Ta mistrzowska kontynuacja "Ojca Chrzestnego" opisuje losy dwóch pokoleń rodu Corleone w bezwzględnym dążeniu do władzy. Francis Ford Coppola podzielił swą powieść na dwie części: w pierwszej przedstawił losy młodego Don Vito, zagranego bezbłędnie przez Roberta De Niro, w drugiej - przejmowanie przez Michaela (Al Pacino) władzy w mafijnej rodzinie. Ponownie, gromadząc na planie wielu znakomitych artystów, Coppola stworzył bez wątpienia najlepszy sequel w dziejach kina.
Kolejny dokument Michaela Moore'a opowie tym razem o kontrowersyjnym systemie opieki zdrowotnej w USA i wpływie medycznego establishmentu na sytuację panującą w amerykańskiej służbie zdrowia. Zdaniem Moore'a pacjenci nie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ firmy ubezpieczeniowe często decydują się nie ponosić kosztów leczenia. Chce przekonać się ile żyć ludzkich może uratować dzięki temu filmowi.
Chala jest jedenastolatkiem, który wychowuje się w patologicznym środowisku. Jego matka bierze narkotyki, a on sam musi zarabiać na życie trenując psy. Chłopak nie radzi sobie z emocjami, bywa agresywny. Jedyną osobą, która wie, jak go poskromić, jest nauczycielka Carmela. Pewnego dnia kobieta zaczyna chorować i musi iść na zwolnienie. Osoba, która pojawia się w szkole na zastępstwo, nie jest w stanie zrozumieć zachowania chłopca. Dzieciak szybko trafia do szkoły specjalnej. Kiedy Carmela wraca do pracy, postanawia walczyć o wychowanka.
Film historyczny nawiązujący do wydarzeń autentycznych. Latem 1839 roku grupa czarnych niewolników transportowanych z Afryki do Ameryki urządza bunt pod pokładem statku. Próbują wrócić do swego macierzystego kraju, jednakże zostają przejęci przez Amerykańską straż przybrzeżną. Władze stawiają ich przed sądem.
Prawdziwa historia czterech brytyjskich muzułmanów, którzy zostają aresztowani, posądzeni o szerzenie terroryzmu i osadzeni w więzieniu na wyspie Guantanamo.
Rok 1955. Młody argentyński lekarz Ernesto Guevara poznaje w Meksyku Fidela Castro, zwolnionego z kubańskiego więzienia. Wysłuchuje jego planów obalenia dyktatorskich rządów Fulgencia Batisty i przyłącza się do jego organizacji "Ruchu 26 Lipca". Rok później rewolucjoniści wypływają jachtem w stronę Kuby. Z 82 osób znajdujących się na pokładzie na wyspę dociera 12. Dowodzony przez Castro oddział rebeliantów organizuje armię partyzancką, która ma przejąć władzę na wyspie. Guevara staje się jednym z głównych bohaterów kubańskiej rewolty.
Santiago jest starzejącym się rybakiem na Kubie, który zaczyna wątpić w sens swego pozbawionego radości życia. Od miesięcy nie udają mu się połowy, pomimo że ciągle wypływa na morze. Pewnego dnia ma szczęście - po zaciętej walce chwyta ogromnego marlina. W drodze powrotnej ze swą zdobyczą musi bezradnie przypatrywać się, jak rekiny pożerają jego połów, zanim doholuje go w bezpieczne miejsce. Stary człowiek chce już umrzeć, ale powstrzymuje go od tego tylko przyjaźń młodzieńca...
Rok 1958. Amerykańska rodzina przeprowadza się na Kubę, gdzie ojciec bohaterki otrzymuje intratną posadę. Zamieszkują w bardzo ekskluzywnej dzielnicy Hawany wśród innych amerykańskich rodzin. Katey (Romola Garai) ma 18 lat i wchodzi w wiek dojrzałości w specyficznej i gorącej atmosferze Hawany, która stoi u progu rewolucji. Poznaje Javiera (Diego Luna), który wprowadza ją w świat kubańskich rytmów. Trafiają do klubu nocnego La Rosa Negra, do którego chodzą wyłącznie miejscowi i gdzie taniec jest gorętszy od temperatury na zewnątrz. Katey i Javier decydują się wystąpić jako para w najbardziej prestiżowym konkursie tańca.
Antonio Banderas gra tu bogatego właściciela plantacji kawy - Luisa, który dochodzi do wniosku, ze czas się ożenić. Ponieważ na Kubie nie może znaleźć odpowiedniej kandydatki, zamieszcza ogłoszenie w amerykańskiej prasie. Odpowiada na nie Julia Russel. Kiedy kobieta przyjeżdża na wyspę, okazuje się być o wiele piękniejsza niż na przysłanym zdjęciu. Luis, szczęśliwy jak nigdy, bierze z nią ślub. Jednak po pewnym czasie zaczyna podejrzewać, że nie jest ona osoba, za którą się podaje...