Lata 20. i 30. XX wieku. David i Max razem dorastali w żydowskim getcie w Nowym Jorku. Byli członkami gangu młodzieżowego, żyli z drobnych oszustw. Po latach przyjaciele kierują własną grupą przestępczą, mają wspólne fundusze, nad którymi pieczę sprawuje ich kompan Moe. Robią wielkie pieniądze na nielegalnym handlu alkoholem. Wraz z nadejściem końca prohibicji w 1933 roku gang przeżywa kryzys finansowy. Zgrana niegdyś paczka powoli się rozpada.

"Przeżyliśmy wojnę" to "doskonały polityczny film sensacyjny o złożonej fabule, utrzymujący widza w stanie niepewności" (People Magazine), oceniony jako "jeden z najlepszych i najbardziej genialnych współczesnych filmów amerykańskich" (Roger Ebert).

Thriller Finchera oparty jest na prawdziwych wydarzeniach związanych z jedną z najbardziej intrygujących, niewyjaśnionych zbrodni w historii Stanów Zjednoczonych. Seryjny zabójca terroryzuje okolice San Francisco, zwodząc policję i media wymyślnymi szyframi i tajemniczymi listami. Poszukiwaniami mordercy zajmują się funkcjonariusze śledczy z czterech okręgów sądowych oraz dociekliwy pracownik lokalnej gazety. Wkrótce sprawa ta staje się ich wspólną obsesją. Wplątani w wir niewyjaśnionych wydarzeń i wciąż nowych poszlak poddawani są nieustannej próbie, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Opowieść o niezwykłej przyjaźni żydowskiego chłopca o imieniu Momo (Pierre Boulanger) i starego muzułmanina Ibrahima (Omar Sharif), który wie i widzi wiele więcej niż daje po sobie poznać. Wspólnie wyruszają w podróż, która na zawsze odmieni ich życie.

Rok 1959, prasa donosi o zbrodni, której dokonano w miasteczku Holcomb, w stanie Kansas: dwóch mężczyzn napadło na farmę rodziny Clutterów i w bestialski sposób zamordowało rodziców oraz dwójkę dzieci. Prasowy wycinek wzbudza zainteresowanie ekstrawaganckiego pisarza Trumana Capote. Capote widzi w małomiasteczkowej zbrodni szansę na znalezienie tematu do nowej książki, rusza więc do Holcomb ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa, Harper Lee, również znakomitą pisarką. Na miejscu spotyka się z policją, mieszkańcami, a potem - z samymi zabójcami. Regularnie odwiedza w więzieniu jednego z nich - Perry'ego Smitha. Ten zaskakująco inteligentny i wrażliwy mężczyzna o burzliwej przeszłości zaczyna coraz mocniej fascynować pisarza. Capote próbuje podczas długich rozmów ze skazańcem dotrzeć do źródła zbrodni. Jednak jego intencje nie są do końca czyste - wszystko to czyni z myślą o swoim wymarzonym arcydziele.

Mierzący się z rasizmem i homofobią aktywista Bayard Rustin zmienia bieg historii praw obywatelskich, organizując w 1963 r. Marsz na Waszyngton.

John Forsythe w roli amerykańskiego agenta CIA, wynajmuje francuskiego współpracownika, Devereaux, który ma się udać na Kubę, by sprawdzić pogłoski o rosyjskiej broni i szpiegu NATO, działającym pod pseudonimem Topaz. Śledztwo rozpoczęte w Hawanie zaczyna nabierać niebezpiecznego tempa pozostawiając za sobą falę kryzysu rządowego, morderstwa, zdrady i samobójstwa. Po zakończeniu misji Devereaux powraca do Francji by zdemaskowć podwójnego agenta. Niebezpieczeństwo i napięcie rosną by osiągnąć swoją kulminację w mrożącej krew w żyłach scenie kończącej ten wspaniały dreszczowiec.

Po śmierci żony Ray Keene (Cusack) nie może dogadać się ze swoim synem. Aby polepszyć wzajemne relacje zabiera nastolatka na wycieczkę w góry. Tam przypadkowo stają się świadkami próby odbicia z rąk policji jednego z najlepszych zawodowych zabójców na świecie, Franka Cordella (Freeman). Ray postanawia samodzielnie eskortować przestępcę z głuszy do najbliższego posterunku policji. Ich tropem podążają kumple zabójcy i tajni agenci. W dramatycznych okolicznościach okaże się, że nie należy z góry zakładać, kto jest dobrym, a kto złym bohaterem...

Amy, której brat zginął na wojnie w Wietnamie, oddaje do wojska swojego psa, owczarka niemieckiego, Raina. Chce, aby jej ulubieniec ratował życie innych żołnierzy. Jego nowym panem jest szeregowiec Joe Holland. W oddziale rozpoznawczym początkowo nikt nie darzy ich sympatią. Holland spotyka się z lekceważeniem i wręcz wrogością kolegów. Wkrótce jednak, podczas patrolu, pies i jego pan mają okazję wykazać swoje możliwości. Dzięki nim oddział wychodzi cało z opresji. Stopniowo żołnierze przyzwyczajają się do Raina, traktują go bardzo życzliwie.