Solomon Northup mal milujúcu rodinu, dobrú prácu, talent, majetok, slobodu a právo na život. Žil idylickým životom príslušníka strednej triedy ako väčšina z nás. V jeden jediný nečakaný okamih však o to všetko prišiel. Skončil ako otrok spútaný reťazami a jeho jediným osudom sa stala drina na plantáži „pod bičom otrokára“.

Tridsať rokov po uvedení filmu „JFK“ (1991) režisér Oliver Stone analyzuje nedávno odtajnené dôkazy súvisiace s atentátom na prezidenta Johna F. Kennedyho, ktorý sa odohral 22. novembra 1963 v Dallase.

Každý deň nás zaplavia milióny správ. Ich cieľom je ovplyvniť nás v tom, čo kupujeme, ako hlasujeme, aké názory zastávame. Tieto správy sú všadeprítomné a formujú náš pohľad na svet... Techniky masového presviedčania sa zrodili koncom devätnásteho storočia, keď sa rozšírili robotnícke vzbury. Počas prvej svetovej vojny si nástroje propagandy privlastnili Spojené štáty a za 50 rokov ich hŕstka mysliteľov pretransformovala do jednej z najzaujímavejších disciplín súčasnosti - public relations. Jedným z hlavných teoretikov továrne na súhlas je Edward Bernays, ktorého časopis Life v roku 2001 zaradil medzi 100 najvplyvnejších amerických osobností 20. storočia. Tento dokumentárny film vykresľuje portrét Edwarda Bernaysa pomocou archívnych záberov a svedectiev a analyzuje úspech jeho propagandistických metód.