Dora, az egykori tanárnő a forgalmas pályaudvaron üldögél asztala mögött. Analfabéták helyett ír levelet, ezzel tartja el magát. Egy nap egyik ügyfelét halálos baleset éri, akinek fia, Josué magára marad. Dora úgy érzi, hogy segítenie kell a gyermeken, de nem vállalkozik rá, hogy magához vegye. Inkább útnak indul a kisfiúval, hogy megkeressék az apját.

Olive felmenői bolondok és bogarasak. Számukra minden nap kaland: ritkán sikerül megúszniuk katasztrófa nélkül. A kislány apja, Richard a világ legpechesebb karriertanácsadója, Frank nagybácsi irodalomtanár, aki sikertelenül próbálta elcsábítani egyik fiútanítványát, bátyja, Dwayne rajong az idejétmúlt német filozófusokért, emellett hallgatási fogadalmat tett. Egyedül a nagypapa vidám mindig, de lehet, hogy csak azért, mert az utóbbi években kábítószerfüggő lett. A sors úgy hozza, hogy a sok fura figura kisbusszal indul a napfényes Kaliforniába, hogy Olive részt vegyen A család kicsi kincse című vetélkedőn.

Wyatt és Billy egy jól sikerült drogüzlet után motorra szállnak és nekiindulnak Amerikának. Különösebb cél nélkül tartanak Los Angelesből New Orleans felé. A két "vadnak született" hippit sehol sem fogadják kitörő örömmel, egy kisvárosban börtönbe is kerülnek. Itt megismerkednek a helyi társaságból úgyszintén kilógó alkoholista ügyvéddel. Kiszabadulásuk után George is velük tart.Dennis Hopper road movie-ja évtizedek óta kultuszfilm. Tandarab és kötelező látvány. A temetőjelenet pszichedelikus montázsa Antonioni Zabriskie Pointjának vonatkozó képsorával egyetemben az ellenkultúra egyik emblémája lett. 1969-ben így nézett ki az amerikai álom a leálló sávból.

Bree, lánykori nevén Stanley transzszexuális. Hosszú évek óta magányosan él Los Angeles-ben, és arra készül, hogy teljes értékű nővé váljon. A New York-i rendőrségen prostitúció és drogügyek miatt letartóztatták 17 éves fiát; mivel Toby anyja már nem él, őt keresik meg. Bree nem akar tudomást venni a fiúról, akinek létezéséről a telefonhívásig nem is tudott, de terapeutája határozottan ellenzi a műtétet addig, amíg nem tud szembenézni a múltjával. Bree képtelen bevallani Toby-nak, hogy a konzervatív középosztálybeli női külső valójában az apját rejti; inkább egy egyházi segélyszolgálat tagjaként tünteti fel magát. Amikor rájön, hogy Toby Los Angeles-ig akar stoppolni, csak hogy megkeresse az apját, felajánlja, hogy magával viszi. A hosszú út alatt találkoznak múltjuk szereplőivel, és nemcsak egymást, hanem saját magukat is megismerik...

Bo és Cledus, a két teherautósofőr újabb megbízatást kap. Az a feladatuk, hogy egy rakomány sört meghatározott idő alatt szállítsanak el Texasból. Eleinte minden simán megy, ám Bo felvesz egy autóstoppos lányt, aki a házasságkötés előtti pillanatokban hagyta el vőlegényét. Csakhogy a cserbenhagyott vőlegény nem más, mint a környékbeli seriff fia, aki apjával együtt azonnal üldözőbe veszi a lányt, azaz a sörszállító teherautót.

Valahol a tundrán, a Senki földjén, van egy zenekar, a Leningrad Cowboys. Furcsa, Elvis Presley-re emlékeztető frizurát és ormótlan cipőket hordanak, az egyik tagjuk túl sokáig gyakorolt a szabadban, s emiatt jéggé fagyott, a zenéjükre pedig egyáltalán nem vevő szűk hazájuk. Menedzserük, a nercbundába bújt Vlagyimir azonban nem adja fel: kap egy lehetőséget, hogy a zenekarral utazzon Amerikába, ahol még a Leningrad Cowboys zenéje is sikeres lehet. A csapat el is indul Amerikába, majd onnan egészen Mexikóig utaznak, ahol egy esküvőn léphetnek fel. Az úton közben itt-ott megállnak (Tennessee-ben, Louisianában, Texasban), s a zenekar mesterien alkalmazkodik a helyi zenei igényekhez, mígnem Mexikóban végre tényleg eljutnak a "Ígéret földjére".

A film alapja egy Mumbai-ból Pune-ba tartó utazás története, melyet valós események ihlettek. Pune városban, az ismert Dev Kapoor lánya beteg és sürgősen szív transzplantációra van szüksége. Mumbai másik részén, Reyhan egy fiatal újságíró balesetet szenved és életét veszti. Szülei később úgy döntenek, hogy felajánlják a szívét, hogy megmentsék a beteg lány életét. Azonban a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt, csak a szárazföldön tehetik meg az utat, viszont a legnagyobb vaj hogy az idő ellenük dolgozik.

Dutch önként vállalkozik arra a nem csekély feladatra, hogy barátnője fiát távoli iskolájából hazaszállítja Chicagóba. Dutch azonban nem tudja, mire vállalkozott, az utazás ugyanis nem szűkölködik hajmeresztő kalandokban. De nincs is min csodálkozni, hiszen a földhözragadt építőmunkásnak vajmi kevés tapasztalata van abban, hogy kell egy elkényeztetett sznob kölyökkel bánni. Ráadásul a hosszú utat a furcsa párnak egy autóban összezárva kell kibírnia. Biztosak lehetünk benne, csakis a legrosszabbra számíthatunk.