Ojciec - Richard (Greg Kinnear) beznadziejny terapeuta od motywacji, próbuje sprzedać swój program osiągania sukcesu... bez sukcesu. Tymczasem otwarta i szczera mama, Sheryl (Toni Collette), bezustannie zadręcza się ekscentrycznymi problemami swej rodziny, zwłaszcza tym, że jej brat (Steve Carell), ogarnięty manią samobójczą badacz Prousta, właśnie wyszedł ze szpitala, dokąd trafił porzucony przez swego kochanka. Są także najmłodsi Hooverowie - siedmioletnia pulchna okularnica Olive (Abigail Breslin), która marzy o udziale w konkursie piękności, oraz Dwayne (Paul Dano), nastoletni młody gniewny i miłośnik Nietzschego, który złożył ślub milczenia do chwili, kiedy nie dostanie się do Akademii Lotniczej. Zmorą rodziny jest dziadek (Alan Arkin), wyrzucony właśnie z domu starców z powodu swego skandalicznego zachowania.
Jest połowa XIX wieku, w życiu niemej kobiety - Ady zachodzą zmiany mające wpływ na jej dalsze życie. Wraz z córką Florą, opuszcza rodzinną Szkocję, by zamieszkać u boku przyszłego męża, w Nowej Zelandii. Niestety ta daleka wyprawa nie jest dla niej niczym miłym, podobnie jak stosunki z jej nowym mężem - Stewartem. Ada cierpi męki, kiedy dowiaduje się, że jej ukochany fortepian, przywieziony ze Szkocji, został sprzedany sąsiadowi - Georgowi. Kobieta znajduje sposób na odzyskanie instrumentu, jednak szybko okazuje się, że ta metoda prowadzi ją do skrajnie dwuznacznej sytuacji.
Dwaj przyjaciele wygrywają w Nowym Jorku konkurs na najlepszą drag queen - mężczyznę występującego na scenie w damskim przebraniu. Swój sukces świętują w barze w towarzystwie innego zawodnika. Panowie na tyle przypadają sobie do gustu, że postanawiają wspólnie pojechać do Los Angeles na zawody "Drag Queen of America" i wystąpić jako Vida, Noxeema i Chi Chi. Kupują starego cadillaca i ruszają w drogę. Niestety, przekraczają dozwoloną szybkość i zostają zatrzymani przez szeryfa.
Rok 1825, Ziemia van Diemena, która kilka dekad później zostanie przemianowana na Tasmanię, wybrzmiewa cierpieniem zarówno masowo mordowanych aborygenów, jak i zsyłanych na wyspę Brytyjczyków gorszego sortu. Irlandka Clare odsłużyła swoją karę i chciałaby wrócić do rodziny, ale jest traktowana przez męskich białych kolonizatorów jak połączenie obiektu seksualnego oraz worka mięsa. Pewnego dnia czara goryczy się przelewa i zdesperowana kobieta wyrusza śladem sadystycznego oficera, by zemścić się choć częściowo za piekło, do którego ją zaciągnął. Kobieta wynajmuje w tym celu lokalnego przewodnika Billy’ego, którego rodzina została wymordowana przez kolonistów. Z początku traktuje go z nieufnością, a nawet rasizmem, ale gdy przemierzają razem tasmańską dzicz, Clare uczy się szanować swego kompana i zauważać w nim to, czego nie chcieli biali zabójcy. Oboje wiedzą, że krwawa vendetta nie przywróci im ani ich bliskich, ani radości z życia, ale weszli już na drogę, z której nie ma powrotu.
Samotny punkt na środku morza, o który codziennie rozbijają się tysiące fal. Platforma wiertnicza, na której, do chwili tragicznego wypadku, pracują tylko mężczyźni. Tajemnicza kobieta z przeszłością (Sarah Polley) trafi tutaj, aby zaopiekować się ociemniałym robotnikiem (Tim Robbins). Pielęgniarkę i pacjenta połączy uczucie, które odsłoni niejeden sekret. Josef i Hanna poznają wspólnie smak prawdy i kłamstwa, radości i cierpienia.
