Dokument zdobywcy Oscara, Michaela Moore'a, ukazujący kontrowersyjne fakty i teorie dotyczące relacji pomiędzy rządem Stanów Zjednoczonych a organizacjami terrorystycznymi. Reżyser stara się wyszukiwać wszystko to, o czym media niechętnie wspominają, bądź nie wspominają wcale. Podstawową kwestią jest wyjaśnienie przyczyn agresji skierowanej przeciwko Ameryce, tego jak administracja George'a W. Busha przyczyniła się do wydarzeń z 11 września 2001 roku, a także ukazanie wszelkich układów amerykańskich władz z Osamą bin Ladenem.

Gdy ISIS zabrał ich domy, rodziny i miasto, grupa mężczyzn stanęła do walki, by to wszystko odzyskać. Niedoświadczony iracki policjant Kawa (Adam Bessa) zostaje uratowany z przerażającej strzelaniny przez elitarną drużynę SWAT z Niniwy i trafia do zbuntowanej eskadry. Grupą dziesięciu towarzyszy broni dowodzi mądry major Jasem (Suhail Dabbach). W obliczu ciągłego zagrożenia atakiem jednostka wyrusza w niebezpieczną misję. Partyzanci są zdeterminowani, by zniszczyć bazę wroga i przywrócić porządek na terytorium bezprawia.

Dokumentalny "Irak w kawałkach" ukazuje życie w powojennym Iraku. W trzech aktach zostaje przedstawiony obraz kraju rozrywanego w różnych kierunkach za sprawą religii i problemów etnicznych. Nagrany bez wcześniejszej narracji obraz zgłębia życia zwyczajnych Irakijczyków, takich jak jedenastoletni uczeń apodaktycznego władcy garażu z Bagdadu, zwolennicy Sadra na wiecach, gdy wprowadzanie w życie prawa islamskiego przechodzi w walkę zbrojną czy rodzina kurdyjskich farmerów zaproszona na amerykańską prezentację.

Na ulicach Londynu panuje bezprawie, a przestępcy bez przeszkód robią swoje nielegalne interesy. Wracający z misji w Iraku, były spadochroniarz Bryant jest przerażony tym co zastaje w mieście, którego zupełnie nie poznaje. Postanawia zrobić coś z tą sytuacją i zbiera grupę równie zdeterminowanych co on osób aby przywrócić miastu porządek. Używając brutalnych metod swoich przeciwników, egzekwuje sprawiedliwość od bezkarnych i niczego nie spodziewających się złoczyńców. Jednak czy odpowiadanie przemocą na przemoc jest aby najlepszym rozwiązaniem?