Fotografas Džefas patenka į avariją ir yra įkalintas savo mažame bute dėl kojos traumos. Prižiūrėti jo kartas nuo karto ateina slaugė Stela, kuri nuolat su juo šnekučiuojasi asmeninėmis temomis. Dar viena veikėja – Džefo sužadėtinė Liza, kuri be galo jį įsimylėjusi ir stengiasi daryti viską, kad tik mylimasis pasijaustų geriau. Džefas dažnai būna vienas ir nuobodžiauja, bet ilgainiui suranda jam pasitenkinimą keliančią veiklą: stebėti kaimynus pro savo buto langą. Vieną vakarą, Džefas išgirsta dūžtančio stiklo garsą ir moters šauksmą, o vidury nakties pastebi, kad gretimo namo gyventojas, slaugantis savo sergančią žmoną, palieka namus su dideliu lagaminu. Kitą rytą Džefas su Stela pastebi, kad šis kaimynas (Torvaldas) įtariai žiūri pro langą, o jo žmonos nebėra. Džefui kyla įtarimas dėl galimos žmogžudystes, o jam į pagalba surasti įkalčius stoja Stela ir Liza.

Už lango 1984-ieji. Iki Berlyno sienos griūties liko penkeri pavojingo ir baisaus gyvenimo metai. Vos ne kiekvieną Rytų Vokietijos piliečių žingsnį kontroliuoja 100 tūkst. negailestingų slaptosios policijos Stasi agentų ir dar 200 tūkst. savanorių skundikų, kurie siekia žinoti absoliučiai viską apie kitų žmonių gyvenimus. Saugumui ištikimai tarnaujantis kapitonas Gerdas Viesleris dėl darbo aukoja asmeninį gyvenimą. Jis šventai tiki socialistiniais idealais, sugeba užuosti disidentus per tūkstantį žingsnių ir žino geriausius būdus išgauti informaciją. Kai ministro kėdėje įsitaisęs buvęs kolega Hempfas paprašo atidžiau stebėti neva įtartiną populiaraus rašytojo Georgo Dreimano elgesį, Gerdas Viesleris jo bute įtaiso daugybę "blakių" ir pradeda klausytis vyriškio pokalbių.

Rašytojas Polas Šeldonas atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje: jis pateko į avariją, susitraiškė abi kojas, bet atsibudo ne ligoninėje, o savo gerbėjos namuose. Jos vardas Enė, ji medicinos sesuo ir maniakiška Polo talento gerbėja, dėl savo dievuko pasiruošusi net... žudyti. Jos namai prikimšti vaistų, nukniauktų iš ligoninės, o galvoje - romantiškos Polo Šeldono romanų herojės Mizerės istorijos. Blogiausia, kad Enė nenusiteikusi kam nors pranešti apie Polą... Dabar jis bus jos "naminis" rašytojas.

Žvejai aptinka leisgyvį vyriškio kūną, išmestą ant jūros kranto. Jis labai sunkiai sužeistas ir nieko neprisimena: nei kas jis yra, nei kas jam atsitiko. Viskas, kas liko iš paslaptingai ištrintos jo praeities - šlaunyje implantuotas milžiniškos sąskaitos Šveicarijos banke numeris, neeiliniai lingvistiniai bei savigynos sugebėjimai. Kamuojamas visiškos nežinios, Bornas nusprendžia išsiaiškinti savo praeitį.

Įsivaizduokite, kad vieną rytą pabundate nepažįstamame kambaryje... Neatsimenate kas vyko vakar ir kaip čia atsiradote... Būtent taip ir nutiko Adamui ir Gordonui. Priedo, jie pabunda prirakinti prie vamzdžių didžiuliame kambaryje, kurio viduryje kraujo klane guli lavonas... Ar galėtum nužudyti žmogų, kad išgelbėtum savo šeimą? Pasirodo, kad viskas - tik didžiulis žaidimas...

Džeki Braun, lėktuvo stiuardesė, pagaunama nelegaliai gabenanti pinigus, gautus už prekybą ginklais. Rėjus Nikoletas ir Markas Dargusas, stovintys įstatymo pusėje, pasiūlo jau bendradarbiauti, padedant sučiupti ginklų tiekėją Ordelį, kuriam mergina dirba. Merginai tenka rinktis, ar padėti teisėsaugininkams ir tapti laisva, rizikuojant savo galva, jei Ordelis sužinotų apie susitarimą, ar tylėti ir sėsti už grotų. Tačiau mergina pasirenka trečią variantą - apmauti tiek policininkus, tiek savo bosą ir pasprukti į laisvę su visais pinigais...

