Hongkong, 1962 r. Uchodźcy z Szanghaju, którzy z nadzieją na lepsze życie licznie przybywają do tej brytyjskiej kolonii, wynajmują każdy, nawet najbardziej obskurny kąt. Wyizolowani, a jednocześnie podlegający nieustannej kontroli sąsiadów, przybysze żyją w zamkniętych społecznościach, tłocząc się w ciasnych pomieszczeniach, zarówno w domach jak i w miejscach pracy. Pewnego dnia do sąsiadujących ze sobą dwóch klitek w jednym z takich przepełnionych domów wprowadzają się równocześnie - sekretarka Su Chan (Maggie Cheung) z mężem i redaktor jednej z gazet Chow Mo-Wan (Tony Leung) z żoną. Żona Chow z powodu obowiązków służbowych często przebywa poza domem. Mąż Su od dłuższego czasu jest podróży służbowej. Kolejne dni w tym ludzkim "mrowisku", których rytm wyznacza jedynie praca, są jałowe i nudne.

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Niemal 30 lat po zamachu na prezydenta USA Johna Fitzgeralda Kennedy'ego 22 listopada 1963 r. w Dallas sprawa "prawdziwego" mordercy ciągle porusza opinię amerykańską. Reżyser Oliver Stone, tak jak we wszystkich swoich filmach, występuje w roli adwokata na rzecz uwolnienia się od historycznego narodowego urazu, rozpracowania sprzeczności i otwartych kwestii w relacjach ówczesnej komisji rządowej: "John F. Kennedy - miejsce czynu Dallas". Jima Garrisona, prokuratura w sprawie Kennedy'ego, gra hollywoodzki gwiazdor, Kevin Costner. Po długich poszukiwaniach Garrison dochodzi do wniosku, że w tym morderstwie chodzi o spisek na najwyższych szczeblach rządowych. W sumie jednak trzy godziny "JFK" nie przyczyniają się w sposób zadowalający do wyjaśnienia sprawy. Mimo to mieszanka faktograficznej dokumentacji oraz pełnego napięcia politycznego thrillera stanowi wartościową lekcję amerykańskiej historii.

Avengers w nowym składzie, pod wodzą Kapitana Ameryki (Chris Evans) oraz Czarnej Wdowy (Scarlett Johansson), wyruszają do Nigerii, by powstrzymać Brocka Rumlowa (Frank Grillo). Kryminalista, który po poparzeniu twarzy przybrał pseudonim "Crossbones", wraz ze swoimi poplecznikami atakuje laboratorium chemiczne w Lagos, by przejąć groźny wirus i wykorzystać go do swoich celów. Mimo iż bohaterzy udaremniają jego niecne plany, znów dochodzi do ogromnych zniszczeń i strat w cywilach. Wydarzenia te nie pozostają bez odzewu opinii publicznej, której część chce poddać Avengers systemowi nadzoru.

Film opowiada o losach dziewcząt, które w latach sześćdziesiątych trafiły do zakładów prowadzonych przez Siostry św. Marii Magdaleny. Były wśród dziewcząt niezamężne matki, ofiary gwałtów, sieroty zbyt ładne i zbyt kochające życie. Zamykano je w zakonach, gdzie, zamiast na modlitwie, spędzały czas na praniu, wyżymaniu i prasowaniu. Zyski z ich pracy zasilały kasę zakonu, zaś one mogły być pewne tylko jednego - że za każde najmniejsze przewinienie czekają je dotkliwe kary fizyczne i psychiczne.

Film "Love & Mercy" opowiada o losach Briana Wilsona, założyciela słynnej grupy Beach Boys, który musiał borykać się z chorobą psychiczną i związkiem z żoną Melindą.

Gdy zabrali mu to co kochał najbardziej zostało mu tylko jedno - krwawa zemsta! Młody wojownik Kham (Tony Jaa) wyrusza do Sydney aby pomścić ojca oraz odnaleźć młode słoniątko - dziedzictwo jednego z tajskich plemion. Jedyną jego bronią jest Muay Thai - tajska, brutalna sztuka walki. Czy jednak ona wystarczy, gdy okaże się, że spisek sięga o wiele wyższych kręgów niż mogłoby się to wydawać na samym początku? [opis dystrybutora dvd]

Grupa maturzystów i ich ostatnia noc w rodzinnym mieście przed nieuchronnym wyjazdem na studia. Jeden z pierwszych filmów Georga Lucasa.

Prymatolog Davis Okoye (Dwayne Johnson), który trzyma ludzi na dystans, nawiązał silną więź z George’em — niezwykle inteligentnym gorylem srebrnogrzbietym, którym opiekuje się od czasu jego narodzin. Niestety wskutek nieudanego eksperymentu genetycznego ta łagodnie usposobiona małpa zmienia się w gigantyczną, rozwścieczoną bestię. Na domiar złego wkrótce okazuje się, że istnieją też inne zwierzęta, które uległy podobnej przemianie. Nowo stworzone drapieżniki alfa przedzierają się przez Amerykę Północną, niszcząc wszystko na swojej drodze. Okoye łączy siły z odrzuconym przez środowisko inżynierem genetycznym, aby znaleźć antidotum. Jednocześnie stara się przetrwać na nieustannie zmieniającym się polu walki i nie tylko zapobiec globalnej katastrofie, ale też uratować przerażającą istotę, która niegdyś była jego przyjacielem.

Zły czarownik Dżafar, który został uwieziony w lampie przez dzielnego Alladyna, uwalnia sie z niej i zaczyna planować okrutną zemstę. Alladyn wraz z ukochana Dżasminą, Dżinem i pozostałymi przyjaciółmi musi pokrzyżować jego zamiary. Czy uda mu się znaleźć na to sposób?

Złotowłosa Misha ma sześć lat i wraz z rodzicami mieszka w Belgii. Kiedy wybucha II wojna światowa jej beztroskie dzieciństwo zostaje w niewyobrażalnie brutalny sposób przerwane. Naziści aresztują i wysyłają do Auschwitz mamę i tatę Mischy, a ona sama trafia do obcej rodziny, gdzie otrzymuje nowe imię i zmuszona jest do przejścia na inną religię. Nieszczęśliwa i zdesperowana, postanawia wyruszyć na poszukiwanie rodziców, którzy są „gdzieś na wschodzie”. Wyposażona w kompas i niewielką ilość jedzenia pokonuje pieszo setki kilometrów. Jest bardzo dzielna, jednak mróz i głód okazują się silniejsze. Kiedy dziewczynka jest o krok od śmierci, staje się coś niewiarygodnego – pomoc i opiekę otrzymuje ze strony... pary wilków, które traktują ją jak jedno ze swoich młodych.