A tinédzser korú, hamvas Christiane Berlin külvárosában él anyjával, húgával meg a macskájával, de már elege van az egészből. Egyetlen vágya, hogy bejusson a Soundba, Európa legmodernebb diszkójába. Itt azután a nagy élmény helyett a züllés, a kallódó és "belőtt" fiatalok társasága várja. Detlevtől megkapja az első slukkot, s azután nincs megállás Christiane számára sem...

Egy hatalmas földrengés túlélői küzdenek az új életükért Szöulban.

Az Arye Sharuz Shalicar provokatív önéletrajzából készült film izgalmas mese a felnőtté válásról, a főszerepben Soheillel, az iráni zsidó tinédzserrel. A 16 éves Soheil és családja egy túlnyomórészt muzulmánok lakta berlini negyedbe költözik, a fiú pedig hozzácsapódik egy utcai bandához, amelynek muszlim tagjai antiszemiták. Soheil vergődik aközött, hogy elrejtve személyazonosságát fenntartsa-e szoros barátságát a bandavezér Husseynnel, és középiskolás szerelmével, Selmával, vagy intsen mindennek búcsút, hogy önmagát felvállalva nyíltan élhessen zsidóként. Egy dolog van csupán, amit Soheil biztosan tud: a következő lépése örökre megváltoztatja saját és szerettei életét egyaránt.

Furcsa társaság érkezik egy hosszú hétvége kellemes eltöltésére a Hells Bells szállodába. Van közöttük unalmas életet élő házaspár, hormontúltengéstől szenvedő férj, férfifogásra szakosodott fiatal lányok, agglegény és papok. A szálloda talán még a társaságnál is meglepőbb. Félkész állapotban van, gyakorlatilag semmi sem működik benne. Egyetlen szakácsnő van, a recepciós és az igazgató ugyanaz az ember. Ebben a szituációban számos kacagtató kalandban van részük: féltékenység, hódítás, szenvedély, verekedés, börtön, szerelmi bájital, egyszóval mindenfélében részük van. A végére pedig az idegenek barátokká válnak.

Amikor Berlin 1931-ben megkapta az 1936-os olimpia rendezési jogát, Németország még egy egészen más ország volt, mint az öt évvel későbbi, amikorra Hitler hatalomra jutott, és meglátta a játékokban rejlő kitűnő propagandalehetőséget. Voltak ugyan, akik megpróbáltak bojkottot szervezni, a többség azonban nem ismerte fel, hogy mi rejlik a fényes külsőségek mögött, így az esemény "rendben" lezajlott Berlinben 1936 augusztusában. A gondolatébresztő film a berlini olimpia teljes történetét elénk tárja a kezdeti tervektől a nácik hatalomátvételéig, a zsidó sportolók a német csapatból való kizárásáig és magukig a sportversenyekig, melyek során - a Führer orra alá borsot törve - az egyik legnagyobb sikert a színes bőrű Jesse Owens aratta.

A Folytassa-filmek hősei ezúttal egy vécégyárban tűnnek fel. Ne is folytassuk.

Az állatokban ott él a versenyszellem, ugyanúgy, mint bennünk, emberekben. A mancsnyomok öt karikája az állatvilág hatalmas sporteseményének jelképe, ahol az összes állatfaj minden sportágban összeméri erejét. Vajon megnyerhető a 100 méteres vegyes úszás, ha egy gyilkos bálna az ellenfél? Mivé fajul a maratoni futóverseny, ha egy gazella és egy párduc halad fej fej mellett? Milyen eredményekre képes egy aligátor az atlétika területén? És sikkes-e a jégtánc a teknőc-liba vegyespáros előadásában? A ZOO tévé állati riporterei profi módon közvetítik az eseményeket, földön, vízen, levegőben.

A történet egy gimnáziumi focicsapat önfejű sztárjáról szól, aki arról álmodik, hogy a sportösztöndíj segítségével végre kiszabadulhat a kis nyugat-pennsylvaniai acélvárosból. Hasonlóan ambíciózus edzője főiskolai pozícióra tör, de céljai veszélyeztetik a focista álmait...