Keliautojas, archeologas, lakūnas, diplomatas, idealistas, rašytojas ar žvalgas? Istorikų ginčai dėl ekscentriškosios Pirmojo pasaulinio karo asmenybės – pulkininko Tomo Edwardo Lawrence‘o, išgarsėjusio savo prieštaringai vertinamais veiksmais arabų kraštuose, netyla iki šiol. „Arabijos Lorensas“ pelnė net septynis „Oskarus“ bei visiems laikams liko kino istorijoje.
Vienas garsiausių epinių istorinių filmų režisieriaus S. Kubricko duoklė istorinio filmo žanrui, kuris buvo itin populiarus Holivude 6 - 7 dešimtmečiais. Jaunas ir maištingas vergas Spartakas atsisako tapti gyvuliu Romos gladiatorių arenose. Meilė jaunutei Varinijai, pasibjaurėjimas žeminančiu mokytojų elgesiu, žiaurios draugų mirtys uždega laisvės troškimą stipraus vyro širdy ...
Du britų kariai Indijoje nusprendžia pasitraukti iš armijos ir apsiskelbia esantys dievai Kafiristane, žemėje, į kurią nuo Aleksandro laikų joks baltasis nėra įkėlęs kojos...
Prieš šešiasdešimt metų JAV ir Japonijos armijos susitiko Ivo Džimos saloje. Po kelių dešimtmečių keli šimtai laiškų buvo iškasti iš kietos Ivo Džimos žemės. Šie laiškai suteikia balsus ir veidus saloje kovojusiems vyrams bei išskirtiniam jų generolui. Japonų gynybai vadovauja Generolas Tadamichi Kuribayashi. Su nedidelėmis gynybos pajėgomis, kurias iš esmės sudarė tik japonų kareivių ryžtas ir vulkaninis salos peizažas, beprecedentė Generolo Kuribayashi taktika lemia netikėtą posūkį kare. Jo dėka mūšis, iš kurio amerikiečiai tikisi greitos ir lengvos pergalės, virsta herojiška ir sumania kova, trukusia net 40 dienų. Beveik 7000 amerikiečių karių žuvo Ivo Džimoje. 20 000 japonų karių krito kovoje. Juodas Ivo Džimos smėlis sugėrė jų visų kraują, tačiau pasiaukojimas, jų pasipriešinimas, jų drąsa ir užuojauta išliko gyvi jų laiškuose, siųstuose namo.
Psichologinė meilės, išdavystės ir painių tarpusavio santykių drama M.Ondaatje romano motyvais. Šiaurės Italijos kalvose, netoli Toskanos, karo ligonine paverstoje viduramžių viloje, jauna gailestingoji seselė Hana slaugo vienintelį ligonį – anglų lakūną, baisiai apdegusį, jo lėktuvui nukritus Sacharoje. Anglas ligonis – apdujęs nuo morfijaus, kamuojamas dykumos ilgesio, tolydžio klejojantis apie pragarišką aistrą moteriai, sutiktai Kaire karo išvakarėse. Kas jis iš tikrųjų? Mokslininkas? Nuotykių ieškotojas? Vokiečių šnipas?
Filmo siužetas II pasaulinio karo pradžioje vokiečių alpinistų (jų tarpe ir garsus alpinistas Hainrichas Hareris) ekspedicija išvyksta į britų Indiją. Tačiau britams paskelbus karą nacistinei Vokietijai, ekspedicijos dalyviai suimami ir uždaromi į kalėjimą. Po keleto nesėkmingų bandymų Hareris su keliais kitais kaliniais pasprunka. Jis atsiskiria nuo kitų ir per Himalajus traukia į Tibetą. Prie jo prisijungia ir Pėteris Aufšnaiteris. Po alinančios kelionės, keliautojai galiausiai pasiekia uždraustąjį miestą – Lasą. Čia jie maloniai priimami ne tik vietinių gyventojų, bet ir valdžios atstovų. Tibetą valdo dar nedidelis berniukas – Dalai Lama XIV (Kundunas). Jis labai susidomi atvykėliais ir Hareris tampa jo mokytoju ir draugu. Tačiau Kinijoje valdžią paima komunistai ir reiškia pretenzijas į Tibeto žemes. Jie visiškai ignoruoja Tibeto kultūrą, naikina šventyklas ir žudo gyventojus.
Tikrais įvykiais paremtas filmas „Paslėptas gyvenimas“ pasakoja tylaus didvyrio Franco Jagerštaterio istoriją. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, Austrijos valstietis atsisakė kautis nacistinės Vokietijos pusėje. Kaltinimų išdavyste ir egzekucijos grėsmės akivaizdoje Franco Jagerštaterio dvasios stiprybę palaikė tvirtas tikėjimas, neblėstanti meilė žmonai Fani bei savo vaikams.
Jis niekada negalvojo, kad pamils žmogų, kurį labiausiai niekina… Ji niekada negalvojo, kad jos meilė jam, bus stipresnė už neapykantą ir pažeminimus… Šokiruojanti žiaurumo ir meilės istorija, kaip rasistinių pažiūrų baltaodis vyras Henkas visai netikėtai įsimyli moterį, kuri sugriauna visa, ko jis siekė ir kuo tikėjo gyvenime. Jis įsimyli juodaodę gražuolę vardu Leticija – moterį, kurią niekino, žemino, moterį, kuri anot jo sampratos, nėra žmogus, nėra net gyvulys… Ji tiesiog juodaodė... Ironiška ir tai, kad Henkas dirba kalėjimo prižiūrėtoju… Kalėjimo, kuriame visai neseniai buvo įvykdyta žiauri mirties bausmė Leticijos vyrui… Vienas iš budelių buvo būtent jis – Henkas...
Laikai pasikeitė, šlovingos kovos jau beveik užmirštos, gyvenimas ramus, nes Rokis pasitraukia iš didžiojo sporto. Bet geriausias šeimos draugas Polis iššvaisto visą Balboa šeimos turtą. Dabar belieka arba užmiršti buvusį gyvenimą ir pradėti viską iš naujo, arba kautis. Rokis tampa treneriu ir, vis labiau besižavėdamas savo auklėtinio Tomio sėkme ringe, atitrūksta nuo šeimos ir sūnaus, kurį šiame filme suvaidino tikras Silvestro Stalonės sūnus Seidžas Stalonė.