Samantha (Jocelin Donahue) jest skromną i sympatyczną studentką college’u. Aby związać koniec z końcem, postanawia dorabiać jako opiekunka do dzieci. Niespodziewanie okazuje się, że praca, którą zaoferował jej niejaki pan Ulman (Tom Noonan), dotyczy nie opieki nad dzieckiem, ale starszą osobą, która mieszka w położonym na odludziu wiktoriańskim domu. Skuszona pieniędzmi Sam decyduje się podjąć zadania. Nie wie, że zbliżające się zaćmienie księżyca oznacza dla niej śmiertelne niebezpieczeństwo.

Ian i Samanta przybywają do Parku Narodowego w nadziei na wspólne, spokojnie spędzone chwile. Na kempingu zastają samochód i rozłożony namiot, jednak nie ma żadnych oznak właścicieli wewnątrz. Zapada zmrok, a do obozowiska nikt nie wraca. Podczas wędrówki po lesie Ian i Sam odnajdują dziecko. Rozpoczyna to ciąg trudnych do przewidzenia zdarzeń, odkrywając przed młodymi ludźmi mroczny świat zbrodni oraz testując ich psychiczną wytrzymałość.

Para nowojorczyków - David Sanders i Gail Berke - spędza romantyczne wakacje na Bermudach. Pewnego dnia nurkując w morzu odkrywają wrak frachtowca z czasów II wojny światowej, a w jego pobliżu znajdują złotą monetę i szklaną ampułkę z tajemniczym płynem. Wkrótce odkrywają, że ampułka zawiera morfinę, a ich znalezisko to zatopiony podczas wojny statek z zaopatrzeniem medycznym, na którym spoczywają jeszcze tysiące takich ampułek. Znaleziona ampułka ściąga na nich zainteresowanie Henri Cloche'a - haitańskiego handlarza narkotyków, który nie cofnie się przed niczym, aby dostać w swe ręce cenny ładunek z wraku. Z pomocą Romera Treece, starego poszukiwacza skarbów, David i Gail ustalają, że znaleźli coś jeszcze cenniejszego niż ładunek morfiny - zatopiony hiszpański statek z legendarnym skarbem. Rozpoczyna się śmiertelny wyścig po skarb.

„Żadnej broni palnej, żadnych telefonów komórkowych, żadnego seksu" – to motto życiowe bohatera najnowszego filmu Jima Jarmuscha. Motto dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że bohaterem tym jest czarnoskóry płatny morderca. Reżyser "Broken Flowers", "Truposza" czy "Ghost dog – droga samuraja" zaskakuje po raz kolejny wciągając widza w prawdziwy labirynt tajemnic. Główny bohater nie ma imienia, a zlecenie, które ma zrealizować nie jest kolejnym zwykłym morderstwem…

Mroczny thriller wyprodukowany przez mistrza gatunku, samego Davida Lyncha. "Dochodzenie" w reżyserii Jennifer Chambers Lynch to doskonały przykład na to, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. W tym filmie znajdziemy zarówno mroczny klimat rodem z filmów Davida Lyncha jak i mistrzowsko zawiązaną intrygę. Trzech ocalałych z brutalnego napadu świadków, to dla pary agentów FBI ostatnia szansa na rozwiązanie tajemnicy wyjątkowo okrutnych morderstw nękających małe, dotąd spokojne, amerykańskie miasteczko. Wydawać by się mogło, że wysłuchanie zeznań posterunkowego, narkomanki i ośmioletniej Stephanie bardzo szybko doprowadzi do zakończenia śledztwa i ujęcia bezlitosnych morderców. Okazuję się jednak, że zeznania naocznych świadków wzajemnie się wykluczają, a przesłuchiwani nie ujawniają całej prawdy. Czy mają w tym swój ukryty cel?

Eddie Schneider (Til Schweiger) jest bardzo bliski spełnienia swoich marzeń. Już niebawem ma stać się znaną osobistością w agencji Birk oraz poślubić córkę jej właściciela. Sprawy komplikują się, gdy Anthony, kolega z pracy prosi go o złożenie fałszywych zeznań w sądzie w sprawie gwałtu. Sytuacja ta powoduje utratę pracy przez Eddie'go. Niedługo po tym ginie Anthony, a głównym podejrzanym staje się Eddie.

Isaac Knott pracuje jako nowojorski dziennikarz radiowy. Mężczyzna jest niepełnosprawny od czasu wypadku samochodowego, w którym zginęli jego rodzice. Pewnego dnia Isaac dowiaduje się o grupie ludzi, którzy z własnej woli chcieliby poruszać się na wózku inwalidzkim. Wkrótce poznaje piękną Fionę należącą do tajemniczej subkultury. Z początku Isaac pragnie zrobić tylko dobry reportaż, jednak po czasie mężczyzna zostaje wprowadzony w zupełnie nowy świat.

Osadzona w surowych, lecz zachwycających australijskich plenerach, Droga donikąd to trzymająca w napięciu opowieść o parze podróżującej z pewnym sympatycznym nieznajomym. Gdy para młodych Brytyjczyków, Sophie (Amelia Warner) i Alex (Shaun Evans) przyjeżdżają do Australii i poznają tajemniczego Taylora (Scott Mechlowicz), postanawiają zboczyć z utartych turystycznych szlaków i wyruszają w głąb lądu. W miarę upływu czasu Alex zaczyna wątpić, czy podróżowanie z Taylorem było dobrym pomysłem.

To nie jest opowieść typu "i żyli długo i szczęśliwie". Młoda para przygotowuje się do wymarzonego ślubu na malowniczym Wybrzeżu Północno-Zachodnim Ameryki Północnej. Panna młoda nie może jednak pogodzić się z niespodziewaną tragedią, której stawiła niedawno czoła. W miarę, jak sekrety przeszłości wychodzą na jaw, los narzeczonych staje się coraz mniej pewny. To ostatni film, w którym przed śmiercią zagrała Brittany Murphy - młoda, ale uznana amerykańska aktorka.

Walczący w armii brytyjskiej w Afganistanie najemnik Lex Walker (Craig Fairbrass) dowiaduje się, że jego córkę Sam (Melissa Ordway) wyłowiono martwą z rzeki. Natychmiast leci do Los Angeles. Tam okazuje się, że ciało zostało błędnie zidentyfikowane. Córka Lexa przepadła zaś bez śladu. Były szef dziewczyny, bogaty bankier Schuuster (James Caan) jest jedną z ostatnich osób, które miały kontakt z dziewczyną. Nie jest jednak skłonny do współpracy. Zdeterminowany Lex rozpoczyna intensywne poszukiwania. Wpada na trop poważnej intrygi i sam staje się celem ataków płatnych morderców.