Internatinė katalikiška mokykla yra prieglobstis nuo Antrojo pasaulinio karo iki tol, kol atvyksta naujas mokinys. Naujokas atsigula į gretimai esančią lovą prie geriausiai besimokančio bendraklasio - tokiu būdu jauni berniukai užmezga ryšį.

Robinas Cavendishas įsimylėjo savo žmoną Dianą iš pirmo žvilgsnio. Tačiau vos jiems susituokus dvidešimt aštuonerių metų vyras susirgo poliomielitu, visas jo kūnas buvo suparalyžiuotas. Gydytojai davė jam tris mėnesius. Susidūręs su tokia sunkia liga Robinas paniro į depresiją, net nenorėjo matyti savo neseniai gimusio sūnaus, tačiau Diana nepasidavė – jos besąlygiška meilė įkvėpė ir patį Robiną. Galiausiai ji sugalvojo sutuoktinį parsivežti namo, tai dvidešimto amžiaus viduryje atrodė neįmanomas dalykas – Robino kvėpavimą palaikė mediciniai aparatai, kuriems pakaitalo kelionėje nebuvo... Tačiau Diana surizikavo – išjungė viską ir kuo greičiau vežė jį namo. Artimųjų apsuptas Robinas sustiprėjo ir visiems įrodė, kad gydytis galima ir namuose. Galiausiai jie išrado specialų vežimėlį, užtikrinusį kur kas pilnavertiškesnį gyvenimą. Šis išradimas pakeitė pasaulį daugelio pacientų, kuriems ligoninė buvo tapusi amžinu kalėjimu.

Viena ryškiausių XX a. figūrų Hovardas Hjudžesas buvo tikra amerikietiška svajonė – įtakingas novatorius, apsukrus pramonininkas, žavingas kino prodiuseris ir aistringas aviatorius. Talentingasis amerikiečių režisierius Martinas Scorsese filme koncentruojasi į įdomiausią Hjudžeso gyvenimo laikotarpį – nuo 1920-ųjų iki 1940-ųjų, kuomet jo drąsa ir atsidavimas darbui davė stulbinančių išradimų tiek aviacijoje, tiek kino pramonėje. Tuo didžiųjų išradimų, siautulingų meilės istorijų ir žiaurių korporacinių kovų laikotarpiu Hovardo Hjudžeso ambicijos pirmą kartą susidūrė ir su šlovės, pinigų bei jo kultivuojamo perfekcionizmo kaina. Filmas apdovanotas 5 „Oskarais“.

Jaunas, patriotiškai nusiteikęs vaikinas, iškeliauja į Vietnamą narsiai kautis už savo šalį. Čia Ronas sužeidžiamas. Jis atsibunda ligoninėje ir tuoj suvokia, kad nebegali valdyti kojų. Paralyžiuotas, visų pamirštas ir paliktas, jis ilgai kankinasi specialioje ligoninėje suluošintiems Vietnamo karo veteranams. Pagaliau Ronas grįžta namo, o čia jo laukia dar didesni išbandymai. Po daugybės patirtų kančių Ronas ima suprasti, koks beprasmiškas yra karas, ir ima vis dažniau pasisakinėti prieš JAV karinius veiksmus Vietname.

Biografinė drama supažindina su 1970-ųjų JAV televizijos laidų vedėju Chacku Barrisu, kuris gyveno dvejopą gyvenimą - buvo ne tik televizijos laidų prodiuseris, bet ir samdomas žudikas, vykdė (o gal ne...) slaptas CŽV užduotis. Chuckas Barris parašė autobiografinę knygą , kurioje lyg tarp kitko prisipažino nužudęs 33 žmones. Tuo nepatikėjo nei artimiausi bičiuliai, nei kolegos. Iki šiol nėra tikrai žinoma, ar CŽV agentai tikrai buvo užverbavę TV žvaigždę, ar jis pats sugalvojo šią skandalingą istoriją. Kaip atskirti realybę nuo prasimanymo? Gal jis pats išsigalvojo neegzistuojančius herojus, gal jį kankino haliucinacijos.