Döbbenetessé a színészi alakítások teszik Newman második rendezését. Beatrice, a negyvenes éveiben járó háziasszony a férje halála után egyedül neveli két lányát egy amerikai külvárosban. Naphosszat apróhirdetéseket olvas, melyek kapcsán különböző álmokat sző. Mindent és mindenkit leszól maga körül, zsidózik, zsörtölődik állandóan, és egy álomvilágot épít fel magának a gyerekkoráról. Nagyobbik lánya, az epilepsziás Ruth egy iskolai színielőadás háziasszony szerepében anyját gúnyolja ki, ugyanakkor Ruth kitűnően érzékelteti, miként jelennek meg a lányon anyja viselkedésformái. Ruth húga, Matilda (akit egyébként Newman lánya játszik) a biológia szerelmese: gamma-sugárral kezelt virágmagokat nevel.

A címszerepben nyújtott alakításáért Garbót, aki soha nem kapott Oscar-díjat, az év legjobb színésznőjévé választották a New York-i filmkritikusok. Tolsztoj klasszikusának egy korai, néma változatában is játszotta már a szerelméért mindent feláldozó, tragikus sorsú szentpétervári úriasszonyt.

Sun Yu nagybácsinak, az alvilági Lung Men társaság vezetőjének muszáj a szenvedésekért és a halálokért felelős Roc társaság ellen fellépnie. A profi bérgyilkostól, Meng Sheng-Hun-tól megrendelték Sun nagybácsi lemészárlását, de ő szerelembe esik annak lányával - Hsiao Tieh-vel. Az árulás, szerelem és halál kalandja ezzel megkezdődik.

Anne Desbardés, egy gazdag bordeaux-i üzletember felesége külvárosi zongoratanárhoz járatja gyermekét. Az órákra kísérve, egy sarki kis kávéházban várakozva szemtanúja lesz egy szerelmi féltékenységből elkövetett gyilkosságnak. A gyilkosság felkavarja az asszonyt, aki szeretettelenségtől és magánytól szenved házasságában. Egy kávéházi férfi, úgy tűnik, többet tud a gyilkosság hátteréről. Anne megismerkedik Chauvin-nel és a zongoraleckék ideje alatti találkozásaik alkalmával az elbeszélés mindig folytatódik. Az történet szenvedélye őket is egymás felé sodorja...