A II. világháború egyik legtragikusabb emléke lehetne, ám egy különleges mentőakció története lett belőle. 1940 májusának végén a diadalmasan előretörő német hadsereg bevonult Belgiumba, és a franciaországi Dunkerque közelében a tengerhez szorította a brit és francia katonákat. A legfeljebb 5 kilométeres szakaszon a szövetségesek több mint 300 000 embere szorult össze, és nem volt merre menekülniük. Az angol flottának különleges és váratlan akcióval, hatalmas veszteségek árán mégis sikerült véghezvinni a mentőakciót – és sikerrel juttatta ki a frontvonalból a szabad világ utolsó hadseregét.

Rebecca háborús fotográfus, hat háborús övezetben a világon. Családja Norvégiában él, Marcus, a férje és két lány édesanyja. Rebecca az egyik bevetésénél súlyos robbantást él át. Dubaiba kerül a kórházba, ahol megmentik az életét. Egy kis időre hazatér a családjához, de sehol sem találja a helyét. Kis időt kér a férjétől, de Marcus fájdalommal közli, hogy nem bírja tovább. Tisztában van vele, hogy felesége, gyermekeinek anyja háborús fotográfus, de nem megy tovább. Mindent megpróbált, hogy felkészüljön egy előre nem látható tragédiára, de feladja. Rebecca ezzel szemben úgy érzi, hogy a világnak szüksége van rá és arra, hogy tudósítson minden háborús borzalomról, ami ezen a világon történik. Egy napon egyik lányát is magával viszi....

Egy hajdani diplomata az Egyesült Államokból visszatér a szolgálatba, hogy megmentse egykori kollégáját Bejrútban.

1798-ban Bonaparte mint hős jelenik meg seregével a piramisok földjén, hős, aki felszabadítja az egyiptomiakat a török iga alól. Kíséretéhez tartozik Caffarelli tábornok, egy művelt, jóérzésű férfi, aki csakugyan komolyan veszi a francia forradalom ideáljait. Napóleonról hamarosan kiderül, hogy gátlástalan hódító, s az egyiptomiak szervezkedni is kezdenek ellene. Caffarelli jó barátságba kerül egy arab költővel. Egy csatában súlyosan megsebesül, s barátai között hal meg, miután szemére vetette Bonaparténak, hogy elárulta a forradalom eszményeit.