Csizmás Kandúr rájön, hogy kalandszenvedélye megtette a hatását: kilenc életéből nyolcat már elhasznált, így csak egy élete maradt. Kandúr az eddigi legnagyobb kalandjára indul, hogy megtalálja a legendás Kívánságcsillagot, és visszaszerezze az életeit.

Tizenöt évvel a boldogan, míg meg nem hal után, Giselle megkérdőjelezi boldogságát, és közben akaratlanul is felforgatja a való világban és Andalgóciában élők életét.

Igazi filmtörténeti csemege! Egyrészt, mert a legnépszerűbb hollywoodi musicalek sztárrendezője, Cukor hetvenöt évesen állt ismét a kamera mögé, hogy elkészítse ezt a filmet. Másrészt a történelmi szituáció okán: a hetvenes évek első felében ugyanis úgy tűnt, a két nagyhatalom a közeledés politikáját választja. Eljött hát az ideje annak is, hogy egy szovjet-amerikai koprodukciós film készüljön, így a Lenfilm és a 20th Century Fox összefogott! Harmadrészt azért, mert ez Maeterlinck színdarabjának harmadik filmes feldolgozása: az elsőt Maurice Tourneur (1918), a másodikat Walter Lang (1940) jegyzi. A szimbolikus mesében két gyerek keresi a Kék madarat, vagyis a boldogságot. Az üzenet pedig Jane Fonda megfogalmazásában így hangzik: "Az ember csak akkor lehet igazán boldog, ha mindenki boldog körülötte."

Egy szegény parasztfiú többre vágyik, minthogy egész nap csak a földet túrja, szeretne megtanulni írni és olvasni. Apja ezt rossz szemmel nézi és egy nap elküldi hazulról. A fiú végül egy szerencsés véletlen folytán a király mellé kerül szolgálónak. Mindennapi feladatai közé tartozik egy különleges és jól örzött edény felszolgálása az uralkodónak, melyet tilos kinyitnia, ám egy napon mégis muszáj lesz belenéznie.