Miejski szpital w Los Angeles, rok 1912. Roy Walker odniósł poważne obrażenia podczas kręcenia jednej z kaskaderskich scen filmowych. Złamane zostało również jego serce, kiedy ukochana dziewczyna uciekła z pewnym aktorem. Zrozpaczony i zdesperowany chłopak ma plan ostatecznego uwolnienia się od cierpienia, ale, unieruchomiony na szpitalnym łóżku, nie jest w stanie sam go zrealizować. Zaprzyjaźnia się więc z małą pacjentką ze złamaną ręką, 5-letnią Aleksandrią. Codziennie opowiada dziewczynce kolejny fragment fantastycznej opowieści.

Młody pielęgniarz Benigno i czterdziestoparoletni pisarz Marco po raz pierwszy spotykają się w teatrze. Pomimo ciemności, Benigno zauważa łzy płynące po twarzy Marco, jednak nie ma odwagi, by go zagadnąć. Jakiś czas potem obaj mężczyźni znów się spotykają, tym razem w szpitalu, gdzie pracuje Benigno. Lydia, dziewczyna Marco, która jest zawodowym torreadorem, po wypadku na arenie znajduje się w stanie śpiączki. Benigno natomiast opiekuje się Alicią, młodą uczennicą szkoły baletowej, także pogrążoną w śpiączce. Kiedy Marco przechodzi obok pokoju Alicii, Benigno nie waha się go zaczepić. To początek wyjątkowej przyjaźni...

Kolejny dokument Michaela Moore'a opowie tym razem o kontrowersyjnym systemie opieki zdrowotnej w USA i wpływie medycznego establishmentu na sytuację panującą w amerykańskiej służbie zdrowia. Zdaniem Moore'a pacjenci nie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ firmy ubezpieczeniowe często decydują się nie ponosić kosztów leczenia. Chce przekonać się ile żyć ludzkich może uratować dzięki temu filmowi.

Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora komediowego Kumaila Nanjiani oraz Amerykanki Emily Gordon. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia, mimo dzielących oboje różnic kulturowych. Jednak na drodze do szczęścia staną rodzice dziewczyny oraz rodzina Kumaila ze swymi oczekiwaniami. A to dopiero początek wyzwań, jakim zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat - na czele z rodziną - sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.

Akcja toczy się w Nowym Orleanie pod koniec lat 30. Doktor Cukrowicz (Montgomery Clift) pracuje w podupadającym szpitalu psychiatrycznym - jest chirurgiem specjalizującym się w zabiegach lobotomii. Aby przetrwać, klinika desperacko potrzebuje zastrzyku finansowego. Takiej pomocy jest w stanie udzielić zamożna, ekscentryczna wdowa, pani Venable (Katharine Hepburn). Kobieta stawia jednak jeden warunek: Cukrowicz ma wykonać operację lobotomii na jej rzekomo szalonej, młodej siostrzenicy Catherine (Elizabeth Taylor). Lekarz szybko orientuje się, że dziewczyna jest zdrowa psychicznie. Dlaczego więc pani Venable żąda operacji, która okaleczy siostrzenicę na całe życie?

Doktor Mark Powell od lat pracuje w renomowanej klinice psychiatrycznej na Manhattanie. Jego życie, zawodowe zaczyna być już nużąco monotonne, gdy pewnego dnia policja przyprowadza mu nowego pacjenta. Nie ma przy sobie żadnych dokumentów, nikt nic o nim nie wie, a on sam twierdzi, że przyleciał z planety K-Pax. Zaintrygowany osobowością nowego pacjenta Powell próbuje zgłębić jego tajemnicę. Na skutek kolejnych niezwykłych wydarzeń zaczyna poważnie brać pod uwagę ewentualność, że istotnie pochodzi on z odległej planety.

Dziewiętnastoletnia Casey porzuciła marzenia o studiach, by się zajmować wychodzącą z uzależnienia od metaamfetaminy i niebezpiecznych mężczyzn matką. Tymczasowo pracuje w miejscowej bibliotece i stara się w miarę spokojnie przeżyć każdy kolejny dzień. Pewnego dnia poznaje Jina, starszego o prawie dwadzieścia lat tłumacza amerykańskiej literatury.

Lisa i Julien są szczęśliwym małżeństwem. Są rodzicami małego Oscara i prowadzą spokojne życie. Pewnego dnia policja aresztuje Lisę pod zarzutem morderstwa. Mimo że kobieta jest niewinna, wszystkie dowody świadczą przeciwko niej. Zostaje skazana na dwadzieścia lat więzienia. Zdesperowany Julien jest w stanie przekroczyć granice prawa, aby uratować żonę.

Nick Hume jest zrozpaczony po śmierci syna, który zginął podczas napadu na stację benzynową. Widząc nieefektywność sądów, postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Zmienia zeznania, zaprzeczając, jakoby widział twarz zabójcy. Gdy morderca jego syna, Joe, wychodzi na wolność, Nick go zabija. Wkrótce sytuacja wymyka się spod kontroli. Brat Joego, Billy, zwołuje członków gangu i rozpoczyna polowanie na Nicka i jego rodzinę.

"Ghost Town", uduchowiona komedia romantyczna opowiada historię Bertrama Pincusa (Ricky Gervais - "Biuro", "Noc w muzeum"), ekscentrycznego stomatologa z Manhattanu, który odkrywa nieprzyjazną zdolność oglądania martwych ludzi, naprawdę denerwujących martwych ludzi. Jednak gdy łagodnie gadający duch (Greg Kinnear - "Mała Miss") angażuje Bertrama w romantyczny plan dotyczący jego wdowy, Gwen (Tea Leoni), oboje zostają wciągnięci w komiczne tarapaty rozgrywające się pomiędzy dwoma światami!

Kiedy zwyczajny nowojorski dzień przeszywa cień samobójczego ptaka zwiastującego koszmarną twarz diabła, grupa policjantów-ochotników z sierżantem John'em McLoughlin'em na czele udaje się na ratunek pokrzywdzonym. Prawdziwa historia Johna McLoughlina i Williama J. Jimeno, policjantów, którzy 11 września 2001 roku zostali uwięzieni w piekielnej pułapce grobu World Trade Center.

Symptomy dziwnej, nie znanej choroby, na którą umiera bezdomny pacjent nowoczesnego szpitala w Nowym Jorku, przykuwają uwagę doktora Guya Luthana. Zawodowa ciekawość szybko przeradza się w podejrzenia, że w szpitalu dzieje się coś niepokojącego. Słuszność tych obaw potwierdzi prywatne śledztwo Luthana, które naprowadzi go na trop tajemniczej afery. Wybitny neurolog, dr Lawrence Myrick przeprowadza pod osłoną FBI eksperymenty medyczne na ludziach, które z punktu widzenia etyki lekarskiej wydają się co najmniej dwuznaczne, gdyż ratując jednym pacjentom życie, odbierają je innym. Luthan ma w związku z tym dylematy moralne, zaś Myrick niszczy bez skrupułów jego karierę, próbując również odebrać mu życie.