Paryż Pani Harris opowiada historię żyjącej w latach 50-tych XX wieku mieszkającej w Londynie wdowy, która marzy o luksusowej kreacji od Diora. Owdowiała sprzątaczka zakoch_je się w sukience od Diora i postanawia, że musi taką mieć. Aby spełnić marzenie, musi bardzo oszczędzać. Gdy zbierze odpowiednią sumę, wyruszy do Paryża.

Dzisiejsze Oakland, czarnoskóry telemarketer Cassius Green odkrywa magiczny klucz do sukcesu w zawodzie. Tyle że szybko wpada w machinę sukcesu, która wprawdzie zapewnia mu finansowy sukces, ale psuje relacje z dziewczyną, Detroit, uliczną artystką, będącą częścią artystycznego kolektywu twórców w stylu Banksy’ego. Kiedy koledzy Cassiusa rozpoczynają strajk w sprawie ucisku, on ulega czarowi swego uzależnionego od kokainy szefa Steve’a Lifta, który proponuje mu pieniądze, o jakich Cassius nawet nie śnił.

Ralph Walker, uczeń szkoły katolickiej, który wychowywany jest tylko przez matkę pewnego dnia dowiaduje się, że jest ona śmiertelnie chora. Gdy w ramach pokuty zostaje skierowany do drużyny biegów przełajowych, decyduje się podjąć wyzwanie mające na celu udowodnienie że wiara czyni cuda. Wierzy że jego matka wyzdrowieje jeśli on wygra Bostoński Maraton...

Piękna Anne Devereaux (Renne Zellweger) opuszcza swego męża, lidera zespołu muzycznego i rusza by znaleźć swoje nowe miejsce w życiu. W tej niezwykłej podróży przez Amerykę lat 50-tych towarzyszą jej nastoletni synowie. Opowiedziana z perspektywy młodszego syna Georga (Logan Lerman) skrząca dowcipem historia, prowadzi bohaterów do Hollywood , gdzie wszystko wydaje się być możliwe...

Bill (James Belushi) i mała Sue (Allison Porter) włóczą się bez celu po całym kraju, ciągle nie mogąc znaleźć miejsca dla siebie. Wreszcie na dłużej zatrzymują się w Chicago. Bill znajduje sposób jak zorganizować darmową kolację. Udaje, że wpada pod koła samochodu. Siedząca za kierownicą Grey Allison (Kelly Lynch) jest przerażona nie na żarty. W rewanżu za potłuczenie zaprasza Billa i Sue do restauracji. W trakcie sutego obiadu Bill przedstawia swoje dramatyczne koleje losu. Poruszona do głębi panna Grey nabiera coraz więcej sympatii do nowych przyjaciół. Zaprasza Billa i Sue do swego domu. Jeszcze nie wie, że tak niewinnie wyglądająca Sue to istne diablątko w dziecięcej skórze.

"Porky's" opowiada o beztroskim życiu grupy chłopców z Angel Beach w szczęśliwych latach 50-tych. Ich życie głównie opiera się na podglądaniu dziewczyn pod prysznicem oraz na uprzykrzaniu życia ich nauczycieli i sobie nawzajem. Nazwa "Porky's" jest zaczerpnięta od nazwy baru ze striptizem, z którego chłopcy zostali wyrzuceni i upokorzeni na początku filmu. Planują zemstę na właścicielu baru, co okazuje się nie być takie proste, gdyż brat właściciela jest szeryfem. W filmie znajduje się wiele żartów i ekscentrycznych charakterów.

Samba i Alice pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji. Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić będzie musiała nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem…

Bohaterka tej zabawnej historii to Georgia, wykładowczyni greki klasycznej na uniwersytecie w Atenach. Wskutek cięć budżetowych traci jednak posadę i musi poszukać nowego zajęcia. Ostatecznie zostaje przewodniczką wycieczek, jeszcze nie zdając sobie sprawy z tego, co ją czeka. Szybko jednak uświadamia sobie, że to wyczerpująca i bardzo niewdzięczna praca. Na dodatek jej chlebodawczyni, Maria, twierdzi, że ma ona najgorszą opinię wśród turystów, którzy uważają, że jest po prostu nudna. Tymczasem Georgia robi, co może, by sprostać obowiązkom. Ale dostaje grupę, która w ogóle nie chce jej słuchać, bo bardziej interesuje się pamiątkami z podróży niż opowieściami o historii Grecji. Przewodniczka narzeka też na gburowatego kierowcę. W końcu oficjalnie powiadamia Marię, że oprowadza ostatnią grupę i zamierza zrezygnować z pracy. Ale następnego dnia wydarzy się coś, co pozwoli jej inaczej spojrzeć na turystów i swoje zajęcie.

Rok 1944. Komendant obozu jenieckiego, major Otto Hecht, wielki koneser dzieł sztuki i były marszand, wykorzystuje więźniów do prac archeologicznych. Znalezione skarby nie trafiają jednak do Berlina, lecz do Szwajcarii, do siostry majora. Tymczasem grupa jeńców planuje ucieczkę. Więźniowie chcą nie tylko odzyskać wolność, ale także ukraść bezcenne dzieła sztuki, ukryte w pilnie strzeżonym klasztorze. Wraz z greckim ruchem oporu opanowują obóz. Major Hecht, który również marzy o zdobyciu skarbu, przyłącza się do buntowników