Džordžijana Kavendiš (akt. Keira Knightley) – graži ir protinga mergina, kuri išteka už turtingo Devonšyro hercogo. Subtilų skonį madai ir tvirtas politines pažiūras turinti mergina nesunkiai pelno visuomenės simpatijas ir tampa viena mylimiausių XVIII a. britų aukštuomenės garsenybių. Tačiau asmeninis Džordžijanos gyvenimas tikrai neprimena pasakos. Santuoka su šaltu ir bejausmiu hercogu (akt. Ralph Fiennes) pastūmėja ją ieškoti meilės kito vyro glėbyje. Netrukus jauna hercogienė savo kailiu patiria, kaip XVIII a. skiriasi vyrų ir moterų teisės.
Bene žymiausias didžiųjų išradėjų konfliktas filme „Srovių karas“, paremtas tikrais įvykiais ir prodiusuotas legendinio kino režisieriaus Martino Scorsese. Kino juostoje išvysime žymųjį inovatorių Tomą Edisoną (akt. Benedict Cumberbatch) bei fiziką Džordžą Vestinghauzą (akt. Michael Shannon). XIX a. pabaigoje tarp abiejų mokslininkų kilęs konfliktas, kurią elektros perdavimo sistemą – nuolatinę ar kintamąją reikėtų naudoti, iššaukė dramatiškus įvykius, kurie pasibaigė tik 2007 metais, galutinai atsisakius Edisono energijos elektrinių darbo.
Antrojo pasaulinio karo metu navajo kalba buvo naudojama pačių slapčiausių žinučių šifravimui. Tokia kalba buvo pasirinkta dėl vienos svarbios priežasties – japonai negalėjo tokių kodų iššifruoti. Filme japonai, bandydami sužinoti kodų reikšmes ir atskleisti navajo kalbos ypatumus pagrobia navajo kareivius – vienas iš pagrobtųjų Carl Yahzee. Kariuomenė, norėdama apsaugoti navajo kareivius, kiekvienam paskiria po asmens sargybinį. Carl Yahzee paskiriamas Marine. Asmens sargybiniai gauna įsakymą, kad jei kareivio paėmimas į priešų nelaisvę tampa neišvengiamas, jie privalo nužudyti pastarąjį kareivį. Šis filmas yra apie du kareivius, papuolusius į tokį pavojų. Situacija komplikuojasi dar labiau, nes jiedu tampa draugais.