przyjęcie, na które zapraszają swoich najbliższych znajomych.

Imigrantka z Turcji i kobieta pragnąca wyrwać się z cienia swojego ojca zaprzyjaźniają się podczas egzaminów do akademii policyjnej.