Uznávaný autor hudebních dokumentů Julien Temple si tentokrát zvolil jako hrdinu svého snímku irskou hudební ikonu Shanea MacGowana. Natáčení s ním přirovnal k průletu radioaktivní duhou, na jejímž konci odvážné čeká pověstný hrnec zlaťáků. Vzpomínky a výpovědi rodiny a blízkých přátel zdůrazňují význam irských dějin a tradiční irské hudby na MacGowanovu tvorbu, přibližují divákovi jeho pohled na svět i svérázný humor a poodhalují nitro punkového básníka, jehož celoživotním souputníkem se stal alkohol.
Oliver Stone a jeho freska Jima Morrisona a všeho, co skupina Doors znamenala a znamená pro svět. Nesmrtelné skladby, nesmrtelný zpěvák a úžasný film, který vás pohltí nejen hudbou a hereckými výkony, ale také kompletní stylizací, která působí jako by jste si dali na začátku LSD a na konci se pomaličku dostávali z jeho účinků. Je to obrovský kolotoč hudby, sexu, žen, drog, pití a svobody, které chce každý docílit. Ani na okamžik se divák nenudí a všechny scény dotváří skvělý pohled na osobnost, kterou Jim Morrison rozhodně byl. Na býka a draka v jednom, který vždycky šel svou cestou, ať to znamenalo cokoliv.
Báječní Bakerovi hoši jsou bratři Frank a Jack, kteří vystupují jako klavírní duo v nočních podnicích. Zatímco průměrný, maloměšťácký Frank je s tímto způsobem obživy celkem spokojený, nadanější Jack trpí těžkou frustrací. Už dávno se však se svým osudem smířil. To všechno se změní, když bratři přiberou zpěvačku - životem znavenou Susii. Jack a Susie se postupně sbližují, ale zároveň si nechtějí připustit, že vztah mezi nimi je mnohem hlubší, než dávají svému okolí najevo.
Snímek režiséra a producenta Roberta Altmana (Gosford Park, Hráč) Zítra nehrajeme! nás zavede na poslední den slavné radiové show. Hlavní postavy příběhu jsou Yolanda a Rhonda Johnsonovy (Meryl Streep a Lily Tomlin), Yolandina dcera Lola (Lindsay Lohan) a duo kovbojů Dusty a Lefty (Woody Harrelson a John C. Reilly). Hvězdné obsazení, strhující herecké výkony a svižný humor jsou důvody proč si tento film nemůžete nechat ujít.
Claudio Monteverdi: Vespro della Beata Vergine z baziliky Porta Coeli v Předklášteří u Tišnova. Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704 řídí Václav Luks. Renomovaný Václav Luks se svými ansámbly Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704, které na domácí scéně dnes nemají v barokní interpretaci konkurenci, zahájil 15. ročník programově vytříbeného mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae. Úvodní večer v magickém prostoru baziliky Porta Coeli v Předklášteří u Tišnova byl cele věnován Claudiu Monteverdimu a jeho mistrovskému dílu, které vyšlo tiskem přesně před 400 lety a které určilo hudební vývoj na další staletí – Mariánským nešporám. Opus na rozhraní renesančního a barokního stylu vznikl pravděpodobně v Mantově, později neuspěl ve Vatikánu, ale vzbudil nadšení a autorovu slávu v Benátkách.
Geniální skladba Maurice Ravela, jak ji neznáte... Každých patnáct minut se někde ve světě hraje Ravelovo Bolero, jedna z nejpopulárnějších skladeb všech dob. Tento film se snaží odpovědět na to, jak tato slavná melodie inspirovala a ovlivnila světovou pop-kulturu. Zkoumá složitost a bohatost zdánlivě prostého díla: emoce, které vyvolává, závrať, kterou vytváří, ale zabývá se také díly, která se Bolerem inspirovala. O svém vztahu k této skladbě ve filmu hovoří například Lalo Schiffrin, Rufus Wainwright, Angélique Kidjo či Claude Lelouch. Uvidíme však také ukázku z krátkého fimu Patrice Leconta, v němž komik Jacques Villeret mistrovsky ztvárnil otráveného a nepozorného bubeníka právě při Boleru.