Francuscy lotnicy - pochodzący z wyższych sfer kapitan de Boeldieu i mechanik, porucznik Marechal - zostają zestrzeleni przez pruskiego arystokratę, majora von Rauffensteina. Dostają się do niewoli, a ich wspólny los zaciera bariery klasowe i społeczne. Od samego początku piloci przygotowują się do ucieczki, w ostatniej jednak chwili zostają przeniesieni do innego oflagu, gdzie władzę sprawuje von Rauffenstein.

Lata 30., Włochy. Marcello Clerici (Jean-Louis Trintignant) pracuje dla rządu jako tajny agent. Aby uzyskać wyższy status społeczny, żeni się z bogatą Giulią (Stefania Sandrelli). Dostaje nowe zadanie, ma rozpracować profesora Quadriego (Enzo Tarascio), mieszkającego w Paryżu działacza antyfaszystowskiego. Wybiera się więc z nowo poślubioną żoną w podróż poślubną do Francji.

Niemcy. Mając do wykonania tygodniowy projekt, nauczyciel Rainer Wenger proponuje swoim uczniom przeprowadzenie eksperymentu, by dzięki niemu mogli lepiej zrozumieć, na czym polegają totalitarne rządy. Zaczyna się swoista gra z podziałem na role z tragicznym zakończeniem. W ciągu kilku dni wprowadzona dyscyplina i poczucie więzi społecznej przeradzają się w prawdziwy ruch: FALĘ. Trzeciego dnia eksperymentu uczniowie zaczynają bojkotować i straszyć innych. Kiedy pojawiają się pierwsze wybuchy przemocy, nauczyciel postanawia przerwać eksperyment. Niestety jest już na to za późno. FALA wyrwała się spod kontroli...

Młody król Anglii Henryk V (Kenneth Branagh), w młodości beztroski i apolityczny, za cichą namową duchownych zaczyna domagać się wątpliwych praw do korony i królestwa francuskiego. Doprowadza tym samym do rozpoczęcia okrutnej i ciężkiej wojny z Francją, w trakcie której król musi się zmagać z topniejącym morale swych oddziałów i własnymi wątpliwościami. Kulminacja następuje w czasie krwawej bitwy pod Agincourt, gdzie Anglia, mimo braku przewagi liczebnej, wygrywa bitwę. Za pokój król Francji (Paul Scofield) zobowiązuje się wydać swoją córkę za Henryka V.

Klasyczna adaptacja powieści George'a Orwella opowiadająca o totalitarnym państwie, w którym obywatele są śledzeni i inwigilowani na każdym kroku, a wszelkie, nawet najmniejsze objawy indywidualności są brutalnie tłumione. W tym świecie Winston Smith (John Hurt) podejmuje beznadziejną walkę z systemem, próbując zdobyć chociaż namiastkę wolności dla siebie i kobiety (Suzanna Hamilton), którą kocha.

Gene Hackman powraca w nagrodzonej Oscarem roli "Popeye" Doyle'a - nowojorskiego detektywa, który chce przerwać krąg francuskich handlarzy narkotykami. Porwany w Marsylii przez heroinowego króla Alaina Charniera (Fernando Rey), ucieka. Zmuszony jest połączyć swe siły z francuskim partnerem (Bernard Fresson), by schwytać Charniera. Szybkie i zaskakujące zwroty akcji powodują, że druga część godnie kontynuuje klimat i charakter wspaniałego filmu z 1971 roku.

Pełna akcji i przygód opowieść o ponownym spotkaniu sławnych trzech muszkieterów i D'Artagnana, w której walczą "jeden za wszystkich i wszyscy za jednego" w obronie honoru króla i za przyszłość kraju. Leonardo DiCaprio występuje w podwójnej roli - okrutnego króla Ludwika XIV i tajemniczego więźnia z twarzą ukrytą pod żelazną maską. Paryż głoduje, ale król Ludwik XIV bardziej zainteresowany jest miłostkami, rozpustą i dworskimi intrygami niż losem swych poddanych. Trzej muszkieterowie, w których role wcielili się znakomici Jeremy Irons, John Malkovich i Gerard Depardieu obmyślają śmiały plan uwolnienia Francji spod tyranii króla. Jedynie D'Artagnan (Gabriel Byrne) stoi im na drodze.

Końcówka I wojny światowej. Manfred von Richthofen, znany po obu stronach frontu jako Czerwony Baron, to nie tylko as niemieckiego lotnictwa, ale i symbol oczekiwanego przez Niemców zwycięstwa. Walki powietrzne to dla niego bardziej kwestia współzawodnictwa sportowego i honorowej rywalizacji niż akty krwawej agresji. Jego imię wzbudza u przeciwników grozę i respekt, jednak po drugiej stronie ma godnego siebie rywala – Roya Browna, pilota kanadyjskiej floty powietrznej. Dojdzie między nimi do jednego z najsłynniejszych podniebnych pojedynków w historii.

Remake pierwszej ekranizacji pacyfistycznej powieści Ericha Marii Remarkque'a, nakręconej w 1930 roku przez Lewisa Milestone'a. Film opowiada o przeżyciach grupy młodych Niemców wysłanych do okopów I wojny światowej. Dla wielu z nich będzie to gorzki czas szybkiego wchodzenia w dorosłość.

Akcja filmu dzieje sie podczas pierwszej wojny światowej. Dwaj młodzi kartografowie przybywają do Walii, aby zbadać wysokość pewnej góry. Wywołują niemałe zamieszanie w małej walijskiej społeczności kwalifikując lokalną dumę, jako jedynie wzniesienie. Do statusu góry brakuje jej bowiem 16 stóp. Walijczycy uczynią wszystko, aby kartografowie zmienili decyzję. Postanawiają wzniesienie powiększyć o 20 stóp, następnie badania powtórzyć. Jak jednak zatrzymać do tego czasu kartografów w wiosce?

Jest późny kwiecień 1671 roku. Francois Vatel - pierwszy mistrz ceremonii we Francji to wierny i oddany sługa dumnego, ale starzejącego się księcia de Conde, który pragnie odzyskać swoja pozycję u boku Króla Słońce. Aby tego dokonać rozkazuje Vatelowi przygotować ucztę, ucztę, na której gośćmi będą wszyscy arystokraci Wersalu. Uroczystości mają trwać trzy dni i trzy noce i być oszałamiające.

Alice (Emilie Piponnier) nie ma sobie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o rolę żony i matki. Robi, co w jej mocy, by jej życie u boku męża François (Martin Swabey) było wartościowe i szczęśliwe. Pewnego dnia podczas zakupów jej wszystkie karty bankowe zostają odrzucone Alice jest w szoku. Okazuje się, że jej małżonek prowadził podwójne życie i wszystkie ich pieniądze przeznaczył na luksusowe prostytutki. Alice pęka serce. Wkrótce dowiaduje się, że François zdecydował się na porzucenie rodziny, a bank ma przejąć ich dom w ciągu kilku tygodni. W obliczu tej sytuacji Alice podejmuje się radykalnych rozwiązań.