Niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami. [opis dystrybutora kino]
Dwie czarnoskóre siostry, 14-letnia Celie i młodsza Nettie (Akosua Busia), żyją w patologicznej relacji z ojcem, Alphonso Harrisem. Drogi ich rozchodzą się w momencie, kiedy Celie wyjeżdża z przyszłym mężem Albertem. Po 14 latach siostry się spotykają. Celie nie jest szczęśliwa w małżeństwie, ma dość cierpień oraz upokorzeń ze strony agresywnego męża, dlatego decyduje się od niego odejść.
Dawno, dawno temu, w zamku wysoko na wzgórzu, mieszkał niedoceniony wynalazca. Swe największe dzieło nazwał imieniem Edward. Mimo, że Edward posiadał nieodparty urok, nie był w pełni doskonały. Nagła śmierć twórcy, przerwała prace, a Edward pozostał z ostrymi jak brzytwa nożycami zamiast dłoni. Młodzieniec, żył samotnie w swoim odciętym od świata zamku, aż do czasu, gdy natrętna akwizytorka firmy Avon nie zabrała go do swojego domu.I tak zaczyna się fantastyczna przygoda Edwarda, jako członka społeczności małego, nieco sennego miasteczka.
Majętny patriarcha rodziny obchodzi swoje urodziny, prawdopodobnie ostatnie, ponieważ stwierdzono u niego raka. Na uroczystość przybywają jego dwaj synowie z rodzinami. Starszy Gooper z żoną i gromadką głośnych dzieciaków niecierpliwie czekają na zgon ojca i podział spadku. Młodszy Brick ostro popija, jest w depresji po śmierci swojego najlepszego przyjaciela. Jego małżeństwo z Maggie przechodzi kryzys. Uroczystość rodzinna zamienia się w psychodramę, rzucaniem oskarżeń między członkami rodziny.
Film przybliża życie legendarnego piosenkarza country Johnny'ego Casha (1932-2003). Cash debiutował w połowie lat 50., gdy związał się z wytwórnią Sun Records w Memphis. W 1957 jego piosenki "Folsom Prison Blues" i "I Walk the Line" szturmem zdobyły listy przebojów. "Spacer po linie" opowiada także o życiu osobistym artysty, jego związku z June Carter i uzależnieniu od alkoholu i amfetaminy, a także o trudnej walce o powrót do normalnego życia.
Barbara jest surową nauczycielką, która żelazną ręką trzyma swoją klasę. Nie ma rodziny, ani przyjaciół. Jej świat ulega przemianie, kiedy w szkole pojawia się nowa nauczycielka Sheba Hart. Kiedy Barbara odkrywa, że Sheba ma romans z jednym ze swoich uczniów, ich relacje przyjmują dramatyczny obrót.
Pochodzący z bogatej rodziny student prawa, Oliver poznaje w bibliotece studentkę muzyki Jenny. Ona jest córką ubogiego piekarza i początkowo nie darzy chłopaka sympatią, jednak wkrótce zakochują się w sobie i postanawiają wziąć ślub. Rodzina Olivera jest stanowczo przeciwna temu związkowi, zwłaszcza ojciec nie zgadza się na mezalians syna. Młody Barrett postanawia zerwać z rodziną i samodzielnie zarabiać na życie już jako mąż Jenny. Wkrótce po ślubie.
Wszyscy myśleli, że seryjny morderca Art the Clown zginął, a świat stał się bezpieczniejszy. Niestety tajemnicza mroczna siła daje mu drugie życie, a on powraca z zaświatów, by siać przerażenie, cierpienie i śmierć. Na ofiary swej potwornej zabawy Art wybiera nastoletnie rodzeństwo Siennę (Lauren LaVera) i Jonathana (Elliott Fullam). Kierowany demonicznymi podszeptami tajemniczej istoty, a może własnej chorej psychiki, Art z precyzją szalonego artysty wprowadza w życie swój potworny plan. Podczas gdy granice między koszmarnym snem, a jawą coraz bardziej się zacierają, a kolejne ofiary giną w mękach, Sienna i Jonathan odkrywają rodzinną tajemnicę, która może okazać się dla nich jedyną szansą na przetrwanie.
Małe miasteczko, w którym kobiety ochoczo wykonują swoje prozaiczne prace domowe - sprzątają, gotują, prasują - ku uciesze mężów. Nie mogą tej postawy pojąć nowo przybyłe mieszkanki, Bobbie (Paula Prentiss) i Joanna (Katharine Ross), których poglądy są zbieżne z najnowszymi trendami feminizmu. Z czasem odkrywają one, że za "cudowną" przemianę nie odpowiada wyłącznie dobry przykład, płynący ze strony innych sąsiadek...
Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści „The Cabin at the End of the World” autorstwa Paula Tremblaya. Fabuła filmu koncentruje się na losach Erica i Adrew, małżeństwa, które wspólnie ze swoją kilkuletnią adoptowaną córką jedzie na wakacje do domku letniskowego. Ich sielski urlop zostaje przerwany, gdy uzbrojona grupa na czele z Leonardem wkracza w ich życie. Mężczyźni muszą zmierzyć się z mrożącym krew w żyłach wyzwaniem, które zdaniem napastników ocali ludzkość przed apokalipsą.
Chappaquiddick opowiada prawdziwą historię jednego z najsłynniejszych skandali w świecie polityki, czyli wypadku samochodowego na tytułowej wyspie, który spowodował senator Ted Kennedy. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła Mary Joe Kopechne.
Zainspirowany biblijną historią o sile ducha, poświęceniu i nadziei Darren Aronofsky przekłada na język filmu osobistą wizję opowieści o Noem. Russell Crowe wciela się w niej w postać człowieka, który został wybrany do podjęcia wielkiej misji uratowania rodzaju ludzkiego oraz zwierząt przed apokaliptycznym potopem, który ma zniszczyć zepsuty świat. Film podejmuje towarzyszące człowiekowi od zarania dziejów tematy dobra i zła, zniszczenia i miłosierdzia, nadziei oraz rodziny.
Na brudnych ulicach Hollywood, owładnięty obsesją na punkcie celebrytów duży chłopiec czuje się urażony przez swoją ulubioną gwiazdę kina podczas rozdawania autografów. Wówczas rozpoczyna szaleńczą pogoń, aby otrzymać odpowiedź od swojego idola. Prowadzi to do włamania do domu i bardzo długiej nocy, która nieodwracalnie zmieni życie obu mężczyzn.
Aby odzyskać węch i kochanka, kobieta detektyw nawiązuje współpracę z perfumiarzem stosującym zbrodnicze metody, żeby stworzyć idealny zapach.