Přesvědčivý depresivní pohled na velkopodnikání ve výrobě potravin nejen popisuje jejich nechutnou cestu z polí a stájí ke spotřebiteli, ale zároveň zkoumá ekonomický řetězec, v němž následky zdánlivě levného jídla, kdy hamburger stojí méně než brokolice, nese celý zdravotní a sociální systém.

Stoletý příběh kultovního řetězce restaurací Horn & Hardart, inspirace pro Starbucks, kde generace Američanů společně jedly a pily kávu u společných stolů. Z pohledu bývalých zákazníků sledujeme, jak podnik stoupá ke svému vrcholnému úspěchu a poté se potýká s rychlým občerstvením v navždy změněné Americe.

Tento užitečný propagační počin osvětluje vztah mezi nemocemi a stravou. Popisuje nenáročným způsobem na četných příkladech, kterak je pro zdravé tělo důležitá vhodná strava. Dále se zaobírá účelovým potlačováním informací o léčbě nemocí vysokými dávkami živin. Potlačování se děje, jak jinak, z důvodu zisku. Je to levné, funkční. Na klasické medikaci léky lze mnohonásobně vydělat, na léčbě stravou už to jde hůře. Tvůrci dokumentu také poukazují na nutnost lidí zajímat se o své zdraví a stravu. Dokument je zajímavým postrčením pro všechny, kteří o tématu správné životosprávy mnoho nevědí.