Bezdomny włóczęga Charlie szuka szczęścia w wielkim mieście. Na ulicy spotyka piękną, niewidomą kwiaciarkę i kupuje od niej kwiaty. Dziewczyna, nie widząc jego zniszczonego ubrania, bierze go za bogacza. Tego samego wieczoru Charlie ratuje pijanego milionera od popełnienia samobójstwa.
Rok 1898, ludzi ogarnęła gorączka złota, każdy, kto może, ściąga do Klondike. Na Alaskę przybywa również Charlie. W czasie burzy śnieżnej chroni się w napotkanej chacie i przy tej okazji poznaje dwóch ludzi znanych w całej okolicy: dobrego "Wielkiego" Jima i złego "Czarnego" Larsena. Odcięci przez nawałnicę i śniegi, przeżywają tam ciężkie chwile, gdy zaczyna im brakować żywności. Zdesperowany Larsen wyrusza w końcu na poszukiwanie jedzenia, a oszalały z głodu Jim omal nie zostaje kanibalem.
Boone City. Troje amerykańskich poborowych próbuje odnaleźć się w życiu doświadczonym przez wojskowe przeżycia. Homer Parrish (Harold Russell), który stracił ręce, odcina się od narzeczonej oraz rodziny, czując się niepotrzebnym i kłopotliwym. Al Stephenson (Fredric March) po trzech latach nieobecności wraca do rodziny, która się powiększyła i zmieniła. Fred Derry (Dana Andrews), tkwiąc w parszywej pracy i nieszczęśliwym małżeństwie, zakochuje się w córce Ala.
Francuska aktorka przebywa w Hiroszimie w związku ze zdjęciami do antywojennego filmu. Przed wyjazdem poznaje japońskiego architekta, z którym wdaje się w namiętny romans. Podczas tego krótkiego związku bohaterowie przeżywają nie tylko miłosne uniesienia, ale dzielą się również ze sobą tragicznymi wspomnieniami własnej przeszłości. Rodzina Japończyka zginęła podczas wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie. Francuzka natomiast jako młoda dziewczyna zakochała się w niemieckim żołnierzu, który w dzień wyzwolenia został zastrzelony na jej oczach.
Film opowiada o życiu i śmierci Iana Curtisa, wokalisty Joy Division, legendarnej grupy rockowej grającej muzykę klasyfikowaną jako post-punk. Curtis rozdarty pomiędzy życiem rodzinnym, rosnącą sławą oraz miłością do innej kobiety popełnił samobójstwo 18 maja 1980 roku w wieku 23 lat, w przeddzień pierwszego tournee Joy Division po Stanach Zjednoczonych. Nie zdając sobie z tego sprawy, Ian Curtis zmienił oblicze muzyki rockowej.
Młody przestępca zabiega o to, by zająć pozycję szefa gangu. Gdy osiąga swój cel, rozprawia się z przeciwnikami w wyjątkowo brutalny sposób.
Film Jarmuscha jest opowiedzianą w konwencji westernu przejmującą opowieścią o umieraniu. Młody nieśmiały mężczyzna - William Blake przybywa do odległego miasteczka, ponieważ otrzymał w nim pracę. Chce rozpocząć nowe życie po śmierci rodziców i odejściu narzeczonej. Jednak po przyjeździe okazuje się, iż jego posada jest już zajęta. Zrezygnowany Blake spędza noc z przypadkowo spotkaną kobietą. Wydawać by się mogło niepozorna przygoda przeradza się jednak w podwójne morderstwo, o które nasz bohater zostaje oskarżony.
Erik jest przerażającym potworem straszącym w gmachu paryskiej opery. W wilgotnych korytarzach znajdujących się w piwnicach opery, przygotowuje Christine Daae do zostania operową divą. Po wstrząsającej serii wydarzeń, w tym zrzuceniu przez Upiora ogromnego żyrandola na protektorów opery, czołowy sopran opery zostaje zmuszony do zrezygnowania z występu w spektaklu. Umożliwia to zajęcie jego miejsca przez Christine. Erik w swoim podziemnym królestwie wyznaje jej miłość, ale ona kocha Raoula de Chagny'ego. Upiór żąda od niej, aby zerwała z nim stosunki. Wtedy pozwoli jej wrócić na scenę. Christine zgadza się. Jednak, gdy tylko wydostaje się z podziemi, wpada w ramiona Raoula i razem snują plany udania sie do Anglii po premierze spektaklu tej nocy. Jednak Upiór podsłuje ich rozmowę i w czasie występu porywa Christine do głębin swoich lochów. Raoul i tajny agent Simon Buguet muszą śledzić Erika i uwolnić Christine.
Licealna para spotyka się po latach w rodzinnym miasteczku. Ponownie odkrywają łączącą ich więź i wspólnie przeżywają żal za utraconym czasem.
Młody Chińczyk, Cheng Huan przybywa do Londynu, by głosić nauki Buddy. Zamiar bohatera spala na panewce, więc zakłada sklepik w slumsach. Czas spędza na pracy, paleniu opium i obserwacji sąsiadów, zwłaszcza 15-letniej Lucy, dręczonej i bitej przez ojca, zawodowego boksera. Pewnego dnia, na progu swojego domu, Cheng Huan znajduje skatowaną Lucy, zabiera ją do siebie i zaczyna się nią opiekować. Nie jest im jednak dane być razem. Pod nieobecność gospodarza, ojciec zabiera córkę do domu. Uzbrojony Cheng Huan wyrusza odzyskać dziewczynę.
"Złoty wiek" to film surrealistyczny. Opowiada o kobiecie i mężczyźnie, którzy są w sobie bardzo zakochani. Ich plany skonsumowania miłości zostają jednak udaremnione przez rodzinę, kościół i burżuazyjne społeczeństwo.
Jerry Golding (Danny Thomas), syn żydowskiego kantora, wbrew woli rodziny wkracza w świat show biznesu. Jego ojciec (Eduard Franz) nie może pogodzić się z faktem, że Jerry nie chce pójść w jego ślady. Odmawiając kadisz, stwierdza, że dla niego syn nie żyje. Jerry, chcąc pojednać się z ojcem, przybywa do synagogi, by zaśpiewać Kol Nidre.