2054 metai. Vašingtonas. Nusikalstamumas sustabdytas. Ateitis yra matoma ir kaltieji yra nubaudžiami prieš jiems įvykdant nusikaltimą. Jau 6 metus veikia “Pre-Crime” sistema. Per šiuos metus nebuvo įvykdyta nei viena žmogžudystė. Pastaraisiais nusikaltimais užsiima Teisingumo Departamento elitinis būrys “Pre-Crime”, kuriam vadovauja Džon Anderton (Tom Cruise). Nusikaltimo laiką, vietą ir kitas detales numato 3 žmonės – “Teisėjai” (“Pre-Cogs”), panardinti į baseiną, pripildytą biologinio skysčio. Du vaikinai numato nusikaltimą, o trečioji mergina, Agata, – patvirtina duomenis. Patvirtinimas perduodamas centrui, kur iškrenta du raudoni kamuoliukai – vienas su aukos, o kitas su nusikaltėlio pavardėmis. Šie žmonės perduoda savo vaizdinius į didžiulį stiklinį ekraną, kur Anderton tuos vaizdus atskiria, analizuoja ir gauna detalę informaciją apie žmogžudystę. “Teisėjų” vizijos dar niekada nesuklaidino. Tai yra pažangiausia šalies jėga, ideali sistema.

Kai paslaptingos jėgos ėmė mažinti populiaciją žemėje, tik viena taisyklė ėmė galioti: jei tai pamatai, paaukoji gyvybę. Taip nutiko ir Malorie, kuri yra atskiriama nuo savo dviejų vaikų ir vienintelis būdas jiems išgyventi – įveikti paslaptingus miškus bei visai šeimai susitikti vienoje vietoje, kurioje galima tikėtis aukštesnių jėgų malonės. Bėda ta, kad tai jie turi atlikti visiškai aklai.

Filmas vaizduoja tolimą ateitį. Kosminio erdvėlaivio ekspedicija patiria susidūrimą su asteroidu ir turi avariniu būdu nusileisti artimiausioje planetoje. Išsigelbsti 12 žmonių, kurie privalo išgyventi nesvetingoje dykumų planetoje. Tarp išsigelbėjusių yra ir pavojingas nusikaltėlis Ridikas (gabentas į kalėjimą), kuris avarijos metu ištrūksta į laisvę. Žmonės, kepinami alinančio karščio, ieško civilizacijos prieglobsčio, visus kausto baimė dėl neprognozuojamo Ridiko elgesio.

Ateities Amerika yra atradusi puikų nusikalstamumo suvaldymo įrankį. Vieną naktį metuose leidžiami bet kokie nusikaltimai – už juos nebaudžiama. Per tas dvylika valandų, kai nedirba nė viena policijos nuovada, ligoninė ar bet kuri kita viešosios tvarkos palaikymo tarnyba, žmonės išlieja visą viduje susikaupusį įtūžį ir likusias 364 dienas visuomenėje vyrauja tvarka, harmonija, draugiškumas bei tarpusavio supratimas. Tiesa, jei esi ne nusikaltėlis, o potenciali auka, ši naktis gali tapti baisiausiu (ir paskutiniu gyvenime) košmaru. Šįkart žudynių nakties košmaras viduryje miesto užklumpa jauną porą, skubėjusią namo pas vaikus, kuomet automobilyje baigėsi degalai.

San Franciską sukrečia serija kraupių žmogžudysčių. Policija nusivarė nuo kojų, bet neaptiko jokių žudiko, kurio aukomis tapo jau trys jaunos merginos, pėdsakų. Visos žmogžudystės idealiai kopijuoja ankstesnių, žiniasklaidoje plačiai nuskambėjusių, nusikaltimų braižą. Detektyvė Monahen pagalbos kreipiasi į garsią psichologijos profesorę Heleną Hadson.Ši sutinka padėti ir sudaro žudiko psichologinį portretą. Tačiau moteris serga sunkia agorofobijos forma – ji bijo peržengti savo namų slenkstį. Naktimis profesorę kamuoja panikos priepuoliai ir košmariški sapnai – moteris pati buvo pakliuvusi į maniako rankas. Ji supranta, San Franciske siaučiantis žudikas į savo aukų sąrašą įtraukė ir ją.

2006-ųjų Helovyno naktį vienu metu visose pasaulio šalyse startuos trečioji siaubo trilerio dalis, kuri tik gegužės pradžioje buvo pradėta filmuoti Toronte ir kaip tik šiuo metu yra montuojama. Kūrinio pradžioje žiūrovai sužinos, kad žiaurusis maniakas Pjūklas kažkur paslaptingai pradingo, tačiau garsas apie jo siaubingus žaidimėlius vis tiek nenutyla. Policijos pareigūnai išsiaiškina šokiruojančią žinią, kad kruviną darbą sėkmingai atlieka visiems pažįstama Amanda, kuriai ne kartą buvo pavykę išsigelbėti iš negailestingų spąstų ir tapti didvyre. Bet dabar sutrikusios psichikos mergina pasirinko visiškai kitą kelią ir nusprendė pratęsti savo mokytojo nesveikų fantazijų įgyvendinimą. Būtent ji pagrobia savo pamainą ligoninėje užbaigusią gydytoją Lyn Denlon ir nugabena į apleistą rūsį, kuriame naujosios aukos jau laukia žiaurusis Pjūklas.