Psychopata porywa i morduje młode kobiety na środkowym zachodzie. Wierząc, że w ujęciu tego mordercy dopomoże tylko inny przestępca, F.B.I. wysyła agentkę Clarice Starling (Jodie Foster) na wywiad z obłąkanym więźniem, który może dostarczyć psychologicznych przesłanek i tropów do kolejnych działań zabójcy. Więzień, psychiatra, dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) jest genialnym mordercą-kanibalem, który pomoże Agentce Starling, jeżeli ona będzie karmić jego chorą ciekawość detalami ze swojego skomplikowanego życia. Ta pokręcona relacja zmusza Starling nie tylko do konfrontacji z jej psychicznymi demonami, ale doprowadza ją również do spotkania twarzą w twarz z szalonym, ohydnym mordercą, wcieleniem zła tak potężnym, że nie będzie miała odwagi - ani siły - by go zatrzymać! [opis dystrybutora dvd]

Rudobrody, to lekarz z kliniki dla ubogich do której zostaje skierowany młody lekarz Yasumoto. Początkowo Yasumoto lekceważy swojego szefa i pracę w jego klinice. W miarę upływu czasu zaczyna widzieć, że Rudobrody jest świetnym lekarzem całkowicie poświęcającym się swojej pracy i pacjentom.

Ameryka końca lat 60-tych: czasy kontestacji, rewolucji seksualnej i burzliwych przemian obyczajowych. Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli zupełnie nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów. Siedemnastoletnia Susanna Kaysen (Winona Ryder) wydawała się zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Zaniepokojeni rodzice wysłali ją do doktora, który doradził jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Dziewczyna spędziła tam dwa lata, przechodząc prawdziwą szkołę życia. W szpitalu poznała czarującą socjopatkę Lisę (nagrodzona Oscarem Angelina Jolie), która buntowała się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. To właśnie dzięki niej Susanna odnalazła to, co w życiu najcenniejsze - samą siebie.

Film opowiada o Jimie Morrisonie, liderze grupy The Doors. Akcja obejmuje ostatni okres życia legendarnego artysty - od momentu założenia zespołu, po śmierć w wieku 27 lat. Reżyser, zafascynowany mitami współczesnej amerykańskiej kultury, przedstawia swojego bohatera nie tylko jako wybitnego muzyka, ale również osobę egocentryczną, niszczącą swoich najbliższych. Wokalista, wiecznie odurzony alkoholem i narkotykami, ukazany jest jako człowiek zafascynowany śmiercią i dążący do autodestrukcji. Kreacja Jima Morrisona okazała się rolą życia dla Vala Kilmera. Podczas realizacji obrazu aktor sam wykonywał utwory nieżyjącego muzyka. Film, kreujący przygnębiającą wizję, umocnił tylko popularność artysty. Rzesze fanów Morrisona entuzjastycznie przyjęły opowieść o swoim idolu, który stał się jednym z symboli epoki dzieci-kwiatów.

Poeta i alkoholik Henry Chinaski (Mickey Rourke), spędza większość swojego życia w barach, upijając się co noc. Pewnego dnia spotyka Wandę, również alkoholiczkę i zakochuje się w niej. Wanda jest inna od poprzednich dziewczyn Henry'ego, mężczyzna jest w stanie dostrzec jej piękno, które zniszczyło pijaństwo. Bohaterowie poznają Tully Sorenson, która postanawia wydać wiersze Henry'ego. Henry szybko zdobywa popularność, jednak czy mężczyzna potrafi prowadzić życie poza barem?

Na całym świecie zaczynają ginąć jedna za drugą piękne i młode dziewczyny. Za tymi porwaniami stoi Madam M i jej organizacja. Porwane dziewczyny stają się częścią misternie organizowanego planu, który ma doprowadzić do wyszkolenia kilku niezawodnych zabójczyń, posługujących się kobiet najlepszą bronią - ich nagim ciałem.

