Išradingas žaidimų kūrėjas smarkiai rizikuoja stengdamasis pergudrauti dviveidžius tarpininkus ir susitarti su Sovietų Sąjungos biurokratais dėl tarptautinės licencijos teisių į vieną iš labiausiai atpažįstamų ir populiariausių žaidimų istorijoje.

„Šuolis“ – pasaulį pavergusi istorija apie lietuvio drąsą. 1970-aisiais Simas Kudirka peršoko iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir pasiprašė politinio prieglobsčio. Grąžintas atgal ir įkalintas, Simas sulaukė didžiulio tarptautinio palaikymo, dėl jo išlaisvinimo buvo rengiamos tūkstantinės demonstracijos. Lietuvis iš Griškabūdžio tapo tarptautiniu žmogaus laisvių pažeidimo simboliu, o jo likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas. Šie įvykiai Šaltojo karo metu sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje. Po penkiasdešimties metų Simas Kudirka, lydimas žinomos režisierės Giedrės Žickytės, vėl grįžo į amerikiečių laivą „Vigilant“. Šį kartą – dar kartą išgyventi jo likimą pakeitusį šuolį. Taip gimė savo siužetu geriausiems Holivudo trileriams nenusileidžiantis, daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje surinkęs, lietuvių režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“.

1962-ųjų spalį prezidentas Džonas F. Kenedis (akt. Kevinas Costneris) sužino apie Sovietų Sąjungos planus Kuboje dislokuoti branduolinį ginklą. Jei šis planas pavyks, pietinė ir rytinė Jungtinių Valstijų dalis gali būt nušluota nuo žemės paviršiaus vos per kelias minutes. Prezidentas ir jo komanda privalo nedelsiant parengti pasipriešinimo veiksmų planą...