Nechtěla být jen dcerou slavného otce a sexuálním idolem. Portrét americké herečky, sportovkyně a aktivistky... Jane Fondová na sebe za svůj dlouhý a plodný život upozornila hned několikrát. Narodila se jako dcera věhlasného herce Henryho Fondy, svým zjevem pobláznila řadu filmových fanoušků (zejména v roli legendární Barbarelly), v době zásahu USA ve Vietnamu byla jednou z předních mírových aktivistek a konečně na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let byla inspirací mnoha ženám, když začala propagovat aerobic. Jane Fondová však přes to, nebo možná i proto, byla a je skvělou herečkou.
Píše se rok 1937. Obchodník John Rabe žije již téměř 30 let se svou ženou Dorou v Nankingu, hlavním městě Číny, kde vede pobočku společnosti Siemens. Jen s těžkým srdcem se chystá předat vedení do rukou svého nástupce a ještě hůře se bude z milovaného místa vracet do Berlína. Během rozlučkové oslavy konané na jeho počest se ale na Nanking sesypou bomby z japonských letadel. Rabe v nastalé panice nechává otevřít brány společnosti a nabízí úkryt rodinám svých zaměstnanců. Přestože je jako německý občan spíše spojencem Japonců, neváhá, ruší svůj odlet do Německa a pouští se do jedné z největších záchranných akcí, během které se mu podaří před japonskou brutalitou zachránit stovky tisíc lidí.
V roce 1985 byla Christa McAuliffeová, středoškolská učitelka z Concorde v New Hampshire, vybrána, aby se stala prvním obyčejným americkým občanem, který poletí do vesmíru. V měsících předcházejících startu raketoplánu Challenger nacvičovala lekce, které měly být naživo vysílány z oběžné dráhy. Bylo jí 37 let a měla dvě děti. Osudný let Challengeru byl podrobně zachycen americkými médii, která mu věnovala v reportážích a přímých přenosech obrovský prostor.
Když Neil Armstrong poprvé otiskl svou nohu do měsíčního prachu, jediné spojení bylo díky satelitu mezi několika stovkami ovcí na australském venkově. Ve dnech před 19. červencem 1969 a vesmírnou misí, která poprvé otiskla lidské stopy na Měsíci, spolupracovala NASA se skupinou australských techniků, kteří souhlasili s nainstalováním satalitního přijímače. Anténu umístili přímo doprostřed ovčí farmy v městě Parkes, známém stříháním ovcí a právě toto rozhodnutí NASA mírně znepokojilo.
Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swanková předvádí nezapomenutelný výkon v roli Amelie Earhartové, legendární americké pilotky, která se nesmazatelně zapsala do historie létání. Biografické historické drama zachycuje Ameliinu touhu vzlétnout k oblakům od prvního okamžiku, kdy ji jako mladá dívka pocítila při pohledu na letadlo nad rodnými kansaskými pláněmi. Ve 30. letech 20. století, kdy ženy podle všeobecného mínění patřily za plotnu, se Amelie stala první ženou, které se podařilo přeletět Atlantik a tento skvělý úspěch jí katapultoval mezi národní c…