Samantha i Teeny podróżują do rodzinnego Shelby w stanie Indiana. Po dwudziestu latach spotykają przyjaciółki z dzieciństwa, Robertę i Chrissy, które nadal mieszkają w miasteczku. Spotkanie staje się okazją do wspomnień. Kobiety wracają pamięcią do czasów dzieciństwa, a dokładnie do 1970 r., który zadecydował o całym późniejszym życiu czterech nastolatek. Wówczas skończyło się ich beztroskie, niewinne dzieciństwo, zaczęły odkrywać świat dorosłych, poznały ludzkie słabości i niegodziwość.
To prawdziwa historia opowiadająca o popularnej pisarce. Kreuje ona publiczne życie celebrytów Katherine Hepburn, Tallulah Bankhead, Estee Lauder i dziennikarki Dorothy Kilgallen. Pracuje w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Jest w tym dobra, do momentu gdy przestaje nadążać za otaczającym ją światem.
Twórcy filmów "Cztery Wesela i Pogrzeb" i "Notting Hill" przedstawiają "Dziennik Bridget Jones", najzabawniejszą, najoryginalniejszą i najodważniejszą komedię roku. W ekranizacji bestsellerowej powieści Helen Fielding wystąpili: Renée Zellweger ("Jerry Maguire"), Hugh Grant ("Cztery Wesela i Pogrzeb", "Notting Hill") i Colin Firth ("Zakochany Szekspir", "Angielski Pacjent"). U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce - i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze - wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę. Chcesz rozpocząć nowe życie? Zaufaj Bridget - zacznij prowadzić dziennik!
Claudia Larson ma naprawdę zły dzień. Została wyrzucona z pracy, a jej nastoletnia córka oznajmia, że zamierza stracić dziewictwo z nowo poznanym chłopakiem. Najgorsze Claudia ma jednak przed sobą. W wigilię Święta Dziękczynienia bohaterka leci do Chicago, by spędzić ten dzień z bliskimi. Claudia przewiduje, że będzie to koszmarne spotkanie. Nie myli się. Jej nieznośni rodzice, brat homoseksualista z nowym przyjacielem, nienawidzący gejów mąż infantylnej młodszej siostry oraz ekscentryczna ciotka tworzą mieszkankę wybuchową.
Samantha Morgan (Javicia Leslie) jest obiecującą młodą pływaczką, która trenuje pod okiem matki, Giny (Keesha Sharp). Kiedy ta ściąga do pomocy asystenta trenera, Bryce'a Hinge (Tom Maden), dziewczyna szybko znajduje z nim wspólny język. Wszystko komplikuje się, gdy mężczyzna zaczyna uwodzić swój podopieczną.
W niedalekiej przyszłości klimat Ziemi ulega drastycznej zmianie. Przestaje padać deszcz. Zapasy pitnej wody kontroluje potężna korporacja "Woda i Potęga". Na jej drodze staje zwariowana dziewczyna o pseudonimie Tank Girl , która zostaje pojmana i uwięziona przez żołnierzy konglomeratu. W więzieniu kobieta poznaje Jet Girl , z którą postanawia stawić czoła niebezpiecznej organizacji.
Zmysłowa Ivy zaprzyjaźnia się z nieatrakcyjną i bogatą Sylvie. Wkrótce zdobywa też zaufanie jej rodziny, co zaczyna wykorzystywać.
Główną bohaterką jest Anna - wybitna pani lekarz pediatra. Przeżyła ciężkie lata wojny w obozie koncentracyjnym i nie potrafi zaakceptować postępowania córki Natalii, która wykorzystuje układy i dba tylko o dobra materialne. W Annie odżywają wspomnienia z roku 1939, gdy do Polski przyjeżdża Piotr, o którym wieść zaginęła przed czterdziestu pięciu laty. Razem odwiedzają miejsca dla nich ważne: Oświęcim, Sachsenhausen i Ravensbruck.