Film opowiada historię Attilio De Giovanni (w tej roli Roberto Benigni), poety zakochanego bez pamięci w Vittorii (Nicoletta Braschi). Niestety, bez wzajemności. Jednak ekstrawagancki i żywiołowy poeta nie ma zamiaru dać za wygraną, a kolejne odrzucenia przez wybrankę jego serca zdają się nie robić na nim wrażenia. By zdobyć serce ukochanej Attilio nie zawaha się znaleźć w najbardziej komicznych i absurdalnych sytuacjach

Opowieść o niedojrzałej emocjonalnie kobiecie, skazanej na ostracyzm społeczny. May rozpaczliwie próbuje znaleźć miłość, poznaje mężczyznę, który nie ma nic przeciwko jej dziwactwom, jednak związek nie trwa zbyt długo. Wdaje się w krótki romans z koleżanką z pracy. Zdesperowana postanawia sama stworzyć idealnego partnera.

Nominowana do Oskara Cate Blanchett gra kobietę, która mści się na szefie mafii odpowiedzialnym za śmierć jej męża. Gdy za tragiczny samosąd trafia do więzienia, odnajduje w nim miłość swego życia - swój kawałek raju na ziemi. Film na podstawie ostatniego scenariusza Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza.

Pod koniec lat siedemdziesiątych klub 54 był najpopularniejszym i najbardziej ekskluzywnym nocnym klubem w USA. To tutaj bawiły się największe gwiazdy ówczesnej popkultury (m.in. Farrah Fawcett, Truman Capote i Andy Warhol, a nawet dzisiejszy laureat dwóch Oscarów Kevin Spacey, który przyznał w jednym z wywiadów, że wchodził tam "na krzywy ryj" udając różne sławy), a conocne, suto zaprawione narkotykami i seksem szalone imprezy przeszły już do historii. W filmie debiutanta Marka Christophera (również autora scenariusza), oglądamy ostatnie miesiące "z życia lokalu" oczami młodego Shene'a O'Shea (przystojny Ryan Phillippe, znany ze "Szkoły uwodzenia"), który najpierw zostaje kelnerem, a potem, stopniowo pnie się coraz wyżej w hierarchii pracowników...

Podczas gdy rodzice Huey'a wyjeżdzają na dwa tygodnie z domu, ten wraz ze swymi przyjaciółmi Bobbym i Bennym urządza sobie przejażdzki Cadillackiem rodziców. Jedna z nich kończy się stłuczką i przyjaciele postanawiają zebrać pieniądze na naprawę auta, zanim wrócą rodzice Huey'a. W tym celu zaczynają pracę w eksluzywnym pięciogwiazdkowym hotelu. Okazuje się, że wraz z rodzicami mieszka w nim dawna miłość Bennego - Sandy. Młodzi znów zaczynają mieć się ku sobie, jednak rodzice dziewczyny koniecznie chcą ją wydać za mąż za bogatego młodego biznesmena, który spotyka się z Sandy...

Film, który powstał na podstawie powieści Natalie Robins i Stevena M. L. Aronsona pokazuje prawdziwą, choć niezwykłą, historię Barbary Daly (Julianne Moore). Wżeniła się ona w klasę wyższą, poślubiając dziedzica fortuny twórców bakelitu, Brooksa Baekelanda. Piękna i charyzmatyczna kobieta zupełnie nie pasowała do powściągliwego męża, a narodziny ich jedynego potomka, Tony'ego, zachwiały jeszcze bardziej podstawami niestabilnego i burzliwego małżeństwa. Czując odrzucenie ojca, chłopiec zbliżał się do równie osamotnionej matki, a relacje tych dwojga z czasem stawały się coraz bardziej skomplikowane i kontrowersyjne.

Maria, bohaterka debiutu Toma Tykwera jest więźniem we własnym domu. Jej pozbawione uczuć życie ogranicza się do opieki nad tyranizującym otoczenie ojcem i usługiwaniu despotycznemu mężowi. Ucieczką od monotonii codziennych czynności związanych z funkcjonowaniem domu są listy, które Maria pisze i kieruje do afrykańskiej drewnianej figury.