Jsou mladí talentovaní a plní energie. Každou hodinu každého dne věnují přípravě na své životní poslání. Trénink studentů baletní školy je stejně namáhavý jako příprava vrcholových sportovců. Každý z nich chce uspět, ale hvězdou se stanou jen ti nejlepší. Fascinující svět studentů klasického baletu pojímá renomovaný režisér Nicholas Hytner jako strhující drama profesionálních ambicí, lásky a nenávisti.

V nádherně vykresleném příběhu o mladé a nezávislé ženě, která je donucena se vydávat za chlapce, aby ukojila svoji žízeň po vědění, ztvárnila hlavní roli Barbra Streisand. Režisérský debut Barbry Streisand Jentl představuje hudební adaptaci příběhu židovského spisovatele Isaaca Bashevise Singera. Jentl je mladá žena, která touží jen po tom moci studovat Písmo. Protože je však žena, je jí tato možnost odepřena. Rozhodne se tedy vydávat za mladíka jménem Anshel a začíná vysněná studia. Snímek získal čtyři nominace na Oscara, včetně dvou za nejlepší píseň, a podle mnohých se pro Barbru Streisand jedná o životní roli. Český příspěvek se ve filmu projevuje především známými exteriéry, které podporují tento půvabný a citlivý příběh polské židovské dívky, která, přestože jí to tvrdá pravidla víry zakazují, touží po vzdělání.(oficiální text distributora)

Po 18 letech strávených ve vězení se Elwood Blues konečně dostává na svobodu. Jeho první kroky vedou do sirotčince, v němž vyrůstal on a jeho bratr, který již zemřel. Setkává se tam s desetiletým Busterem. Vedoucí sirotčince určí Elwooda za jeho poručníka. Elwood zpočátku neprojevuje velké nadšení, ale nakonec jej vezme s sebou do New Orleansu. Protože mu v žilách proudí stále ještě jazz, chce vyhledat své staré kumpány a obnovit legendární kapelu Blues Brothers Band.

"Dobré ráno, milá", "Farmářům", "Nebolelo", "Mňam", "Lodivod" a mnohé další. Ojedinělý a originální hudebník a zpěvák David Stypka z Dobré u Frýdku-Místku napsal spousty silných a hitových písní. Přesně dva roky od jeho úmrtí zazněly v ostravské multifunkční aule Gong Stypkovy hity v orchestrálních aranžích Jana Lstibůrka v podání Janáčkova filharmonie Ostrava, pod vedením Stanislava Vavřínka a kapely Bandjeez. U mikrofonu se střídají nejbližší Stypkovi hudební souputníci – Ewa Farna, Mirai Navrátil a Kateřina Marie Tichá. Nechybí ani jejich společná interpretace Stypkova hitu "Kříž" v závěru koncertu, kterou navazují na své legendární vystoupení z předávání Cen České hudební akademie – Anděl v roce 2021.

Brilantní provedení Schönbergova monumentálního díla v pražské Státní opeře... Arnold Schönberg zkomponoval Písně z Gurre na text J. P. Jacobsena o tragické lásce dánského krále Waldemara a jeho milenky Tove Lille zavražděné z žárlivosti královnou Helvigou. Skladbu instrumentoval pro monumentální orchestrální i vokální aparát: pět pěveckých sól, vypravěče, mužský a smíšený sbor a obrovský orchestr čítající 25 dřevěných dechových nástrojů, 25 žesťových nástrojů, čtyři harfy, celestu, 16 různých bicích nástrojů (včetně železných řetězů) a mimořádně početnou smyčcovou sekci. Každé provedení tohoto mistrovského díla prokomponovaného do posledního detailu je tak skutečně ohromujícím zážitkem. Této jedinečné příležitosti se chopil šéfdirigent SOČRu Petr Popelka, v době provedení Písní byl totiž rovněž šéfdirigentem Norského rozhlasového orchestru a v tomto unikátním projektu propojil obě svá svěřená tělesa