Finis Bleikas yra drovus, bet sumanus 13-metis berniukas, kurį pagrobia sadistinis žudikas ir įkalina garsui nepralaidžiame rūsyje, kur rėkti kviečiantis pagalbos yra beprasmiška. Kambaryje yra tik sieninis juodas telefonas, tačiau sugedęs dar paties pagrobėjo vaikystėje. Laikraščiai šį maniaką vadina tiesiog Grobiku. O kai kurie miestelio vaikai net tiki legenda, kad Grobikas girdi ir grobia vaikus, kurie ištaria jo vardą. Po pagrobimo, Finio geriausia draugė Siuzė, trokštanti padėti policijai surasti Finį, pradeda sapnuoti dar niekur neviešintas pagrobimo detales apie vyrą su juodais balionais, tačiau net pati nežino, ar šie sapnai yra tikri. Bet rūsyje staiga ima ir suskamba neveikiantis telefonas ir Finis išgirsta balsą tikinantį, kad berniukas iš čia ištrūks. Pasirodo, kad kaskart pakėlus juodo telefono ragelį kiekvienas išgirstas balsas yra ankstesnė Grobiko auka ir jos yra pasiryžusios užtikrinti, kad tai, kas nutiko joms, nenutiktų Finiui.

Be dviejų dalių filmo televizijos versijos, filmui parodyti buvo įdiegta trumpesnė versija pavadinimu „Šerlokas Holmsas XX amžiuje“. Visų pirma šioje instaliacijos versijoje buvo ištrintas visas siužeto „Bruce-Partington Drawings“ siužetas. Filmo versija buvo išleista prieš pilnos (dviejų dalių) filmo televizijos versijos premjerą.

Idiliški 1960-ieji. Geriausias drauges Alisą ir Seliną supa rami ir harmoninga priemiesčio kaimynystė – rami aplinka, dailiai išpuoselėti namai, preciziškai nupjauta žolė... Abiejų jų sutuoktiniai sėkmingi, mylimi sūnūs – to paties amžiaus. Tačiau staiga įvykusi tragiška nelaimė sudaužys jų laimingus gyvenimus į šipulius. Užgriuvęs kaltės jausmas ir paranoja nutrauks draugių seseriškus ryšius, o prasidėję psichologiniai žaidimai atskleis tikruosius jų veidus ir parodys kokie žiaurūs gali būti motinos instinktai.

Perauklėjimo mokyklos mokiniai, maištingi turtuolių vaikai, ima reikalus tvarkyti patys, kai stovyklos teritoriją užima nusikaltėlių grupuotė.