Polas Edžkombas – mirtininkų korpuso viršininkas. Šis korpusas pramintas „Žaliąja mylia“ – nes takas iki elektros kėdės nudažytas žaliai. Čia paskutines dienas leidžia myriop nuteisti nusikaltėliai. Kaip ir dera kalėjime, čia galioja griežtos taisyklės. Vieną dieną laukti mirties bausmės atvyksta naujas kalinys – Džonas Kofis. Jis nuteistas už siaubingą dalyką – išprievartavimą ir dviejų mergaičių nužudymą. Bet Polas Edžkombas netrukus suvokia, kad jo naujasis auklėtinis nėra toks paprastas. Visai gali būti, kad į šią Žemę jį atsiuntė pats Dievas... Filmas nominuotas 4 „Oskarams“. Iš viso pelnė 13 tarptautinių kino apdovanojimų ir 34 nominacijas.

Lietingas rudens vakaras neatpažįstamai apverčia aukštyn kojom kelių žmonių likimus. O DAE-SU atsibunda nuo dirbtinio apsvaiginimo ir greitai išsiaiškina, kad jis buvo pagrobtas dėl niekam nežinomų priežasčių ir uždarytas privačiame kalėjime. Per televiziją vyras netyčia išgirsta apie žiauriai nužudytą savo žmoną, jo paties kraują įvykio vietoje ir be žinios pradingusią mažąją dukrelę, kurios jis nespėjo pasveikinti su gimtadieniu. Jis visiškai nieko neprisimena, nesuvokia kurioje pasaulio vietoje yra izoliuotas nuo visuomenės ir neįsivaizduoja kiek dar laiko teks praleisti prabangiai įrengtame kambaryje be langų bei durų. Psichologinė ir fizinė kančia baigiasi tik po 15 metų, kai O DAE-SU tiesiog praranda sąmonę nuo nervus paralyžuojančių dujų ir pramerkia akis jau nežinomo miesto gatvėje. Vyras atgauna laisvę lygiai taip pat netikėtai, kaip ir pateko į paslaptingąjį kalėjimą.

Vietname žmonės virto profesionaliais žudikais. Džokeris, Gyvulių Motina, Gomeris, Eitbolas, Kaubojus ir kiti - įtraukti į kruviną karo mėsmalę jūrų pėstininkai, muštruojami žiauraus leitenanto D.I., besineriančio iš kailio, kad jo auklėtiniai taptų visiškais bedvasiais gyvuliais, niekšais, padugnėmis ar dar kažkuo baisiau.

Istorija apie gyvenimą, kūrybą ir dvasinius blaškymus didingiausio ikonų tapytojo Andrėjaus Rubliovo istorinių įvykių fone draskomoje feodalinėje Rusijoje. Filmas buvo uždraustas rodyti Tarybu Sąjungoje, buvo nelegaliai parodytas Kanų kino festivalyje 1969 metais, sukėlė ten sensaciją ir buvo parduotas rodymui į daugeli pasaulio šalių. Tarybu Sąjungoje filmas buvo išleistas 1971 metais. Iki šių dienų „Andrėjus Rubliovas“ yra vienas iš didingiausiu Rusijos kinematografijos pasiekimų su tikru aktorių žvaigždynu. Pagal tarptautinių kinokritikų apklausas filmas įtrauktas į 100 geriausių filmų per visą kinematografijos istoriją.

Vienas garsiausių epinių istorinių filmų režisieriaus S. Kubricko duoklė istorinio filmo žanrui, kuris buvo itin populiarus Holivude 6 - 7 dešimtmečiais. Jaunas ir maištingas vergas Spartakas atsisako tapti gyvuliu Romos gladiatorių arenose. Meilė jaunutei Varinijai, pasibjaurėjimas žeminančiu mokytojų elgesiu, žiaurios draugų mirtys uždega laisvės troškimą stipraus vyro širdy ...

Mūsų eros 33 metai. Romos Judėjos provincijoje paslaptingas dailidė, vardu Jėzus iš Nazareto, pradeda pranešti apie „Dievo karalystės“ atvykimą ir apsupo save nuolankių žvejų grupe: apaštalais. Žydų tauta šimtmečius laukė Mesijo atėjimo - tai apvaizdinga figūra, kuri išlaisvins savo šventąją tėvynę ir įves naują teisingumu pagrįstą tvarką. Jėzaus mokymai pritraukia gausų būrį pasekėjų, kurie atpažįsta Jį kaip Mesiją. Susijaudinęs dėl situacijos, sanhedrinas, padedamas Judo Iskarijoto, vieno iš dvylikos apaštalų, areštuoja Jėzų. Kaltinamas dėl išdavystės prieš Romą, Kristus perduodamas Poncijui Pilotui, kuris, siekdamas išvengti riaušių, pasmerkia mirti ant kryžiaus kaip paprastas nusikaltėlis.

