Berlin, trwa druga II Wojna Światowa. Max (Clive Owen) jest gejem, który nie stroni od pijaństwa i przygodnych romansów. Jego hedonistyczne, stosunkowo beztroskie życie zmienia się, gdy zostaje aresztowany i przewieziony do obozu Dachau. Tam odżegnuje się od swojej orientacji, aby zmienić swój więzienny status. Wkrótce poznaje Horsta, który z dumą przyznaje się do bycia gejem. Między mężczyznami rodzi się uczucie, które mimo tragicznych warunków przeradza się w prawdziwą miłość.

"Uważaj, kochanie" to obłędnie zabawna komedia grozy, którą krytycy nazywają „niebezpieczną, mocno zakręconą i piekielnie cwaną”. Na spokojnej i cichej ulicy na przedmieściach, w okresie świąt, opiekunka musi stanąć w obronie dwunastolatka przed obcymi, którzy włamują się do domu, aby za chwilę odkryć, że nie jest to „zwykłe” najście. Nakręcone w znakomitej obsadzie z Olivią DeJonge z przebojowej „Wizyty” M. Nighta Shyamalana i Levi Millerem z „Piotrusia. Wyprawy do Nibylandii”, "Uważaj, Kochanie" proponuje niebezpieczną, zapierającą dech jazdę, pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Chris Peckover reżyseruje ten świąteczny, grzeszny horror aspirujący do miana Bożonarodzeniowej klasyki.

Powodem tego zjazdu rodzinnego jest pogrzeb babci. Biedaczka podczas schadzki w motelu potknęła się o drewnianą nogę żonatego kochanka i uderzyła głową o umywalkę. Jedna z jej córek nie potrafi zaakceptować okoliczności śmierci matki. Druga chciałaby zabrać brata z zakładu psychiatrycznego, przyjaźni się z żoną kochanka matki i pomaga jej dokonać aktu zemsty zaplanowanego na noc poprzedzającą pogrzeb.

Tabu to rozgrywająca się w Kioto, u schyłku epoki szogunów, opowieść o narodzinach zakazanej miłości, która przyczynia się do powstania konfliktu między grupą młodych wojowników, uczniów elitarnej szkoły dla samurajów. Był to okres, gdy tradycyjna sztuka walki samurajów zaczęła stopniowo zanikać ze względu na rozwój nowoczesnej broni. W tej akademii o niezwykle surowym rygorze, gdzie najmniejsze wykroczenia przeciwko kodeksowi samurajów były karane śmiercią, pojawia się 18-letni wojownik Sozaburo Kano. W jego przybyciu nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że chłopak roztacza wokół siebie tajemniczy urok. Jego uwodzicielskie zachowanie wywołuje w szkole poruszenie i zakłóca spokojne dotąd życie uczniów. Choć przełożeni szybko dostrzegają olbrzymi talent Kano, nie podoba im się charakter jego kontaktów z innymi uczniami. Chłopiec o zimnych, sprytnych oczach roztacza wokół siebie aurę seksualnej dwuznaczności.

Jesse (Brittany Snow) nie tak wyobrażała sobie nadchodzące Święta. Kilka dni przed Bożym Narodzeniem jej chłopak, Shawn (Alex Moffat), oznajmia, że ich związek nie ma przyszłości i muszą się rozstać. Jakby tego było mało, zatroskani rodzice byłego zapraszają ją do siebie na Gwiazdkę. Mimo obaw – wszak może być niezręcznie - Jesse przystaje jednak na osobliwą propozycję i wyrusza do rodzinnego miasteczka Shawna. Oprócz rodziny Campbellów na miejscu zjawia się ktoś jeszcze. Niezapowiedzianą wizytę krewnym składa bowiem David (Justin Long) – czarujący kuzyn Shawna, który od razu wpada kobiecie w oko.

Sfrustrowany powtarzającymi się kłopotami, jednonocnymi zabawami i bezsensownymi przepychankami, diler narkotykowy Rick (Diesel) szuka znaczenia i bliskości w swoim życiu. Rick jest tytułowym przybłędą, któremu brakuje tradycyjnej struktury rodzinnej. Chroniąc swą wrażliwość pod płaszczykiem dystansu, Rick ułożył swoje życie z wysiłkiem unikając zależności od kogoś lub czegoś. Ale wszystko ma się zmienić. Kiedy Rick poznaje Heather, chodzącą i gadającą dziewczynę z sąsiedztwa, nagle odkrywa nową drogę i szansę na otwarty i zaangażowany związek. Chociaż chemia pomiędzy nimi zadziałała natychmiastowo, uliczny tupet Ricka i jego wybuchy agresji zagrażają ich związkowi jeszcze zanim się zaczął na dobre. Próbując asymilować się w świecie Heather, Rick ciągle odczuwa wpływy młodocianych koleżków. Jednakże, jak jego alter ego z dzieciństwa, Byczek Fernando, Rick jest tylko fałszywym wojownikiem i zmienia się w bardziej miękką i słodszą osobowość

Sportowiec, były olimpijczyk, który przedkłada słodkie lenistwo nad pracę i chłodna, sztywna studentka prawa, która nie widzi świata poza nauką i ani minuty nie marnuje na przyjemności. Czy ludzie tak skrajnie różni mogą być parą? Kluczem jest znalezienie złotego środka pomiędzy chodzeniem ze sobą, pracą i zwyczajnym życiem. Tej równowagi zaczynają się uczyć od siebie nawzajem.