"Pianistas" - tai filmas apie Lenkijos žydą, papasakojusį savo išlikimo II-ojo Pasaulinio karo metais istoriją. Garsaus kompozitoriaus ir pianisto muzika skambėjo Lenkijos radio bangomis, likus kelioms minutėms iki nacių artilerijos atakos 1939 m. rugsėjo mėn. Per brutalią šalies okupaciją muzikantas liko tėvynėje, Varšuvos gete kartu su kitais puse milijono žydų. Visą tą siaubingą laiką jis stengėsi išgyventi, net ir žinodamas, kad kiti jo šeimos nariai yra nusiųsti į mirtininkų stovyklas. Paskutinėmis karo dienomis išlikti ir pasislėpti jam padėjo...vokiečių karininkas.

Benas Tomas (Will Smith) kadaise turėjo svajonių gyvenimą, kuriame buvo viskas, ko tik gali panorėti amerikietis – puikus, gerai apmokamas darbas, mylima ir mylinti žmona. Tačiau išaušo diena, kai Beno gyvenimas pakrypo ne ta vaga. Nelaimingo atsitikimo metu, kurio kaltininku tampa pats Benas, žūsta jo žmona ir dar šeši atsitiktiniai praeiviai. Beno sielą nepakeliamu svoriu prislegia beribis širdgėlos vandenynas. Kančia neduoda Benui ramybės, tačiau skendėdamas nuolatiniame sielvarte jis netrukus atranda sprendimą, kaip nutraukti šią kankynę. Vyras ima dėmesingiau stebėti aplink jį verdantį gyvenimą ir pastebi, jog visai šalia gyvena daugybė žmonių, kurių dienas kartina kur kas didesni rūpesčiai nei sielvartas. Kai kurių iš jų gyvenimas tiesiog kabo ant plaukelio. Galbūt Benas yra tas, kuris gali jiems padėti.

Rėjus Čarlzas gimė neturtingame Džordžijos miesteliūkštyje. Berniukas visiškai apako vos sulaukęs septynerių – netrukus po to, kai tapo tragiškos savo jaunesniojo brolio žūties liudininku. Paskatintas griežtos, tačiau mylinčios motinos – atkaklios ir nepriklausomos moters, Rėjus surado savo pašaukimą. Nors jo akis gaubė amžina tamsa, tačiau vos palietęs pianino klavišus, jis išvysdavo tai, ko kitiems pamatyti nebuvo lemta. Rankos tapo jo akimis… Po Pietų valstijas pasklidę gandai apie aklą muzikos genijų virto pasauline legenda. Rėjus Čarlzas – žmogus, sukūręs savitą grojimo stilių. Žvaigždė, sužibusi popmuzikos padangėje, nepaisant klastos, neapykantos ir rasinių prietarų. Šlovė, kuri dar kartą apakino. Šeimyninė drama, meilės paieškos vis kitos moters glėbyje, noras užsimiršti, vis didinant heroino dozes…

XIX amžiaus vidurys. Nebylė Ada išteka už Naujojoje Zelandijoje gyvenančio Stiuarto ir palieka gimtąją Škotiją tik su dviem brangenybėmis – dukterimi Flora ir numylėtuoju pianinu. Stiuartas atsisako nugabenti pianiną į namus ir palieka numestą ant kranto. Nuo šešerių nekalbanti Ada sugeba išreikšti vyrui savo neapykantą. Šiai stipriai moteriai tylėjimas – ne visada sutikimo ženklas. Ji viską girdi, tačiau su aplinkiniais bendrauja rašteliais ir muzika. Kokie iš tiesų jausmai kunkuliuoja šios tvirtos moters viduje, suvokia gal tik jos mažoji fantazuotoja duktė Flora. Laukinį primenantis Stiuarto kaimynas Beinsas nusiperka pianiną, kuris Adai atstoja balsą. Moteris gali atgauti instrumentą, tačiau turi ateiti į kaimyno namus ir išmokyti jį groti. Šios pamokos panardina filmo veikėjus į tikrą aistrų verpetą...

Dviejų nepažįstamųjų, kuriuos suvedė muzika, meilė. Jis (airių pabų grupės „The Frames“ lyderis Glen Hansard) – muzikantas ir dainų kūrėjas iš Dublino, dieną taisantis dulkių siurblius tėvo parduotuvėje, vakarais grojantis gatvėse ir svajojantis tapti žvaigžde. Ji (kine debiutuojanti muzikantė Markéta Irglová) – čekė imigrantė, dirbanti bet ką ir aistringai skambinanti pianinu. Jie susitinka. Galbūt tai naujos meilės ir puikaus gyvenimo pradžia.

Ponią Petigriu jau ketvirtą kartą atleidžia iš darbo. Griebdamasi paskutinio šiaudo ji pasisiūlo dirbti aukle. Netrukus paaiškėja, kad ją įdarbinusi garsi aktorė ir dainininkė Delisa Lafos – ieško sekretorės. Petigriu sužino, kad Delisa bendrauja su trimis vyriškiais: neturtingu muzikantu, pasiturinčiu klubo savininku ir teatro impresarijumi. Tuo pat metu Delisa gauna pasiūlymą sutvarkyti neištikimos madų žurnalo redaktorės ir jos sužadėtinio, apatinių dizainerio, santykius.