Tenoch i Julio spotykają Luise na weselu. Chcąc zaimponować starszej dziewczynie mówią jej, że wybierają się w daleką podróż. Luise chce koniecznie jechać z nimi. W czasie podróży Luisa wprowadzi chłopców w tajniki seksu, a długa droga każe im stanąć oko w oko z rzeczywistością, z której istnienia, nie zdawali sobie sprawy.

Erika Kohout (Isabelle Huppert) to czterdziestoletnia nauczycielka gry na fortepianie w konserwatorium w Wiedniu. Jest bardzo poważana ze względu na swój niezwykły talent i silną dyscyplinę, ale poznano ją również jako ostrą i wymagającą nauczycielkę. Choć jest kobietą w średnim wieku, wciąż mieszka razem z matką (Annie Girardot), z którą jest silnie związana i po której odziedziczyła surową naturę. Nie ma męża, ani kochanka, ale swoje potrzeby emocjonalno-seksualne umie zaspokajać i to w niestandardowy sposób. Regularnie bywa w kinach porno i peepshowach, gdzie uwalnia się spod wpływu matki. Jej seksualizm jest mieszanką chorobliwego voyeuryzmu (podglądactwa) i praktyk masturbacyjnych o podłożu masochistycznym. Erotyczny świat Eryki i jej codzienne życie nauczycielki biegną różnymi drogami. Jednak pewnego dnia, jeden z jej studentów - Walter (Benoît Magimel) postanawia ją uwieść...

John i Ann uchodzą w towarzystwie za idealne małżeństwo. Wszystko to jednak pozory. Mężczyzna ma od dłuższego czasu romans z siostrą żony, wyzwoloną barmanką Cynthią. Ann, która wydaje się zupełnie niezainteresowana seksem, przymyka na to oko, a ukojenia szuka na zakupach i u psychoanalityka. Jej letarg przerywa przyjazd intrygującego Grahama, kolegi ze studiów Johna. Pani domu szybko zaprzyjaźnia się z przybyszem.

Bohaterowie filmu, starzejący się Amerykanin (Marlon Brando) i młodziutka Francuzka (debiutująca na ekranie Maria Schneider), spotykają się przypadkowo w pustym mieszkaniu w Paryżu. I nic o sobie nie wiedząc, decydują się na sadomasochistyczny związek seksualny, który staje się dla nich przekraczaniem kolejnych barier. Historia ta, pełna tradycji literackiej i filmowej (choćby koło ratunkowe z napisem L’Atalante przywołującym antymieszczańskie dzieło Jeana Vigo z lat trzydziestych) jest przepełniona perwersyjnym erotyzmem podszytym psychoanalizą. Ale także oddaje nastrój dekadenckiej rozpaczy zakorzenionej w myśli egzystencjalnej. Bowiem romans tej dziwnej pary załamuje się wtedy, gdy zdaje się, iż między kochankami nawiązuje się nić porozumienia. Zwłaszcza Marlon Brando stworzył postać przejmująco tragiczną, zyskując dzięki niej – jak również dzięki kreacji w "Ojcu chrzestnym" Coppoli w tym samym czasie – pozycję wielkiego aktora światowego kina.

Porywająca opowieść o wzlotach i upadkach grupy młodych artystów. Filmowa wersja słynnego broadwayowskiego musicalu autorstwa Jonathana Larsona, zdobywcy Pulitzera i Tony Award.

Mężczyzna poszukujący swej dawno zaginionej miłości, zostaje uwięziony przez jej zabójców. Okazują się nimi bardzo specyficzne matka i córka, które od tej pory zmuszają go do uczestnictwa w swych krwawych i niecodziennych praktykach seksualnych.

Xavier zamierza poświęcić się karierze urzędnika. Po pełnym wrażeń roku na stypendium w Barcelonie zmienia zdanie. Postanawia podążać za marzeniami - zostaje pisarzem. Tak kończy się pierwsza część filmu. Pięć lat po niezwykłych studiach w Barcelonie Xavier ma przed sobą nowe wyzwania. Bank, który udzielił mu kredytu, zaczyna stwarzać problemy. Xavierowi, oprócz pieniędzy, brakuje też szczęścia w miłości. Zawody i dziewczyny nasz bohater zmienia jak rękawiczki... Robi wszystko, by odnaleźć życiowe spełnienie. Bez skutku. Sprawy komplikują się na dobre, kiedy Xavier traci pracę, musi opiekować się dzieckiem byłej dziewczyny oraz swoim dziadkiem. W końcu rewiduje nieco swoje marzenia. Bardziej pragmatyczny, zostaje dziennikarzem. Podróże, nie tylko do miast Europy stają się jego codziennością. Los rzuca Xaviera do Londynu a następnie do Sankt Petersburga. Sprawy przybierają niespodziewany obrót.

April Burns mieszka wraz ze swoim chłopakiem Bobbym w małym apartamencie w dzielnicy East Side Nowego Yorku. Żeby spędzić więcej czasu ze swoją umierającą matką Joy, April zaprasza swoją konserwatywną rodzinę na Święto Dziękczynienia. Tuż przed przyjazdem gości odkrywa, że jej kuchenka nie działa. Rozpoczynają się poszukiwania miłych sąsiadów, którzy użyczą swojej. Na domiar złego, tuż po przybyciu rodziny, zaczyna ona narzekać na styl życia April...

Bernard i Vivian Jaffe są małżeństwem. Pracują jako detektywi, którzy pomagają ludziom rozwiązywać ich egzystencjalne problemy. Zostają wynajęci przez znajdującego się na życiowym zakręcie szefa pewnej wielkiej koropracji Alberta Makowskiego. Bezpośrednią przyczyną kryzysu mężczyzny jest jego konflikt w pracy z Bradem Standem, przebojowym kierownikiem jednego z sieci supermaktów Huckabees. Ale Brad również postanawia wynająć małżeństwo detektywów, które bierze pod lupę jego pozornie idealne życie oraz jego związek z modelką reprezentującą Huckabees - Dawn Campbell. Tymczasem Albert, sfrustrowany faktem, że Jaffesowie pomagają Bradowi, który jest główną przyczyną jego egzystencjalnego kryzysu, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i łączy siły ze strażakiem Tommym i Francuzką Caterine Vauban.

Piętnastoletnia Molly jest najlepszą uczennicą w klasie. Nikt nie podejrzewa, że Molly jest prostytutką na Bulwarze Zachodzącego Słońca. Podwójne życie bohaterki zostaje zburzone, gdy dwójka jej przyjaciół ginie z ręki seryjnego mordercy. Będąc jedynym świadkiem dziewczyna sama staje się celem i tylko detektyw prowadzący śledztwo będzie w stanie uratować jej życie.