Freddie Mercury fittyet hányt a sztereotípiákra és ellenszegült a konvencióknak, így vált belőle a világ egyik legkedveltebb zenésze. Tanúi lehetünk a zenekar üstökösszerű felemelkedésének meghatározó dalaik és forradalmi hangzásuk révén, Mercury féktelen életvitelének a bandára gyakorolt hatásainak, és dicső visszatérésüknek a Live Aiden, ahol a már súlyos betegséggel küzdő Mercuryvel az élen a rocktörténelem egyik legnagyszerűbb koncertjét adják. A Queen nem csupán zenekar, hanem egy család is volt, s máig megihletik a kívülállókat, az álmodozókat és a zene szerelmeseit.
Dr. Alfred Blalock (Alan Rickman), a jó hírű sebész és munkatársa, Vivien Thomas (Mos Def), a szegény ácsból lett laborasszisztens sikeresen kutatja a Kék baba-szindrómás újszülöttek szívátültetési módszereit. A korszak faji ellentétei miatt azonban nyilvános elismerést csak Dr. Blalock kap, ami egyre több feszültséget okoz kettőjük között. Vajon az előítéletek gátat szabhatnak-e az orvostudománynak és egy ígéretes barátságnak?
Abdul Karim, a fiatal tisztviselő Indiából Angliába utazik, hogy részt vegyen a királynő Arany Jubileumán, és meglepve tapasztalja, hogy maga a királynő veszi pártfogásába. Amikor a királynő elkezdi firtatni régóta birtokolt posztjának korlátait, váratlan és elkötelezett szövetség jön létre közte és a férfi közt, és olyan lojálisak egymáshoz, hogy az udvartartás és a belső körök megpróbálják szétzúzni ezt a viszonyt. Ahogy a barátság mélyül, a királynő új szemmel kezdi látni a világot, és boldogan nyeri vissza emberi mivoltát.
Csak úgy emlegették őket: a Nagy és a kis Edie. Edith Bouvier Beale az amerikai First Lady, Jacqueline Onassis Kennedy nagynénje volt, Edie pedig az unokatestvére. A két hölgy, a New York-i felső tízezer tagjaként a hetvenes évek elején vonul vissza a társasági élettől és a Long Island-i East Hamptonban lévő nyári rezidenciájukra, a Grey Gardensbe költöznek. A vagyonuk megcsappanásával egyenes arányban szűkül a külvilággal való kapcsolatuk. Ám újra a lapok címoldalára kerülnek, amikor az egészségügyi szolgálat járványveszély miatt ki akarja költöztetni őket a szellemházból.
1983-ban Virginia Vallejo, a szépségéről is híres médiaszereplő, akinek kegyeiért milliomosok versengnek, megismeri Pablo Escobart. Négy évig tartó románcuk egy olyan világba enged bepillantást, amelyet a kábítószer, a korrupció, erőszakos hatalmi harcok és páratlan gazdagság ural. A borzalmas és szenvedélyes szerelmi történet korunk egyik legsötétebb bűnöző elméjének fejlődéstörténete is egyben. A legendás drogbáró elképesztő kegyetlenséggel építi birodalmát, amelyet nemcsak az illegális üzleti világhoz fűznek erős szálak, de természetesen a politikához is. A film Virginis Vallejo Loving Pablo, Hating Escobar című könyve alapján készült.
A nagy itáliai festő, Caravaggio életrajzírói szerint a festő azt állította, olyan pontosan másolta modelljeit, hogy még egy ecsetvonást sem tett soha, amit a sajátjának nevezhetett volna. Ezt használta ki Derek Jarman, amikor filmje cselekményének szerkezetét a festmények alapján építette fel. Jarman kombinálja a tudományost, a festőit és a látnokit. Bejárja Caravaggio világát, fantáziát sző a képeken szereplő emberekről, bennük találja meg Caravaggio viharos magánéletének szereplőit és drámáit.
A film Jeffrey Dahmer igaz története, aki 1960 és 1994 között 17 embert ölt meg, míg végül a börtönben saját maga is gyilkosság áldozatává vált. Egy kannibál, aki áldozatait feldarabolta és megette. Tetteit végül méltó büntetés követte.