Dělat revoluci v kastovním indickém systému se jim nedaří, digitální revoluci ale zvládají na výbornou. Ženská redakce složená z příslušnic nejnižší kasty v čele s reportérkou Mírou už čtrnáct let bojuje v Indii za lidská práva.

Hannah Fry je matematička, pro kterou se krása údajů skrývá v řadě vzorků, jež v nich nacházíme. Ve funkci hi-tech guru nám tato mladá žena pomůže pochopit, co to vlastně údaj je, jak se k němu můžeme dostat, jak jej můžeme skladovat, sdílet a interpretovat. V aktuální epizodě se seznámíme s inženýry datové epochy, o kterých většina z nás dosud vůbec neslyšela, přestože právě jim můžeme vděčit za technologickou a filozofickou revoluci. Naše expertka zjistí, jakou roli hrají data v moderním světě, v němž žijeme, a jak ovlivňují vztah člověka a elektronických zařízení, jež má k dispozici.

Člověk je během celého života ovlivňován náhodami. Kruté náhodě říkáme osud a příznivé štěstí. Náhoda může člověku změnit život. Náhodě nemůžeme uniknout, ale můžeme pochopit, jak funguje a využít toho ve svůj prospěch... Matematickou pravděpodobnost jsme nikdy předtím nevyužívali tak často jako dnes. Pojišťováci se snaží vypočítat, jak reálné je, že se dožijeme devadesátky. Banky hodnotí, jak velká bude příští rok inflace. Věříme, že naše životy ovlivňuje nějaký „osud". Profesor Univerzity v Cambridge David Spiegelhalter se snaží shrnout, co přesně náhoda je a jakou roli hraje v našem moderním světě. Nebojí se přitom položit několik základních otázek: jak to, že čím starší jsme, s tím delším životem můžeme počítat?