Alighogy a Második Világháború véget ért, a Japán elleni atomtámadás után egy új, titkos háború kezdődött, mellyel kezdetét vette jelenkori történelmünk egyik legfélelmetesebb szakasza. A Szovjetunióban és az USA-ban a tudósok mind nagyobb és nagyobb bombákat terveztek. E halálos verseny 1961-ben érte el csúcspontját, az ember által valaha létrehozott legnagyobb robbantással. A Cár névre keresztelt hidrogénbomba 50 Mt-s volt (a hiroshimai 4000-szerese), és 4 km magasságban robbant fel a Sarkkörön túli Novaja Zemlja felett. A fényhatás még 1000 km távolságból, így Finnországból is látható volt.

Barack Obama kétórás különkiadásban idézi fel elnöki éveit. Elmondja, hogy szerinte milyen volt az ország, amikor megválasztották, hol tart most, és hogy szerinte milyen irányba halad

A vietnami háború óta a harci helikopter, amely akkoriban szerény képességekkel rendelkező repülő volt, olyan gépezetté fejlődött, amely jelentős mértékben átvette a tank szerepét, és a legfontosabb harci géppé vált. A páncélos csatákban nincs hozzá hasonló, két kulcsfontosságú tulajdonságának köszönhetően az olyan harci helikopterek, mint az AH-1 Cobra és az AH-64 Apache rendkívül fürgék, erősen páncélozottak, és fejlett fedélzeti rendszerrel bírnak. Az Apachet úgy tervezték, hogy egy 23 mm-es lövedéknek is ellenálljon. A pilótafülke károsodás nélkül kibírja a másodpercenkénti 13 méteres zuhanást is. A Cobrák a gyalogság legmegbízhatóbb segítőivé váltak: a legkisebb helyen is működtethetők, valamint igen hatékony fegyverarzenállal rendelkeznek. Az ellenséges tankok és harci járművek felderítésére digitális adatátvitelt használnak, így saját egységeiket fontos információkkal látják el.

A légierő legénységének kiképzési költségei egyre emelkednek. Annak érdekében, hogy a pénzt hatékonyan használják fel, bizonyos légi szervezetek - különösen az Amerikai légierő kutató- és mentő egységeket (SAR) hoztak létre azzal a céllal, hogy felkutassák a békeidőben folytatott gyakorlatok során eltűnt katonákat, illetve a háborús támadások közben lelőtt gépek személyzetét. A Háborús Mentés fejlesztése lépést tart a SAR erők fejlődésével, gondoljunk csak a II. világháborúban használt Catalina vízi repülőgépektől a napjainkban használt legkorszerűbb MH-53J Pave Plow helikopterekig elért technikai fejlődésre. Az 1972 áprilisi háborús mentés közben készült filmek forgatásakor különleges hangsúlyt fektettek a háborús felkutatás és mentés vietnami háborúban alkalmazott módszereinek bemutatására.