Biograficzny film o życiu indyjskiego przywódcy duchowego Gandhiego Mohandasa Karamchanda o przydomku Mahatma. Akcja rozpoczyna się zabójstwem Gandhiego, który został zastrzelony 30 stycznia 1948 w Delhi przez hinduskiego fanatyka Nathurama Godze. Później w retrospekcji reżyser filmu Richard Attenborough ukazuje najważniejsze etapy w życiu Mahatmy. W 1983 roku obraz nagrodzono 8 Oscarami.

Urodzona w Chinach i wychowana w USA Billi wraca do rodzinnego Changchun, kiedy dowiaduje się, że jej ukochanej babci Nai Nai zostało kilka tygodni życia. Okazuje się jednak, że najbliżsi nie chcą powiedzieć staruszce, jak poważny jest jej stan i pod pozorem ślubu kuzyna, członkowie rodziny tłumnie zjeżdżają do Chin z całego świata. Billi próbuje się odnaleźć w nadmiarze oczekiwań i zwyczajów rodzinnych. W końcu uświadamia sobie, że to szansa na odkrycie rodzinnego kraju.

Boże Narodzenie to czas, w którym wszystko może się zdarzyć. I to każdemu, także mocno stojącej na ziemi dziennikarce - Annie Reed (Meg Ryan). Oto jadąc samochodem na Wigilię do domu swego narzeczonego i słuchając radia, Annie trafia przypadkowo na audycję, która zmieni jej życie. Ośmioletni Jonah (Ross Malinger) martwi się o swego niedawno owdowiałego ojca i telefonuje w rozpaczy do rozgłośni radiowej z prośbą o pomoc. Zmuszony do zwierzeń tata chłopca, Sam (Tom Hanks), opowiada na antenie o swojej miłości do zmarłej żony i spędzonych z nią cudownych chwilach. Annie jest tak poruszona uczuciowymi wyznaniami Sama, że postanawia go odnaleźć i poznać. Ale jest kilka przeszkód: Sam mieszka w Seattle, Annie jest w Baltimore ... poza tym Sam nawet nie wie o jej istnieniu!

Rodzina Dollangangerów prowadzi szczęśliwe życie na przedmieściach, do czasu śmierci w wypadku „głowy rodziny”, która zmusza jego żonę, Corrine do drastycznych kroków. Brak pieniędzy i perspektyw na pracę każe kobiecie wyjechać do bogatych rodziców, Foxworthów, z którymi od lat jest w poważnym konflikcie. Zabiera ze sobą dzieci, nastoletnich Cathy i Christophera oraz małych bliźniaków, Carrie i Cory’ego. Na miejscu ich fanatycznie religijna babka, Olivia, wymusza na Corrine zamknięcie dzieci w pokoju, połączonym z poddaszem, do czasu śmierci jej schorowanego męża, który nie zaakceptowałby obecności wnuków w jego rezydencji. Cathy i Christopher przystają na te warunki, nie wiedząc jeszcze, że obiecane kilka dni niewoli zamienią się w lata.

Alfre Woodard w roli naczelniczki więzienia, która zaczyna kwestionować praktykę egzekucji osób skazanych na karę śmierci. Po kilkuletnim kontakcie z osadzonymi w celi śmierci Bernadine Williams, dyrektor zakładu karnego, zaczyna cierpieć na zaburzenia psychiczne. Ma to wpływ na jej relacje z mężem.

Urugwaj, mała wioska rybacka. Na krótko przed rozpoczęciem sezonu turystycznego pojawia się pogłoska, że u wybrzeży pojawiły się rekiny. Mieszkańcy są zaniepokojeni kolejnymi doniesieniami, które mogą odstraszyć letników i pozbawić ich zarobku. Ten niespokojny czas 14-letnia Rosina (Romina Bentancur) spędza głównie na plaży. Znudzona nastolatka zaczyna eksperymentować z własną seksualnością, prowokując młodego rybaka z wioski Joselo (Federico Morosini) i jego sezonowego współpracownika. Na festiwalu Sundance reżyserka filmu - Lucia Garibaldi - zdobyła nagrodę w kategorii film dramatyczny.