Sukrečianti istorija išsamiai atpasakojanti garsųjį 1971 m. Stanfordo (JAV) universiteto mokslininkų vykdytą “Kalėjimo eksperimentą”, jo eigą ir labai netikėtus rezultatus. Po elementarios atrankos sveiki, stabilios psichikos vyrai dviems savaitėms “pasodinami” į dirbtinį kalėjimą. Ištisą parą stebimi užsakovų, 12 eksperimento dalyvių tampa “kaliniais”, kiti 8 “prižiūrėtojais”. Nuo pat pirmos dienos vyrai iš gatvės suskyla į priešiškas stovyklas. Su pažeminimais nelinkęs taikstytis jaunuolis tampa “savųjų” lyderiu ir kaipmat užsitarnauja su kiekviena diena žvėrėjančių “prižiūrėtojų” neapykantą. Vyrai akimirksniu įsijaučia į vaidmenis, ima pamiršti esą tik žaidimo dalyviai ir, svarbiausia, žmonės. Eksperimentas suka neprognozuota linkme, kol galiausiai apskritai netenka kontrolės. Atrodytų, ką reiškia 5 dienos improvizuotame kalėjime? Deja, jie irgi taip galvojo. Bandos jausmas, noras išsiskirti, dominuoti ar įrodyti savo pranašumą daro savo.

Daug metų išdirbusi prostitutė bare susipažįsta su jauna mergina, kurią šeima išsiuntė gydytis nuo lesbietiškų polinkių. Šioje aplinkoje moteris atranda meilę, ir viso savo apgailėtino gyvenimo prasmę, tačiau per vėlai... Filmas pasakoja apie tikrus moters gyvenimo įvykius, kuri buvo apkaltinta žmogžudystėmis ir kalėjime 12 metų laukė mirties bausmės.

Šokiruojančios scenos, skandalingos laikraščių antraštės, prieštaringos žiūrovų ir kritikų reakcijos, seansų metu alpstantys žmonės, kino teatruose budintys medikai ir 9 minutes trunkanti prievartos epizodas - tai yra dažniausiai platinama informacija apie argentiniečių kilmės režisieriaus Gasparo Noe antrąjį filmą. Filmas iš tiesų yra labai sunkus, brutualus, žiaurus ir šokiruojantis, bet taip pat pasižymi gražiomis, poetiškomis, intriguojančiomis ir romantiškomis scenomis. Jo veiksmas sukasi atgal, t.y. nuo tragiškos pabaigos iki džiaugsmingos pradžios. Tai filmas apie nesustojantį gyvenimą, kuris bet kurią akimirką gali pakeisti žmonių likimus. Tai filmas apie nenumaldomą keršto jausmą, kurį sukelia nepažįstamojo agresija prieš mylimą žmogų. Tai filmas apie gražių svajonių turinčius du mylimuosius, kuriuos puikiai improvizuodami vaidina realiame gyvenime susituokę aktoriai Vincentas Casselis ir Monica Bellucci.

Marni Edgar, pasivadinusi netikru vardu, darbinasi į įvairias kompanijas ir trumpai padirbusi dingsta su įstaigos pinigais. Ilgą laiką merginai pavykdavo išsisukti, tačiau kartą, visai to nežinodama, ji įsidarbina pas Marką Ratlandą, kuris su žaviąja vagile jau buvo susidūręs. Jis neskuba įduoti jos policijai, o imasi ją šantažuoti versdamas už jo tekėti. Šitaip jis tikisi išsiaiškinti keistų Marni poelgių priežastis. Pamažu Markas supranta, kad ji ne tik kleptomanė, ji – psichopatė, kenčianti nuo daugybės kompleksų ir fobijų. Markas verčia Marni nepasiduoti savo baimėmis ir atsikratyti praeities fantomų.

Kaip jaustųsi žmonės, jei šalia jų gyventų robotai, sugebantys ne tik atlikti mechaninius darbus, bet ir galvoti, o gal net jausti? Ar mašinos gali patirti tokias pat emocijas kaip žmonės, kurie tas mašinas kūrė? Filmo veikmas vyksta tolimoje ateityje, kai mechaniniai robotai, vadinami Mechas, gyvena kartu su žmonėmis. Kiekvienas Mechas atlieka tam tikrą funkciją: yro Mechai - sodo prižiūrėtojai, yra padavėjai, jumoristai,tačiau vienintelis iš jų yra - Mecha vaikas. Jis yra 11-os metų. Jo vardas - Davidas ir jis jėga atskirtas nuo savo tėvų. Jis moka reikšti žmogiškus jausmus, nors pats yra tik robotas, mechaninė dėžė. Pirmasis robotas, kuris moka mylėti. Programavimo kompanijos "Cybertronics" darbuotojas įsivaikina ką tik sukurtą produktą, nes tikrasis jo sūnus nepagydomai serga ir yra kriogeniškai užšaldytas, kol nebus išrasti tinkami vaistai.

Pjūklas ir jo mokinė Amanda nebegyvi. Detektyvo Hofmano padedami FTB agentai bando įminti painią paskutinės Pjūklo bylos dėlionę. Joje apstu į niekur vedančių pėdsakų, nutrūkstančių linijų ir nepaaiškinamų ryšių tarp aukų. Tačiau net ir mirus Pjūklui, skerdynės nesibaigia. Netrukus prasideda dar vienas kankinantis bepročio žaidimas su nieko nenutuokiančiomis aukomis.