Rok 1744. Robinson Crusoe, drobny plantator trzciny cukrowej w jednej z południowoamerykańskich kolonii, wyrusza na pokładzie statku Santa Lucia do Afryki, żeby nabyć tam niewolników niezbędnych do pracy na plantacjach. Gdy podczas rejsu Robinson odkrywa machinacje kapitana i jego zastępcy, sprzeciwia się im. W odwecie zostaje na środku oceanu spuszczony na wodę w niewielkiej szalupie. Po wielu dniach dociera ledwo żywy do brzegów bezludnej wyspy. Wkrótce Santa Lucia się rozbija. Z wraku Robinson wyławia wiele rzeczy niezbędnych do życia.

Młoda dziewczyna zakochuje się w nieznajomym chłopaku, który w środku lata pojawia się w nadmorskim miasteczku akurat, gdy zaczyna się seria tajemniczych zabójstw. Moll odkrywa nareszcie, jak smakuje wolność oraz czym są namiętność i pożądanie. Ale kiedy Pascal staje się głównym podejrzanym w sprawie zaginionych kobiet, którą żyją lokalna policja i społeczność, dziewczyna będzie musiała podjąć decyzje, od których nie będzie już odwrotu. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby osiągnąć to, czego pragnie i dowie się, do czego jest zdolna.

Rok 1850 - Saint-Pierre, zapomniana francuska wysepka w pobliżu Kanady. Którejś nocy pewien mężczyzna pada ofiarą brutalnego morderstwa. Winny zbrodni, Neel Auguste, zostaje w wyniku tego skazany na śmierć. Jednak na Saint-Pierre nie ma ani gilotyny, ani kata. Rząd Francji obiecuje temu zaradzić, ostrzega jednak, że na pomoc przyjdzie długo czekać. Gilotynę trzeba bowiem sprowadzić z samej Francji, dalekiej ojczyzny. Póki to się nie stanie, Neel pozostaje pod pieczą Kapitana i w pokorze oczekuje na wykonanie wyroku. Żona Kapitana, pani La, w szczególny sposób interesuje się losem Neela, w którym dostrzega dobroć i prostotę. Nie potrafi przyjąć do wiadomości, że człowiek może być z gruntu zły i wierzy w możliwość zrehabilitowania skazańca.

Michael, z zawodu prawnik, przybywa do Neapolu, aby zająć się spadkiem po bracie, który zginął wraz z żoną w katastrofie samochodowej. Jednak nie scheda po bracie jest dla niego najważniejsza, ale los osieroconego dziesięcioletniego Nando. Dzieckiem chce się zaopiekować nie tylko Michael, ale także ciotka Lucia. Powstaje konflikt, który w rezultacie zbliża do siebie zwaśnionych opiekunów Nando.

Podczas I Wojny Światowej, młody Irlandczyk (David Oakes) przypływa na opuszczoną wyspę na skraju koła podbiegunowego, aby objąć stanowisko obserwatora pogody. Jego jedynym towarzyszem jest na wpół zdziczały, latarnik Gruner (Ray Stevenson). Pierwszej nocy pobytu, mężczyzna zostaje zaatakowany przez człekokształtne kreatury. Kiedy prosi o pomoc latarnika, odkrywa, że ten oswoił jedną z istot.

Nowojorski architekt, przeżywający kryzys wieku męskiego, wyrusza z kilkunastoletnią córką na cudowną, grecką wyspę. Może to podróż do własnych korzeni (bohater jest Amerykaninem greckiego pochodzenia), a może tylko potrzeba uwolnienia wyobraźni czego nie może mu zaoferować pełne blasku życie amerykańskiej metropolii.

Starzejący się artysta Bradley Morahan przechodzi kryzys twórczy. Czuje się zmęczony i wypalony. Pewnego dnia postanawia porzucić kosmopolityczny Nowy Jork i osiedlić się na malowniczej wyspie na skraju Wielkiej Rafy Koralowej. Chce odpocząć od zgiełku wielkiego miasta i nabrać dystansu do życia i kariery. Na miejscu niespodziewanie spotyka uroczą dziewczynę, Corę Ryan, dzięki której odzyskuje chęć tworzenia.

Rodzina od dziesięciu lat żyje na odizolowanej od rzeczywistości wyspie. Pozorna harmonia zamienia się w pułapkę. Matka wbrew woli partnera postanawia wrócić do świata, który zostawiła.

W trakcie wakacji na tropikalnej wyspie Harold Gern, wraz z żoną i prawnikiem wypływają ponurkować. Po wypłynięciu okazuje się, że coś złego stało się z powietrzem, a wszyscy ludzie na wyspie nie żyją. Trójka ocalałych postanawia więc zamieszkać w jednym z luksusowych domów, ale wkrótce między mężczyznami zaczyna narastać konflikt o Evelyn.